Fundamenty w Rypinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 415 204 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Rypinie

Fundamenty Rypin

Perfekcyjna Izolacja Fundamentów

10 opinii

Od lat pracownicy Altius Sp. z o.o. realizują usługi z zakresu perfekcyjnej izolacji fundamentów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Kaschebe - Profesjonalny Fundament Rypin

Kaschebe

4 opinie

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Kaschebe jest na to skuteczną metodą. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

firma remontowo-wykończeniowa - Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Rypin

firma remontowo-wykończeniowa

4 opinie

Jeśli nadal poszukujesz ekspertów od fundamentów pod dom to wykorzystaj doświadczenie firma remontowo-wykończeniowa. Rypin i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Już nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

ORION - Solidny Fundament Rypin

ORION

1 opinia

Uwierz specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij ORION. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

MAR-POL Marcin Zbigniew Ochoński - Staranne Płyty Betonowe Rypin

MAR-POL Marcin Zbigniew Ochoński

1 opinia

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Powierz tę kwestię specjalistom z MAR-POL Marcin Zbigniew Ochoński. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

ZRB.BUDYMEX - Doskonałe Kopanie Fundamentów Rypin

ZRB.BUDYMEX

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace specjalistom od kopania fundamentów z Rypina. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

KONRAD-BUD - Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów Rypin

Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów Rypin

Od lat pracownicy firmy KONRAD-BUD świadczą usługi z zakresu najwyższej klasy izolacji fundamentów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Katarzyna Górtatowska - Doskonały Fundament Rypin

Katarzyna Górtatowska

Gdy szukasz świetnej współpracy to profesjonaliści z Katarzyna Górtatowska są dla Ciebie stworzeni. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

MW-BUD - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Rypin

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Rypin

Sprawdź tę firmę jeśli potrzebujesz doświadczonych ludzi do profesjonalnego wylewania fundamentów w miejscowości Rypin lub sąsiednim mieście. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

ŁAPBUD Karol Łapkiewicz - Porządny Fundament w Rypinie

Porządny Fundament w Rypinie

Nadal poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia ŁAPBUD Karol Łapkiewicz. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Rypinie

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Rypin

Planujesz wykonać zlecenie na budowa fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m² to dobry pomysł. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Rypin

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 5 dni temu

Budowa Fundamentów Rypin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 15m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Puszcza rządowa

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Rypin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rypin

2022-12-31 do 2023-01-08

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Rypin

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilku lat, przede wszystkim na obszarze Rypina, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Rypin

2022-10-18 do 2022-10-26

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Rypin

To zapytanie o treści - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 35m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Rypina i z sąsiednich miast. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Rypin

2022-09-07 do 2022-09-15

Fundamenty Rypin

Ten Klient jeszcze poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

 • Rypin

2022-08-23 do 2022-08-31

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Rypin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Szer.7m Długość 8m . Dom drewniany Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesi...

 • Strzygi

2023-01-19 do 2023-01-27

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 106m², Brodnica

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Brodnicy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaprezentuj dobrą propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś.

 • Brodnica

2022-07-27 do 2022-08-04

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m², Brodnica

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę świetnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Klienta, który napisał - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Brodnica

2023-01-14 do 2023-01-22

Tanie Konstrukcje Betonowe

Oferujesz korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego potrzeb. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Zaborowo

2022-07-24 do 2022-08-01

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Rypin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 144m² Informacje dodatkowe: Homekoncept 67 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Golub-Dobrzyń

2022-09-20 do 2022-09-28

Zlecę wykonanie fundamentów, 85m², Golub-Dobrzyń

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 85m² Informacje dodatkowe: projekt Dom w plumeriach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Golub-Dobrzyń

2022-11-20 do 2022-11-28

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Ligowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Ligowo

2022-12-07 do 2022-12-15

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Lipno

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 11x9 hala stalowa ramowa wykonanie stóp fundamentowych niwelacja ...

 • Lipno

2023-01-05 do 2023-01-13

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów Rypin

Oferując usługi wykonania fundamentów od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Kujawsko-pomorskie, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Przedłóż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Tłuchowo

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 2 dni temu

Porządne Fundamenty

Wciąż masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Tereszewo

2022-09-10 do 2022-09-18

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Otręba

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Otręba

2022-09-14 do 2022-09-15

Wykonanie Fundamentów

Szukane są najlepsze usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny wykonania fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Szafarnia

2022-07-23 do 2022-07-31

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Wąbrzeźno

2022-08-09 do 2022-08-09

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: do 120 metrów Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wąbrzeźno

2023-01-04 do 2023-01-11

Najlepsze Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 65m² Informacje dodatkowe: Dom ok. 65m. Prosta bryła. Projekt indywidualny. Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-01...

 • Golejewo

2023-01-10 do 2023-01-18

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Ten Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m²". Wykonaj zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako fachowiec w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia działalności z Kujawsko-pomorskiego i pobliskich powiatów. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Rogowo

2022-07-19 do 2022-07-27

Doskonała Budowa Fundamentów

Zrealizuj zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 150m²", jako ekspert z miejscowości Kujawsko-pomorskie. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Kujawsko-pomorskiego jesteś jednym z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Dobrzyń nad Wisłą

2022-07-24 do 2022-08-01

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Płock

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Płock

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 3 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 34m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 34m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Włocławek

2022-10-01 do 2022-10-09

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Dodaj komentarz lub załącz...

 • Włocławek

2022-10-20 do 2022-10-28

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Projekt HK01EN HomeKONCEPT01 ENERGO Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesi...

 • Włocławek

2022-12-11 do 2022-12-19

Zlecę wykonanie fundamentów, 70m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Włocławek

2022-09-25 do 2022-10-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów