Fundamenty w Grudziądzu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 415 356 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Grudziądzu

Fundamenty Grudziądz

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Zatrudnij firmę Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jeśli szukasz odpowiednich ludzi do najwyższej klasy wylewania fundamentów na terenie Grudziądza lub okolicy. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Parati Sp. z o.o. - Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Grudziądz

Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Grudziądz

20 opinii

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu perfekcyjnej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Parati Sp. z o.o. jest gotowa Ci pomóc. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA - Doskonałej Jakości Fundamenty Grudziądz

FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA

10 opinii

Firma FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Grudziądza oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Znakomite Płyty Betonowe Grudziądz

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN

5 opinii

Przygotowanie płyt betonowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

SAN-REMONT - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Grudziądz

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

4 opinie

Zatrudnij firmę SAN-REMONT jeśli szukasz odpowiednich ludzi do najwyższej klasy wylewania fundamentów na terenie Grudziądza lub okolicy. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

FPHU HYDRO-SPRZĘT HANNA KANKIEWICZ - Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów w Grudziądzu

Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów w Grudziądzu

2 opinie

Właśnie wybierasz solidnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? FPHU HYDRO-SPRZĘT HANNA KANKIEWICZ z Grudziądza jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Usługi Ogólnobudowlane ,,NEW HOUSE" Piotr Wolski - Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Grudziądz

Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Grudziądz

3 opinie

Potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Wykorzystaj doświadczenie Usługi Ogólnobudowlane NEW HOUSE Piotr Wolski. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Firma DAGU Marcin Boczkowski - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Grudziądz

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? Firma DAGU Marcin Boczkowski będzie najszybszą drogą. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Usługi Budowlano-Remontowe AKBUD Andrzej Babiarz - Profesjonalny Fundament Grudziądz

Usługi Budowlano-Remontowe AKBUD Andrzej Babiarz

3 opinie

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Usługi Budowlano-Remontowe AKBUD Andrzej Babiarz są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Dom Stroj - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Grudziądz

Dom Stroj

4 opinie

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu wyjątkowej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Dom Stroj jest do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Grudziądzu

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Grudziądz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 160m² Informacje dodatkowe: atos2 z extradom Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Grudziądz

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 6 dni temu

Wykonanie Fundamentów

Klient napisał "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m²". Wykonaj zadanie najlepszego wykonania fundamentów jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z Grudziądza i pobliskich miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Grudziądz

2022-11-23 do 2022-12-01

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów Grudziądz

Zleceniodawca, który poszukuje usługi wykonania fundamentów musi już teraz zgłosić się do Ciebie i poznać atrakcyjne ceny oraz oferowaną jakość. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Grudziądz

2022-11-02 do 2022-11-10

Doskonałe Fundamenty Grudziądz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Grudziądz

2022-10-30 do 2022-11-07

Staranne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Grudziądz

2022-07-23 do 2022-07-31

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 150 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej parterowy z garażem dach kope...

 • Wandowo

2022-09-27 do 2022-10-05

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 70m², Rozajny

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 70m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Rozajny

2022-11-26 do 2022-12-04

Budowa Fundamentów Grudziądz

Potrzebujesz pracy jako specjalista od wysokiej klasy budowy fundamentów w rejonie Pomorskiego lub w okolicznych miastach? Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Gardeja

2022-12-07 do 2022-12-15

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Świecie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: zlecę wykonanie ław i stóp fundamentowych pod halę magazynową Termin rozpo...

 • Świecie

2022-09-13 do 2022-09-21

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Świecie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świecie

2022-09-10 do 2022-09-18

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Świecie

Zlecający, który poszukuje doskonałej usługi wykonania fundamentów powinien koniecznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Świecie

2022-10-02 do 2022-10-10

Staranne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Płyta o wymiarach 1456 x1702 projekt Dom przy Cyprysowej 15K5 Termin rozpo...

 • Świecie

2022-11-03 do 2022-11-11

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 54m², Świecie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 54m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świecie

2022-11-17 do 2022-11-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 150m², Świecie

Będąc w branży usług wykonania fundamentów od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Świecie, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Świecie

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 4 dni temu

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sadlinki

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 2 dni temu

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Wąbrzeźno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-26...

 • Wąbrzeźno

2022-08-09 do 2022-08-09

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Wąbrzeźno

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma wybija się w branży. Marka, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Wąbrzeźno

2023-01-04 do 2023-01-11

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 1000m², Wielki Konopat

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 1000m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Wielki konopat

2022-09-07 do 2022-09-15

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Chełmno

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić odbiorców. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Chełmno

2022-07-24 do 2022-07-24

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Kwidzyn

Jeśli świadczysz świetne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Kwidzyna oraz przyległych miast to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Złóż ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Kwidzyn

2022-11-21 do 2022-11-29

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1100m² Informacje dodatkowe: Market Biedronka w Kwidzynie. 1100m2 powierzchni. Potrzebujemy ekipy do wykonan...

 • Kwidzyn

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 75m², Kwidzyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 75m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kwidzyn

2022-08-03 do 2022-08-11

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Budynek 17,90 na 13,10...Bardzo prosimy o wycenę samej robocizny plus zestawienie m...

 • Bruki unisławskie

2022-07-18 do 2022-07-26

Solidne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 133m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wałdowo

2023-01-04 do 2023-01-12

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Rogowo

Usługi wykonania fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Rogowo

2022-07-19 do 2022-07-27

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Ostaszewo

Pokaż Zlecającemu, że takiej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Kujawsko-pomorskie i okolicy, więc jeżeli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Ostaszewo

2022-07-20 do 2022-07-28

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Kamionki Małe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kamionki małe

2023-01-15 do 2023-01-23

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Prabuty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Domek 10 mx3,5m drewniany Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Prabuty

2022-08-22 do 2022-08-30

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 50m², Julianowo

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Przeanalizuj szczegóły zlecenia o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 50m²". Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Julianowo

2022-08-07 do 2022-08-15

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów