Fundamenty w Lipnie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 433 087 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 355 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Lipnie

Fundamenty Lipno

Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów w Lipnie

137 opinii

Jeszcze szukasz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

GregorDomBud - Solidny Fundament Lipno

GregorDomBud

5 opinii

Jeszcze poszukujesz specjalisty od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie GregorDomBud. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pro-Builder Paweł Szymański - Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Lipno

Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Lipno

1 opinia

Przygotowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Pro-Builder Paweł Szymański ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Stępień Marek Usługi - Rewelacyjne Fundamenty Lipno

Rewelacyjne Fundamenty Lipno

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera do realizacji swoich planów? Stępień Marek Usługi jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin!

Mix-Bud Leszczyński - Najlepsze Wylewanie Fundamentów Lipno

Mix-Bud Leszczyński

3 opinie

Chesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu najlepszego wylewania fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Mix-Bud Leszczyński jest gotowa Ci pomóc. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Łukasz - Doskonałe Fundamenty Lipno

Łukasz

1 opinia

Nadal potrzebujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Łukasz. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

"COMPLEX" Firma ogólnobudowlana Dariusz Gilewski - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Lipno

"COMPLEX" Firma ogólnobudowlana Dariusz Gilewski

3 opinie

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? COMPLEX Firma ogólnobudowlana Dariusz Gilewski jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

F.H.U. "PRZEMAS" - Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Lipno

Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom

1 opinia

Potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Wykorzystaj doświadczenie F.H.U. PRZEMAS. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

P.H.U. Andinstal - Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Lipno

P.H.U. Andinstal

2 opinie

Zleć zadanie wykonania fundamentów ekspertom firmy P.H.U. Andinstal z miejscowości Lipno. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Lipna są jednymi z najlepszych. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

KOWMAR - Staranna Płyta Fundamentowa Lipno

KOWMAR

2 opinie

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z KOWMAR perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Lipnie

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 100m², Tłuchowo

Ten Klient wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 100m²". Zrealizuj usługę fantastycznej budowy fundamentów jako fachowiec w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z okolic Kujawsko-pomorskiego i przyległych miast. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

 • Tłuchowo

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 5 dni temu

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Lipno

Usługi wykonania fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Lipno

2023-01-05 do 2023-01-13

Profesjonalne Fundamenty Lipno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Dobrzyń nad Wisłą

2022-07-24 do 2022-08-01

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Ligowo

Ten Klient uważa, że rewelacyjne fundamenty to skomplikowany temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Ligowo

2022-12-07 do 2022-12-15

Najlepsze Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 34m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Włocławek

2022-10-01 do 2022-10-09

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Lipno

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Dodaj komentarz lub załącz...

 • Włocławek

2022-10-20 do 2022-10-28

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Włocławek

Ten Klient pragnąc dotrzeć do konstrukcji betonowych powinien namierzyć Twoją Ofertę, która nie ma sobie równych. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Wybierz numer i prześlij ofertę.

 • Włocławek

2022-12-11 do 2022-12-19

Zlecę wykonanie fundamentów, 70m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Włocławek

2022-09-25 do 2022-10-03

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Włocławek

Jeśli świadczysz świetne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Włocławka oraz przyległych miast to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Złóż ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Włocławek

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 3 dni temu

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Włocławek

2022-10-07 do 2022-10-15

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: nie mam jeszcze projektu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Włocławek

2022-10-13 do 2022-10-21

Znakomite Konstrukcje Betonowe Lipno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 2000m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Włocławek

2022-11-12 do 2022-11-20

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Włocławek

2022-12-06 do 2022-12-14

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Lipno

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i wykonujesz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m² i zostało napisane przez sprawdzonego Konsumenta. Pokaż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Włocławek

2022-08-19 do 2022-08-27

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Włocławka i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 49m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Włocławek

2022-10-14 do 2022-10-14

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 20m², Włocławek

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Pod ogrodzenie Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 20m² Informacje dodatkowe: Zlece wykonanie fundamentu pod ogrodzenie glebokosc 50 a na slupach 70 dlugosc 20m ...

 • Włocławek

2022-07-20 do 2022-07-28

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Smólnik

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2022-12-28...

 • Smólnik

2022-12-28 do 2023-01-05

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 90m², Nowy Duninów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 90m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nowy Duninów

2023-01-18 do 2023-01-26

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Murowany dom letniskowy z żelbetowymi stropami pod antresole Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Grunt jednorodny ale gliny namuły wie...

 • Rypin

2022-08-23 do 2022-08-31

Świetne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Do wykonania stopy fundamentowe (8 sztuk 50cmx50cm) pod domek BRI w konstrukcji s...

 • Rypin

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Przyjmij zlecenie perfekcyjnego wykonania fundamentów o treści "Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 35m²", jako fachowiec z miejscowości Rypin. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Rypina nie masz sobie równych. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Rypin

2022-09-07 do 2022-09-15

Usługi Wykonania Fundamentów Lipno

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: szukam wykonawcy stopy fundamentowej (przygotowanie i utwardzenie terenu) pod dome...

 • Rypin

2022-10-18 do 2022-10-26

Najlepsze Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rypin

2022-12-31 do 2023-01-08

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 15m², Puszcza Rządowa

Jeśli perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 15m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Puszcza rządowa

2023-01-24 do 2023-02-01

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Szukasz zlecenia jako ekspert od rewelacyjnego wykonania fundamentów w rejonie Mazowieckiego lub w pobliskich powiatach? Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Golejewo

2023-01-10 do 2023-01-18

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Płock

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na wyjątkowa budowa fundamentów w rejonie Płocka i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Płock

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 6 dni temu

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kujawka

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 2 dni temu

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 144m² Informacje dodatkowe: Homekoncept 67 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Golub-Dobrzyń

2022-09-20 do 2022-09-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów