Fundamenty w Sępólnie Krajeńskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 410 735 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Sępólnie Krajeńskim

Fundamenty Sępólno Krajeńskie

Fantastyczne Kopanie Fundamentów Sępólno Krajeńskie

10 opinii

Zrealizuj swoje założenia dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi kopania fundamentów na bardzo wysokim poziomie. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Kaschebe - Doskonały Fundament w Sępólnie Krajeńskim

Doskonały Fundament w Sępólnie Krajeńskim

4 opinie

Jesteś zdania, że doskonały fundament to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Kaschebe poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

GRZEŚBUD Grzegorz Ozimkiewicz - Solidne Ławy Fundamentowe Sępólno Krajeńskie

GRZEŚBUD Grzegorz Ozimkiewicz

3 opinie

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. GRZEŚBUD Grzegorz Ozimkiewicz ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Lenartowicz - Porządna Płyta Fundamentowa Sępólno Krajeńskie

Porządna Płyta Fundamentowa

3 opinie

Jeszcze poszukujesz specjalisty od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie Lenartowicz. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Usługi Ogólnobudowlane Mateusz Śmielinski - Znakomite Ławy Fundamentowe Sępólno Krajeńskie

Usługi Ogólnobudowlane Mateusz Śmielinski

1 opinia

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi Ogólnobudowlane Mateusz Śmielinski ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Kawiko - Najlepsza Izolacja Fundamentów Sępólno Krajeńskie

Kawiko

1 opinia

Z czystym sumieniem powierz usługę najlepszej izolacji fundamentów profesjonalistom z firmy Kawiko. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Sępólna Krajeńskiego i okolicznych powiatów. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Mar-bouw mariusz ludkowski - Rewelacyjny Fundament Sępólno Krajeńskie

Rewelacyjny Fundament Sępólno Krajeńskie

1 opinia

Przygotowanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Mar-bouw mariusz ludkowski ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Usługi ogólnobudowlane Krzysztof Jeschke - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Sępólno Krajeńskie

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? Usługi ogólnobudowlane Krzysztof Jeschke z Sępólna Krajeńskiego jest na to skuteczną metodą. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

KANIONBUD Robert Kaniowski - Świetne Fundamenty Pod Dom Sępólno Krajeńskie

Świetne Fundamenty Pod Dom

Jesteś zdania, że świetne fundamenty pod dom to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z KANIONBUD Robert Kaniowski pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

KABUD Karol Sikora - Najlepszy Fundament Sępólno Krajeńskie

KABUD Karol Sikora

Firma KABUD Karol Sikora oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Sępólna Krajeńskiego oraz przyległych powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Sępólnie Krajeńskim

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Więcbork

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Więcbork

2022-11-21 do 2022-11-29

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów Sępólno Krajeńskie

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Sępólno Krajeńskie

2022-09-19 do 2022-09-27

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Sępólno Krajeńskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Sępólno Krajeńskie

2022-08-11 do 2022-08-19

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Wierzchucin Królewski

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

 • Wierzchucin Królewski

2022-11-14 do 2022-11-22

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Wyrza

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wyrza

2022-09-08 do 2022-09-08

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 74m², Pordenowo

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od fundamentów poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 74m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Pomorskie na pewno pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Pordenowo

2022-08-27 do 2022-09-04

Pierwszorzędne Fundamenty Sępólno Krajeńskie

Zrealizowanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Tuchola

2022-11-17 do 2022-11-25

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Tuchola

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Domek rekreacyjny Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Tuchola

2022-09-18 do 2022-09-26

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Tuchola

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Tuchola

2023-01-15 do 2023-01-23

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 310m², Chojnice

Przyjmij usługę rewelacyjnej budowy fundamentów o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 310m²", jako ekspert z miejscowości Chojnice. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Chojnic jesteś jednym z najlepszych. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Chojnice

2022-10-13 do 2022-10-21

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który szuka rzetelnej usługi wykonania fundamentów musi koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Gliszcz

2022-07-21 do 2022-07-29

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Dąbrówka Nowa

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Dąbrówka nowa

2022-09-10 do 2022-09-18

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 98m², Kruszyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 98m² Informacje dodatkowe: Projekt Agis2 bez garazu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kruszyn

2022-12-18 do 2022-12-26

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36m², Lubiewo

Klient poszukuje dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Lubiewo

2022-11-13 do 2022-11-21

Zlecę wykonanie fundamentów, 90m², Świekatowo

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu budowy fundamentów odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Zlecę wykonanie fundamentów, 90m² i zostało napisane przez sprawdzonego Klienta. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Świekatowo

2023-01-15 do 2023-01-23

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Złotów

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Złotów

2022-12-29 do 2023-01-06

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Sępólno Krajeńskie

Przyjmij zlecenie perfekcyjnego wykonania fundamentów o treści "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 120m²", jako fachowiec z miejscowości Złotów. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Złotowa nie masz sobie równych. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Złotów

2023-01-22 do 2023-01-30

Pierwszorzędne Fundamenty

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Legbąd

2022-08-26 do 2022-09-03

Budowa Fundamentów Sępólno Krajeńskie

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na doskonała budowa fundamentów w rejonie Kujawsko-pomorskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 75m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Tur

2022-10-22 do 2022-10-30

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Dobrcz

Usługi wykonania fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Dobrcz

2023-01-19 do 2023-01-27

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 224m², Dobrcz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 224m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dobrcz

2022-10-09 do 2022-10-17

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 62m², Włóki

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 62m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ustal pasujący termin!

 • Włóki

2022-09-12 do 2022-09-20

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 145m², Nekla

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Już teraz skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Nekla

2022-07-31 do 2022-08-08

Fundamenty

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Dobrcz

2022-12-18 do 2022-12-26

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 28m², Dobrcz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 28m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Dobrcz

2022-11-13 do 2022-11-21

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Najwyższej klasy wykonanie fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Dobrcz

2023-01-09 do 2023-01-17

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 133m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wałdowo

2023-01-04 do 2023-01-12

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 38m², Osielsko

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 38m². Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Osielsko

2022-11-26 do 2022-11-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów