Fundamenty w Inowrocławiu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 389 936 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 184 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Inowrocławiu

Fundamenty Inowrocław

Perfekcyjna Izolacja Fundamentów

137 opinii

Od lat pracownicy Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. realizują usługi z zakresu perfekcyjnej izolacji fundamentów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Parati Sp. z o.o. - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Inowrocław

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Wybierz Parati Sp. z o.o. jeśli szukasz właściwych ludzi do profesjonalnego wylewania fundamentów na terenie Inowrocławia lub okolicy. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Globallet - Płyty Fundamentowe - Porządny Fundament Inowrocław

Porządny Fundament Inowrocław

18 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z Globallet - Płyty Fundamentowe. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Baxbud Piróg Paweł - Profesjonalny Fundament Inowrocław

Baxbud Piróg Paweł

18 opinii

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Baxbud Piróg Paweł jest na to skuteczną metodą. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Altius Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Inowrocław

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

10 opinii

Zleć zadanie najwyższej klasy wykonania fundamentów fachowcom z firmy Altius Sp. z o.o.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Inowrocław i pobliskich powiatów. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Kaschebe - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Inowrocław

Kaschebe

4 opinie

Od lat pracownicy firmy Kaschebe oferują usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

DELUX Usługi Ogólnobudowlane Łukasz Wiliński - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Inowrocław

Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Inowrocław

3 opinie

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? DELUX Usługi Ogólnobudowlane Łukasz Wiliński jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

PPHU KAZIK Dariusz Kazik - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Inowrocław

PPHU KAZIK Dariusz Kazik

3 opinie

Przygotowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. PPHU KAZIK Dariusz Kazik ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY - Najlepsze Fundamenty Pod Dom Inowrocław

Najlepsze Fundamenty Pod Dom

8 opinii

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY są dla Ciebie idealni. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

FHU DOMNORD - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów w Inowrocławiu

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów w Inowrocławiu

8 opinii

Powierz zadanie izolacji fundamentów fachowcom firmy FHU DOMNORD z miejscowości Inowrocław. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Inowrocławia są w ścisłej czołówce. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Inowrocławiu

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Inowrocław

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Inowrocław

2023-01-18 do 2023-01-26

Korzystne Konstrukcje Betonowe Inowrocław

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Inowrocławia. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Inowrocław

2023-01-16 do 2023-01-24

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 137m², Janikowo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 137m² Informacje dodatkowe: Długość 15m, szerokość 10,7 , projekt Rogatek, Jeśli potrzebne są jakieś konkret...

 • Janikowo

2023-01-02 do 2023-01-10

Solidne Fundamenty Inowrocław

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Powierzchnia zabudowy 211 m2 Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-03...

 • Inowrocław

2022-12-11 do 2022-12-19

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów Inowrocław

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 46m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Sławęcinek

2022-09-25 do 2022-10-03

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Inowrocław

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 115m² Informacje dodatkowe: Projekt budynku : Dom w balsamowcach 8 Szerokość : 12 m Długość : 9.90m Wysoko...

 • Strzelno

2023-01-16 do 2023-01-19

Tanie Konstrukcje Betonowe

Oferujesz korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego potrzeb. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Strzelno

2023-01-16 do 2023-01-19

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Kujawsko-pomorskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Strzelno

2023-01-16 do 2023-01-19

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Cierpice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Cierpice

2022-07-26 do 2022-08-03

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Cierpice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom jednorodzinny 100m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Cierpice

2022-07-26 do 2022-08-03

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Radziejów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: 580x580 plyta Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Radziejów

2022-09-05 do 2022-09-13

Tanie Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Przedłóż dobrą ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Radziejów

2022-08-29 do 2022-09-06

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Radziejów

2022-09-05 do 2022-09-13

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 60m², Prądocin

Zleceniodawca, który potrzebuje rzetelnej usługi wykonania fundamentów powinien już teraz zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Prądocin

2022-10-07 do 2022-10-15

Porządne Fundamenty

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Aleksandrów Kujawski

2023-01-05 do 2023-01-13

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 128m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Solec Kujawski

2023-01-09 do 2023-01-17

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-05-01...

 • Solec Kujawski

2022-11-05 do 2022-11-13

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Inowrocław

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Kujawsko-pomorskiego. Już teraz zadzwoń do niego.

 • Palędzie dolne

2023-01-17 do 2023-01-25

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Gębice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gębice

2022-08-21 do 2022-08-29

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Piotrków Kujawski

2022-12-15 do 2022-12-23

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Toruń

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Toruń

2022-09-12 do 2022-09-13

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Toruń

2022-11-06 do 2022-11-14

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Proszę o oferty na wykonanie fundamentu, jak i całości do stanu surowego zamk...

 • Toruń

2022-10-06 do 2022-10-14

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania fachowiec od tanich usług wykonania fundamentów? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Toruń

2022-10-18 do 2022-10-26

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Toruń

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-14...

 • Toruń

2022-11-14 do 2022-11-22

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek biurowy Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Toruń

2022-11-02 do 2022-11-10

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Toruń

Szukasz klienta jako fachowiec od wyjątkowego wykonania fundamentów w rejonie Torunia lub w pobliskich miastach? Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Toruń

2022-11-29 do 2022-12-07

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów