Remonty domów i kamienic w Świeciu

Porównaj oferty od Specjalistów od Remontów Budynków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 427 169 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 074 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wiele osób decyduje się na zakup i remont starego budynku w celu zamieszkania w nim. Podobnie sprawa ma miejsce w przypadku remontów mieszkań oraz remontów biur, gdzie zakup starych pomieszczeń często jest bardzo opłacalną inwestycją. Budynki tego rodzaju mogą posiadać atrakcyjną lokalizację oraz cenę. Remonty budynków zdarzają się być formą podniesienia standardu nieruchomości – poprzez niewielki wkład w odświeżenie wyglądu pomieszczenia można odsprzedać posiadłość z dużym zyskiem. Poznaj najważniejsze informacje o remontach budynków sprawdzając nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Koniecznie zobacz też ranking najlepszych specjalistów.

Kapitalny remont budynku gospodarczego często bywa dużym wyzwaniem i doprowadzenie go do aktualnych norm może okazać się problematyczne. Przed rozpoczęciem prac warto zadbać o wszystkie niezbędne formalności oraz projekt remontu budynku, by bez przeszkód można przejść do zadań właściwych. Podczas odnawiania budynków przez firmy remontowe, wyróżniamy zazwyczaj kilka głównych etapów prac:

 • Podbijanie fundamentów - w wielu przypadkach jest to niezbędne rozwiązanie umożliwiające wykonywanie dalszych robót. Fundamenty są bardzo ważną częścią budynku, na której spoczywa cała jego konstrukcja. Z czasem mogą coraz bardziej osiadać, bądź ulegać podmywaniu. Z tego powodu konieczne może stać się ich podbicie oraz wzmocnienie, co w późniejszym czasie umożliwi także powiększenie piwnicy bądź stworzenie nadbudowy. Podbijanie fundamentów polega na wykopaniu gruntu, zadeskowaniu i zabetonowaniu wymienionej ławy oraz zamontowaniu skutecznej izolacji przeciwwilgociowej.
 • Osuszanie konstrukcji - proces ten powinien zawsze być poprzedzony zlokalizowaniem przyczyny problemu. Bez jej usunięcia na nic zda się nawet najdokładniejsze osuszenie murów. Remont budynku zabytkowego często rozpoczyna się od usunięcia wilgoci ze ścian i pomieszczeń, która powoduje wysokie straty ciepła, powstawanie toksycznych grzybów na ścianach oraz odpadanie tynku. Aby temu zapobiec, konieczne jest osuszenie ścian budynku i sprawdzenie szczelności wszystkich instalacji. Proces osuszania najczęściej wykonuje się poprzez wietrzenie i ogrzewanie pomieszczeń, jednak jest on czasochłonny i problematyczny. Dużo lepiej zastosować profesjonalne osuszacze powietrza, które sprawnie usuną wilgoć zalegającą w ścianach. W najgorszym stanie są przeważnie toalety, które mogą wymagać osobnego remontu łazienki.
 • Odnowienie elewacji - po zakończonym osuszaniu ścian, można bez przeszkód przystąpić do odnowienia stanu wizualnego budynku. W starym budownictwie najczęściej nie stosowano żadnych ociepleń i zdecydowanie warto je uzupełnić. Przed wykonaniem elewacji należy zaizolować wszystkie zewnętrzne ściany budynku, co pozwoli znacząco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.
 • Remont konstrukcji oraz pokrycia dachu - dach jest jednym z najważniejszych elementów każdego budynku. Odpowiednio zbudowany i zaizolowany może przynieść znaczące oszczędności na ogrzewaniu, a także mocno zwiększyć nasz komfort życia za sprawą izolacji akustycznej. Remont starego budynku musi zawierać sprawdzenie stanu więźby dachowej i jej ewentualną naprawę. W przypadku naprawy starych domów pierwotne pokrycie dachowe często jest usuwane, a na jego miejsce montowane jest nowe. Obecnie istnieje kilka rodzajów pokryć dachowych, a każde z nich ma swoje zalety oraz wady.

Ranking najlepszych specjalistów od remontów budynków w Świeciu

Remonty domów i kamienic Świecie

OrzechBud

1 opinia

Zaufaj ekspertom w dziedzinie remontu budowlanego i zatrudnij OrzechBud. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Roplast - Porządny Generalny Remont Domu Świecie

Roplast

2 opinie

Roplast oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Świecia i okolic. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Usługi Remontowo-Budowlane Otlewski Radosław - Najlepsze Remonty Budynków Świecie

Usługi Remontowo-Budowlane Otlewski Radosław

6 opinii

Jeśli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Usługi Remontowo-Budowlane Otlewski Radosław perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Bygg Antek - Rewelacyjne Remonty Kamienic w Świeciu

Rewelacyjne Remonty Kamienic w Świeciu

5 opinii

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Bygg Antek z Świecia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE REM-BUD PIOTR CISZEWSKI - Pierwszorzędni Remonty Piwnic Świecie

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE REM-BUD PIOTR CISZEWSKI

2 opinie

Uwierz specjalistom w dziedzinie remontów piwnic i zatrudnij PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE REM-BUD PIOTR CISZEWSKI. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Usługi Remontowo-Budowlane Wiesław Bukowski - Porządny Remont Budowlany Świecie

Porządny Remont Budowlany Świecie

1 opinia

Uważasz, że porządny remont budowlany to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - zobacz!

ALUCON - Najlepszy Generalny Remont Domu Świecie

Najlepszy Generalny Remont Domu

2 opinie

Myślisz, że najlepszy generalny remont domu to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z ALUCON udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

MURAWEN - Porządna Przeróbka Domów Świecie

Porządna Przeróbka Domów Świecie

3 opinie

Uwierz specjalistom w dziedzinie przeróbki domów i zatrudnij MURAWEN. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Olimax - Solidne Remonty Domów Świecie

Olimax

3 opinie

Na wypadek jeśli poszukujesz profesjonalistów od remontów domów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Olimax. Świecie i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Rafał Rutkowski - Rewelacyjni Remonty Piwnic Świecie

Rafał Rutkowski

1 opinia

Zaufaj ekspertom w dziedzinie remontów piwnic i zatrudnij Rafał Rutkowski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 28 zleceń na remonty budynków w Świeciu

Zapotrzebowanie na generalny remont obiektu przemysłowego, 80m², Świecie

To zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na generalny remont obiektu przemysłowego, 80m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Świecia i okolic. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Świecie

2023-01-17 do 2023-01-25

Zlecę remont budynku, 101-200m², Wiąg

Remontowany budynek: budynek biurowy Remontowane pomieszczenia: Sciana zewnętrzna uszkodzonazona Liczba pięter do remontu: 2 Powierzchnia budynku: 101-200m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac do wykonania: prace...

 • Wiąg

2023-01-17 do 2023-01-25

Doświadczona Ekipa Remontowa Świecie

Remontowany budynek: budynek wielorodzinny Remontowane pomieszczenia: pomieszczenie socjalne Liczba pięter do remontu: 2 Powierzchnia budynku: 101-200m² Zlecone prace: kompleksowe wykończenie Rodzaj prac do wykonania: montaż ...

 • Warlubie

2023-01-06 do 2023-01-14

Dobra Ekipa Remontowa

Remontowany budynek: zastawka piętrząco - stabilizująca Remontowane pomieszczenia: zastawka piętrząco - stabilizująca Liczba pięter do remontu: nie dotyczy Powierzchnia budynku: 201-300m² Zlecone prace: określony zakres prac ...

 • Chełmno

2022-09-26 do 2022-09-29

Potrzebna ekipa do wyremontowania budynku, 300m², Grudziądz

Zlokalizowaliśmy specjalnie dla Ciebie niezrównane ogłoszenie do ekipy remontowej,, które brzmi - Potrzebna ekipa do wyremontowania budynku, 300m². Jako Specjaliści przeanalizuj i całościowo zrealizuj zadanie. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Grudziądz

2022-09-04 do 2022-09-12

Zlecę remont budynku, 501-800m², Grudziądz

Remontowany budynek: budynek wielorodzinny Remontowane pomieszczenia: dach Liczba pięter do remontu: nie dotyczy Powierzchnia budynku: 501-800m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac do wykonania: remont kominów T...

 • Grudziądz

2022-09-04 do 2022-09-12

Kompetentna Ekipa Remontowa

Jako kompetentna ekipa remontowa z miejscowości Kujawsko-pomorskie oraz prawdziwi fachowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają niezbędne doświadczenie, udowodnij składającemu zapytanie, że nawiązanie współpracy z Tobą to wybór. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Pokrzywno

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapytanie o remont budynku, 301-500m², Chełmża

Remontowany budynek: budynek użyteczności publicznej Remontowane pomieszczenia: elewacja Liczba pięter do remontu: 3 Powierzchnia budynku: 301-500m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac do wykonania: ustawienie ru...

 • Chełmża

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano wczoraj o 12:15

Profesjonalna Ekipa Remontowa

Remontowany budynek: obiekt przemysłowy Remontowane pomieszczenia: klatka schodowa, korytarz, pomieszczenie socjalne Liczba pięter do remontu: 2 Powierzchnia budynku: 101-200m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac...

 • Tuchola

2022-09-13 do 2022-09-21

Świetny Remont Budowlany Świecie

Ten Klient jeszcze szuka specjalisty od remontu budowlanego. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na kompleksowe wykończenie obiektu handlowo-usługowego, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Mąkowarsko

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano wczoraj o 11:42

Kompetentna Ekipa Remontowa

Remontowany budynek: obiekt przemysłowy Remontowane pomieszczenia: korytarz, pomieszczenie biurowe, pomieszczenie socjalne Liczba pięter do remontu: 1 Powierzchnia budynku: 101-200m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodza...

 • Osielsko

2023-01-16 do 2023-01-24

Dobra Ekipa Remontowa

Remontowany budynek: budynek wielorodzinny Remontowane pomieszczenia: pralnia Liczba pięter do remontu: 1 Powierzchnia budynku: 38m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac do wykonania: ułożenie glazury lub terakoty...

 • Kwidzyn

2023-01-13 do 2023-01-21

Remont budynku, ok. 120m2, Bydgoszcz

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej współpracy i pisze - Remont budynku, ok. 120m2. To zlecenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Bydgoszcz

2022-09-07 do 2022-10-29

Remonty Budynków Świecie

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjne remonty budynków to nieprosty temat. Wysłał zapytanie o treści "Zlecę kompleksowe wykończenie budynku wielorodzinnego, 750m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Bydgoszcz

2022-11-22 do 2022-11-30

Doskonałe Remonty Budynków

Remontowany budynek: Wiata blaszana Remontowane pomieszczenia: wiata blaszana Liczba pięter do remontu: nie dotyczy Powierzchnia budynku: do 100m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac do wykonania: wymiana arkusza...

 • Bydgoszcz

2022-12-29 do 2023-01-06

Zapytanie o remont budynku, 501-800m², Bydgoszcz

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Remontowany budynek: budynek biurowy Remontowane pomieszczenia: klatka schodowa, korytarz, pomieszczenie biurowe Liczba pięter do remontu: 3 Powierzchnia budynku: 501-800m² Zle...

 • Bydgoszcz

2022-10-21 do 2022-10-29

Profesjonalny Remont Budowlany

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Remontowany budynek: budynek biurowy Remontowane pomieszczenia: klatka schodowa, korytarz, pomieszczenie biurowe, pomieszczenie socjalne Liczba pięter do remontu: 3 Powierzchnia...

 • Bydgoszcz

2022-11-11 do 2022-11-19

Zlecę remont budynku, 1000m², Bydgoszcz

Remontowany budynek: hotel Remontowane pomieszczenia: wszystko Liczba pięter do remontu: 5 Powierzchnia budynku: 1000m² Zlecone prace: kompleksowe wykończenie Rodzaj prac do wykonania: instalacja hydrauliczna, remont tarasu l...

 • Bydgoszcz

2022-09-28 do 2022-10-06

Potrzebna ekipa do wyremontowania budynku, do 100m², Bydgoszcz

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebna ekipa do wyremontowania budynku, do 100m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Bydgoszcz

2022-10-27 do 2022-11-04

Zlecę remont budynku, 101-200m², Bydgoszcz

Remontowany budynek: klub muzyczny Remontowane pomieszczenia: łazienka, toaleta, bar Liczba pięter do remontu: 1 Powierzchnia budynku: 101-200m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac do wykonania: prace tynkarskie,...

 • Bydgoszcz

2022-10-11 do 2022-10-19

Doskonałej Jakości Remont Budowlany

Remontowany budynek: obiekt handlowo-usługowy Remontowane pomieszczenia: cały budynek Liczba pięter do remontu: 1 Powierzchnia budynku: 101-200m² Zlecone prace: generalny remont Rodzaj prac do wykonania: prace murarskie, malo...

 • Starogard Gdański

2022-09-02 do 2022-09-10

Potrzebna ekipa do wyremontowania budynku, 123m², Toruń

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Potrzebna ekipa do wyremontowania budynku, 123m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie remontu budowlanego daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Toruń

2022-11-07 do 2022-11-16

Dam zlecenie na generalny remont obiektu przemysłowego, 25m², Toruń

Remontowany budynek: obiekt przemysłowy Remontowane pomieszczenia: pomieszczenie socjalne Liczba pięter do remontu: 1 Powierzchnia budynku: 25m² Zlecone prace: generalny remont Rodzaj prac do wykonania: prace tynkarskie, mont...

 • Toruń

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapotrzebowanie na kompleksowe wykończenie budynku użyteczności publicznej, 101-200m², Toruń

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Remontowany budynek: budynek użyteczności publicznej Remontowane pomieszczenia: pomieszczenie biurowe Liczba pięter do remontu: 4 Powierzchnia budynku: 101-200m² Zlecone prace:...

 • Toruń

2022-08-23 do 2022-08-31

Potrzebna ekipa na generalny remont budynku biurowego301-500m², Toruń

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Już teraz skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Toruń

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 6 dni temu

Zapotrzebowanie na remont budynku, 201-300m², Toruń

Zlecający szuka dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na remont budynku, 201-300m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Toruń

2022-09-04 do 2022-09-12

Dam zlecenie na remont budynku, 20m², Toruń

Zlecający nie może znaleźć ekipy remontowej do bezzwłocznej realizacji zlecenia, pisząc - Dam zlecenie na remont budynku, 20m². Jako profesjonalista już dziś od przyjęcia zamówienia przystąp do wykonania prac. Zaproponuj termin!

 • Toruń

2022-09-12 do 2022-09-20

Remont Budowlany

Ten Klient myśli, że doskonałej jakości remont budowlany to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na remont budynku, 501-800m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Chojnice

2022-08-31 do 2022-09-08

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Remontów Budynków

Najczęstsze pytania o remontach domów i kamienic

Kiedy należy przeprowadzić generalny remont budynku?

Prace remontowe należy planować wtedy, gdy korzystanie z danego budynku stwarza realne zagrożenie zdrowia lub życia jego mieszkańców. Pleśń na ścianach bądź wysoka wilgoć w pomieszczeniach są bardzo szkodliwe i powinny natychmiast zostać usunięte poprzez ocieplenie budynku. Podobnie wygląda sprawa z wszelkimi pęknięciami oraz nieszczelnością dachu. Gdy naprawa poszczególnych awarii przestaje być opłacalna, warto zdecydować się na wykonanie kapitalnego remontu budynku. Prace najlepiej dostosować do aktualnych pór roku, tak by nie kolidowały one z wymaganymi czynnościami.

Jakie koszty trzeba ponieść w przypadku remontu całego budynku?

Koszty remontów starego budownictwa nie są niskie. Uśredniając wszystkie koszty, można przyjąć, że remontując dom o powierzchni około 100 m2 za same materiały przyjdzie nam zapłacić od 40 000 do 70 000 złotych. Cena robocizny jest jeszcze wyższa i za dom podobnej wielkości wyniesie od 50 000 do 100 000 złotych. Koszty te i tak są znacznie mniejsze niż w przypadku budowy nowego domu, dlatego remonty starych budynków cieszą się tak dużym powodzeniem. Istnieją budynki tak bardzo zniszczone, że koszt ich naprawy będzie znacznie przewyższał koszt budowy nowego domu. Z tego powodu na samym wstępie należy się zastanowić, czy remont budynku jest opłacalny.

Jeśli chodzi o odnowienie budynku mieszkalnego – można uzyskać nawet 90% dofinansowania przy wymianie poszczególnych elementów podczas remontu, jeżeli osoby mieszkające w nim posiadają niskie dochody. W przypadku zabytkowych budynków, można uzyskać dotację na remont sięgające nawet do 100% nakładu. Należy pamiętać, że dofinansowania przy pracach remontowych zabytków są obwarowane restrykcyjnymi wymogami nakładanymi przez państwo.

Gdzie znaleźć specjalistę zajmującego się przeprowadzaniem remontów budynków?

Planując remont budynku mieszkalnego, warto poszukać sprawdzonych specjalistów do wykonania najważniejszych prac. Szczególnie mowa tutaj o remoncie fundamentów oraz dachu, gdzie każde niedociągnięcie będzie pociągać za sobą kolejne konsekwencje. Poszukiwania odpowiedniej firmy warto oprzeć o Internet, gdzie dostępne są wszystkie działalności obecne na rynku. Przed decyzją warto zapoznać się z opiniami innych osób na temat interesujących nas firm, ponieważ mogą one trafnie zobrazować rzeczywistą jakość oferowanych usług. Ważne jest również doświadczenie firmy w podobnych zleceniach. Sprawdzonych fachowców znajdziesz w naszym rankingu najlepszych specjalistów od remontów budynków

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Remontów Budynków