Elektryk w mazowieckim

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 388 331 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 122 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Najnowsze z 1 841 zleceń na instalacje elektryczne w mazowieckim

Zlecenie dla elektryka na montaż instalacji elektrycznej w domu, 26-50pkt. el., Karpiska

Skontaktuj się z Klientem jako firma elektryczna oferująca swoje usługi elektryczne na terenie Mazowieckiego i na obszarze Mazowieckiego. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Karpiska

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 1 godzinę temu

Najwyższej Klasy Firma Elektryczna

Dla Klienta wybranie najwyższej klasy firmy elektrycznej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, z własnej inicjatywy jako prawdziwy specjalista w kwestii elektryki działający na terenie Mazowieckiego, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Wola gołkowska

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 1 godzinę temu

Zlecenie dla elektryka, drobne prace elektryczne, dom, 1pkt. el., Błonie

Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 1 Zakres prac: montaż oświetlenia Informacje dodatkowe: Powieszenie lampy sufitowej Termin rozpoczęcia prac: jak najszybciej...

 • Błonie

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 2 godziny temu

Znakomite Roboty Elektryczne

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: montaż rozdzielni Informacje do...

 • Nasielsk

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 21:02

Zapytanie dla firmy, sprawdzenie podłączenia licznika w w mieszkaniu, do 50m², Grodzisk Mazowiecki

Zrealizowanie instalacji elektrycznych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zapytanie dla firmy, sprawdzenie podłączenia licznika w w mieszkaniu, do 50m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Grodzisk Mazowiecki

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 13:27

Prace Elektryczne

Ten Klient poszukując prac elektrycznych powinien znaleźć Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Zapytanie dla firmy od instalacji elektrycznej. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Warszawa

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 11:42

Utalentowany Elektryk

Jako firma zatrudniająca utalentowanych elektryków i odznaczająca się nieprzeciętnym zaangażowaniem, zapytanie o treści - Zapytanie dla firmy na wykonanie przyłącza elek. do domu, 11-25mb jest idealne do Ciebie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Łosice

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 10:39

Zapytanie dla firmy na wymianę instalacji elektrycznej w biurze, powyżej 100pkt. el., Warszawa

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: lokal biurowy Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: wykonanie schmatu i opis rozdzielni Informa...

 • Warszawa

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 09:01

Świetne Prace Elektryczne

Typ budynku: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 1 Zakres prac: wymiana gniazda bezpiecznikowego Informacje dodatkowe: Bezpieczniki automatyczne 2 po 16 a, gniazdo bezpiecznikowe uszkodzone - do wymiany Termin rozpoczęcia...

 • Warszawa

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 06:57

Zlecę montaż instalacji elektrycznej w domu, powyżej 100pkt. el., Warszawa

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż okablowania i puszek, montaż rozdzielni Informac...

 • Warszawa

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 01:04

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków