Kierownik budowy w Pruszkowie

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 253 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Pruszkowie

Kierownik budowy Pruszków

Profesjonalny Nadzór Budowlany

64 opinie

Nadzór budowlany w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze w gotowości do pracy. Kierowaniem przebiegiem budowy dowolnego obiektu wraz z dokumentacją i dbanie o jej poprawny przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Inżynierskie Wsparcie Budowlane Karol Romański - Solidne Nadzorowanie Budowy Pruszków

Solidne Nadzorowanie Budowy

39 opinii

Bez oporów zleć usługę solidnego nadzorowania budowy profesjonalistom z firmy Inżynierskie Wsparcie Budowlane Karol Romański. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Pruszkowa i okolicznych miast. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

MAGBUD - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Pruszków

Perfekcyjny Nadzór Budowlany

16 opinii

Wybitni pracownicy MAGBUD spełnią Państwa oczekiwania odnośnie nadzoru budowlanego. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Cadart P.K.B. Krzysztof Piotrowski - Solidny Nadzór Budowlany Pruszków

Cadart P.K.B. Krzysztof Piotrowski

10 opinii

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Cadart P.K.B. Krzysztof Piotrowski jest na to skuteczną metodą. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Escargot Łukasz Kolenda - Dobry Kierownik Budowy Pruszków

Dobry Kierownik Budowy

8 opinii

Ten kierownik budowy oferuje swoje usługi na terenie Pruszkowa i w okolicznych miastach. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

MB.Construction Sp. z o.o. - Perfekcyjny Kierownik Budowy Pruszków

Perfekcyjny Kierownik Budowy Pruszków

7 opinii

Firma MB.Construction Sp. z o.o. świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Pruszkowa oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Adaptację i Projekty I Kierownik budowy lub Inspektor nadzoru I Zarządzanie budową - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Pruszków

Adaptację i Projekty I Kierownik budowy lub Inspektor nadzoru I Zarządzanie budową

5 opinii

Nadzór budowlany nie ma dla firmy Adaptację i Projekty I Kierownik budowy lub Inspektor nadzoru I Zarządzanie budową żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zobacz!

IBKF - Rewelacyjny Kierownik Budowy Pruszków

Rewelacyjny Kierownik Budowy

4 opinie

Osoby z IBKF to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od solidnego nadzoru budowlanego. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Antoni Skrochocki - inżynier budowlany - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy w Pruszkowie

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy w Pruszkowie

3 opinie

Z czystym sumieniem powierz usługę perfekcyjnego nadzorowania budowy profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Pruszkowa i przyległych miast. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

FLO-BUD - Utalentowany Kierownik Budowy Pruszków

Utalentowany Kierownik Budowy Pruszków

3 opinie

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu solidnego nadzorowania budowy z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma FLO-BUD jest do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

Najnowsze z 36 zleceń na kierowników budowy w Pruszkowie

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Komorów

Planujesz przyjąć zlecenie na kierowanie budową, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m² to dobry pomysł. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Komorów

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 6 dni temu

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Domaniew

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Dom drewniany z bala, przeniesiony, projekt zaadaptowany po rozbiórce i wymierzeniu domu. Te...

 • Domaniew

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 7 dni temu

Pierwszorzędne Kierowanie Budową Pruszków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika budowy dla domu letniskowego od marca do czerwca br. Miejsce: Kierwik k. S...

 • Pruszków

2023-01-30 do 2023-01-30

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 36m², Komorów

Zlecenie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 36m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Zaprezentuj bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Komorów

2023-01-10 do 2023-01-18

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 900m², Otrębusy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 900m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Otrębusy

2023-01-08 do 2023-01-16

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Pruszków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Pruszków

2023-01-04 do 2023-01-12

Solidne Kierowanie Budową

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty uwagi fachowiec z zakresu solidnego kierowania budową z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Umów się na rozmowę od razu.

 • Brwinów

2022-12-30 do 2023-01-07

Świetny Nadzór Budowlany Pruszków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: 2023-04-03...

 • Michałowice

2022-12-17 do 2022-12-25

Najlepszy Nadzorca Budowlany Pruszków

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: nadbudowa z rozbudową istniejącego budynku, ściany beton komórkow...

 • Pruszków

2022-12-15 do 2022-12-23

Wyjątkowe Kierowanie Budową

Zakres zlecenia: poszukiwany kierownik budowy Rodzaj prac: - nadzór nad wykonaniem izolacji przeciwwodnej zewnętrznej budynku, - nadzór kierownika do końca trwania inwestycji. Powierzchnia: ok. 200m2 Obowiązki: - ...

 • Pruszków

2022-12-13 do 2022-12-15

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 134m², Rusiec

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecenie na kierownika do przebudowy, 134m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Rusiec

2022-12-12 do 2022-12-20

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Nadarzyn

Jako wiarygodny specjalista oraz dobry kierownik budowy oferujesz swoje usługi na terenie Mazowieckiego i w okolicy? Żeby poznać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - warto.

 • Nadarzyn

2022-12-07 do 2022-12-15

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Nadarzyn

Potrzebujesz zlecenia jako fachowiec od pierwszorzędnego nadzorowania budowy w rejonie Mazowieckiego lub w pobliskich powiatach? Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - warto.

 • Nadarzyn

2022-11-22 do 2022-11-30

Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Pruszków

Jako sprawdzona firma oraz dobry nadzorca budowlany oferujesz swoje usługi na terenie Pruszkowa i w sąsiednich miastach? Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Pruszków

2022-11-14 do 2022-11-22

Solidny Kierownik Budowy Pruszków

Jako sprawdzony wykonawca i solidny kierownik budowy działasz na terenie Mazowieckiego lub w okolicy? Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

 • Raszyn

2022-11-13 do 2022-11-21

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Raszyn

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Raszyn

2022-11-05 do 2022-11-13

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 165m², Opacz Mała

Wybierz prace dotyczące pierwszorzędnego nadzorowania budowy od rzetelnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Mazowieckiego. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Opacz mała

2022-11-02 do 2022-11-10

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 145m², Pruszków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 145m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Pruszków

2022-10-15 do 2022-10-23

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 293m², Dawidy Bankowe

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 293m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Dawidy bankowe

2022-10-05 do 2022-10-13

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Pruszków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Pruszków

2022-09-29 do 2022-09-29

Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: Dokunety do inwentaryzacji 4 loakli mieszkalnych Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 400m² Informacje dodatkowe: Proszę o podanie ceny usługi. Jestem na etapie wykonywania ...

 • Otrębusy

2022-09-26 do 2022-10-04

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, do 100m², Rozalin

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące solidnego nadzorowania budowy od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Mazowieckie lub sąsiednim mieście. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Rozalin

2022-09-25 do 2022-10-03

Nieprzeciętny Nadzorca Budowlany

Klient szuka nieprzeciętnego nadzorcy budowlanego dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m². Jeśli świadczysz bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Nadarzyn

2022-09-24 do 2022-10-02

Dam zlecenie kierownikowi do odbioru domu lub mieszkania, 260m², Raszyn Mazowieckie

Należąc do nadzorców budowlanych z tak bogatym dorobkiem zawodowym pracujesz w miejscowości Mazowieckie i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego ogłoszenia. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Raszyn Mazowieckie

2022-09-21 do 2022-09-29

Potrzebuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Raszyn

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Raszyn

2022-09-21 do 2022-09-29

Solidne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Poszukuję kierownika budowy do nadzoru nad budową domu jednorodzinnego we wsi Otrębusy (koło ...

 • Otrębusy

2022-09-13 do 2022-09-17

Dobry Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: Ustalenie przyczyny wilgoci na parterze budynku mieszkalnego Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom został zakupiony od deweloper...

 • Pruszków

2022-09-07 do 2022-09-08

Kierowanie Budową

Jeśli konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze walory jako fachowca od kierowania budową to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Rusiec

2022-08-24 do 2022-09-01

Szukam kierownika do budowy obiektu, do 100m², Pruszków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Pruszków

2022-08-22 do 2022-08-29

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 50m², Pruszków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję kierownika budowy do nadzoru budowy murowanego domku 40/50m2 (planuję większość prac wy...

 • Pruszków

2022-08-21 do 2022-08-29

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Nadarzyn

Należąc do nadzorców budowlanych z tak dużym doświadczeniem realizujesz prace na terenie miejscowości Mazowieckie i w okolicy? Jesteś świetnym specjalistą do tego zlecenia. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Nadarzyn

2022-08-11 do 2022-08-19

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy