Kierownik budowy w Sztumie

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 487 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Sztumie

Kierownik budowy Sztum

Utalentowany Kierownik Budowy

5 opinii

Chcesz znaleźć kierowników budowy od wysokiej klasy nadzorowania budowy w miejscowości Sztum lub w okolicznych miastach? Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Usł. Bud. - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Sztum

Usł. Bud.

Nadzór budowlany nie ma dla firmy Usł. Bud. żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

WYKOŃCZTOM - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Sztum

WYKOŃCZTOM

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od lat, szczególnie na obszarze Sztumu, ale także okolicznych miast. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Usługi ogólnobudowlane- Dekarstwo - Solidny Nadzór Budowlany Sztum

Solidny Nadzór Budowlany Sztum

Nadzór budowlany nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Miras - Doskonały Nadzór Budowlany Sztum

Miras

Wybitni pracownicy Miras spełnią Państwa oczekiwania w temacie nadzoru budowlanego. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Usługi Ogólnobudowlane Grzegorz Plewako - Dobry Kierownik Budowy Sztum

Dobry Kierownik Budowy

Firma Usługi Ogólnobudowlane Grzegorz Plewako zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się doskonałymi opiniami Klientów. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

ZBROJBUD Sp. z o.o. - Doskonały Kierownik Budowy Sztum

Doskonały Kierownik Budowy

Eksperci z ZBROJBUD Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny nadzoru budowlanego. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE - Wyjątkowy Kierownik Budowy w Sztumie

Wyjątkowy Kierownik Budowy w Sztumie

Planujesz wybrać wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE będzie najszybszą drogą. Kierowaniem przebiegiem prac budowlanych wraz z całą papierologią i dbanie o jej poprawny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

KOZ-BUD - Profesjonalny Nadzór Budowlany Sztum

Profesjonalny Nadzór Budowlany Sztum

Ten kierownik budowy oferuje swoje usługi w miejscowości Sztum oraz w rejonie powiatu. Kierowaniem przebiegiem prac budowlanych z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Brukarstwo i Ogrody - Usługi budowlane - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Sztum

Brukarstwo i Ogrody - Usługi budowlane

Eksperci z Brukarstwo i Ogrody - Usługi budowlane to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny nadzoru budowlanego. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Najnowsze z 31 zleceń na kierowników budowy w Sztumie

Dobry Nadzorca Budowlany Sztum

Kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w fachu nadzorcy budowlanego. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • Prabuty

2023-01-09 do 2023-01-09

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Malbork

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Malbork

2022-11-30 do 2022-12-05

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Malbork

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Malborka. Przyczyń się do realizacji jego celów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Malbork

2022-10-07 do 2022-10-15

Wysokiej Klasy Kierowanie Budową Sztum

Rodzaj prac objętych nadzorem: prowadzenie warsztatów Rodzaj budynku: warsztat Powierzchnia budynku: 1m² Informacje dodatkowe: Poszukuję osób z branży budowlanej do prowadzenia warsztatów ok 1,5h które będą polegały na prezenta...

 • Malbork

2022-11-09 do 2022-11-17

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, do 100m², Malbork

Nadzorowanie budowy to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Malbork

2023-01-20 do 2023-01-28

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Susz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Susz

2022-09-29 do 2022-10-07

Najwyższej Klasy Nadzór Budowlany Sztum

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł nadzoru budowlanego, chociaż szuka od niezliczonych dni, zgłosił nam zlecenie o treści - Szukam kierownika do budowy obiektu, 42m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zleceniodawcy. Pokaż propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Urowo

2023-01-24 do 2023-02-01

Fantastyczny Kierownik Budowy Sztum

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kwidzyn

2022-12-06 do 2022-12-14

Pierwszorzędne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: Prace wykończeniowe Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia budynku: 1000m² Informacje dodatkowe: Poszukujemy kierownika budowy/prac dotyczących prac wykończeniowy...

 • Elbląg

2022-07-18 do 2022-07-26

Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: Czyszczenia oraz impregnacja elewacji Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 1300m² Informacje dodatkowe: Poszukujemy kierownika budowy do realizacji zadania czyszczenia oraz ...

 • Elbląg

2022-10-03 do 2022-10-11

Wysokiej Klasy Kierowanie Budową

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zlecenie na kierownika do wykonania remontu, 1300m²". Wykonaj zadanie wysokiej klasy kierowania budową jako specjalista w tej branży. Zawiadom o gotowości do realizacji działalności z okolic Elbląga i okolicznych powiatów. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Elbląg

2022-10-03 do 2022-10-11

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Elbląg

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Elbląg

2022-10-07 do 2022-10-15

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Elbląg

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Elbląg

2023-01-14 do 2023-01-22

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, do 100m², Elbląg

Doprowadź do tego, że nadzór budowlany nie będzie dla Klienta skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z dziedziny nadzoru budowlanego stwórz najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, do 100m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Elbląg

2022-07-30 do 2022-08-07

Rewelacyjny Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Elbląg

2022-10-04 do 2022-10-12

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Elbląg

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i realizujesz usługi z zakresu perfekcyjnego nadzorowania budowy wykonaj zlecenie, które ma treść - Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m² i zostało napisane przez sprawdzonego Konsumenta. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Elbląg

2022-11-16 do 2022-11-24

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Elbląg

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł nadzoru budowlanego, mimo iż poszukuje od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam zlecenie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m². To właśnie Twoja oferta może być rozwiązaniem problemu Zleceniodawcy. Nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Elbląg

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 8 dni temu

Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Elbląg

Zleceniodawca złożył zapytanie "Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na potrzebę kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił, a wybór Twojej firmy to najlepsze rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Elbląg

2022-12-20 do 2022-12-28

Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Tradycyjna Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Elbląg

2022-12-05 do 2022-12-13

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 150m², Kępki

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na profesjonalne kierowanie budową w rejonie Pomorskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 150m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Kępki

2022-08-16 do 2022-08-24

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Nowy Dwór Gdański

Zrealizuj zlecenie dotyczące najlepszego nadzorowania budowy od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Nowy Dwór Gdański lub sąsiednim mieście. Zatelefonuj i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Nowy Dwór Gdański

2023-01-10 do 2023-01-18

Szukam kierownika do budowy obiektu, do 100m², Nowy Dwór Gdański

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako warty zaufania specjalista z zakresu doskonałego kierowania budową z Nowego Dworu Gdańskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Nowy Dwór Gdański

2023-01-09 do 2023-01-17

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Łęgowo

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Łęgowo

2022-09-30 do 2022-10-08

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Tczew

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Tczew

2022-07-21 do 2022-07-29

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 12002m², Tczew

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 12002m², znalezienie taniego nadzoru budowlanego jest trudniejsze niż może się wydawać, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Tczew

2022-07-22 do 2022-07-30

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Tczew

Pierwszorzędne kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tym fachu. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Tczew

2022-09-12 do 2022-09-20

Nadzorca Budowlany

Będąc w gronie nadzorców budowlanych z tak bogatym doświadczeniem realizujesz prace na terenie miejscowości Tczew i w okolicy? Jesteś świetnym specjalistą do tego ogłoszenia. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Tczew

2022-09-08 do 2022-09-16

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Tczew

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Tczew

2022-09-27 do 2022-10-05

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 121m², Tczew

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 121m² Informacje dodatkowe: Home Koncept 66 Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Tczew

2022-09-27 do 2022-10-05

Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Przebudowa ze wzmocnieniem dachu, termoizolacja z w...

 • Tczew

2022-12-22 do 2022-12-30

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Tczew

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Tczew

2022-08-10 do 2022-08-18

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy