Kierownik budowy w Pruszczu Gdańskim

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 423 977 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 886 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy w Pruszczu Gdańskim

Kierownik budowy Pruszcz Gdański

Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Pruszczu Gdańskim

15 opinii

Nadzór budowlany w najlepszym wydaniu to dla firmy Kompleksowa Obsługa Inwestycji Jarosław pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Prowadzenie budowy domu wraz z całą papierologią i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Pruszcz Gdański

Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz

14 opinii

Od lat pracownicy Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz oferują usługi z zakresu rewelacyjnego nadzorowania budowy, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Kierownik Budowy/Inspektor Nadzoru Krystian Lindstaedt - Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

Kierownik Budowy/Inspektor Nadzoru Krystian Lindstaedt

10 opinii

Firma Kierownik BudowyInspektor Nadzoru Krystian Lindstaedt zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się bardzo dobrymi opiniami Klientów. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

KBDJ - Doskonały Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

Doskonały Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

4 opinie

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? KBDJ z Pruszcza Gdańskiego jest na to skuteczną metodą. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Prokam Usługi Budowlane Sp. z o.o. - Doskonały Nadzór Budowlany Pruszcz Gdański

Prokam Usługi Budowlane Sp. z o.o.

3 opinie

Nadzór budowlany to temat, w którym są najlepsi, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Inwestycje Budowlane Artur Kościuk - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Pruszcz Gdański

Inwestycje Budowlane Artur Kościuk

2 opinie

Starasz się odnaleźć dobrego profesjonalistę z zakresu wyjątkowego nadzorowania budowy do realizacji zaplanowanych działań? Firma Inwestycje Budowlane Artur Kościuk jest do Twojej dyspozycji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Budownictwo Inżynieryjne Michał Zarzycki - Doskonałe Nadzorowanie Budowy Pruszcz Gdański

Doskonałe Nadzorowanie Budowy

1 opinia

Potrzebujesz kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie musisz już dłużej szukać, Budownictwo Inżynieryjne Michał Zarzycki jest firmą, której szukasz. Jeśli chcesz uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

MBUD usługi ogólnobudowlane Maciej Piecuch - Profesjonalny Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

Profesjonalny Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

1 opinia

Utworzona z zamiłowania do nadzoru budowlanego firma oferuje doskonałe nadzorowanie budowy na terenie miejscowości Pruszcz Gdański, a także pobliskich miast i powiatów. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Grzegorz Dąbek - Dobry Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

Grzegorz Dąbek

49 opinii

Zacznij działać z Grzegorz Dąbek jeśli szukasz dobrych kierowników budowy oferujących swoje usługi na terenie Pruszcza Gdańskiego lub w sąsiednich miastach. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Kompleksowy Nadzor Budowlany Marcin Ziółkowski - Nieprzeciętny Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

Nieprzeciętny Kierownik Budowy

4 opinie

Jeśli jeszcze szukasz nieprzeciętnego kierownika budowy dla siebie, to zerknij na firmę Kompleksowy Nadzor Budowlany Marcin Ziółkowski. Oferuje całe spektrum usług w dobrych cenach. Organizacja całej budowy i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Najnowsze z 25 zleceń na kierowników budowy w Pruszczu Gdańskim

Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Pawłowo

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 4 dni temu

Kierowanie Budową Pruszcz Gdański

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 106m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Pruszcz Gdański

2023-01-19 do 2023-01-27

Fantastyczny Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Pruszcz Gdański

2023-01-11 do 2023-01-19

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Trąbki Wielkie

Zleceniodawca napisał "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Przyjmij zadanie solidnego kierowania budową jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do wykonania działalności z okolic Pomorskiego i pobliskich miast. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Trąbki Wielkie

2023-01-06 do 2023-01-14

Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 100m², Trąbki Wielkie

To zlecenie o treści - Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 100m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z miejscowości Pomorskie oraz przyległych powiatów. Przedstaw wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Trąbki Wielkie

2023-01-05 do 2023-01-13

Szukam kierownika budowy, 201-300m², Pruszcz Gdański

Rodzaj prac objętych nadzorem: przegląd budynku Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Pruszcz Gdański

2023-01-03 do 2023-01-11

Szukam kierownika do budowy obiektu, 112m², Czerniewo

Zdecydowanie o wyborze nadzoru budowlanego nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i znajdź dopasowane rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Szukam kierownika do budowy obiektu, 112m². Przedłóż ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Czerniewo

2022-12-20 do 2022-12-28

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Przywidz

Zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z rejonu Pomorskiego i okolic. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Przywidz

2022-11-28 do 2022-12-06

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 67m², Cedry Wielkie

Jeżeli wykonujesz zlecenia na doskonałe kierowanie budową w rejonie Pomorskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecenie na kierownika do przebudowy, 67m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej profesjonalnej firmy. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Cedry Wielkie

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 98m², Pruszcz Gdański

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 98m² Informacje dodatkowe: Dom murowany, Celozja 1. Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Pruszcz Gdański

2022-10-28 do 2022-11-05

Utalentowany Kierownik Budowy

Zlecający szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Łęgowo

2022-10-27 do 2022-11-04

Poszukuję kierownika budowy, 201-300m², Straszyn

Rodzaj prac objętych nadzorem: Odbiór robót sanitarnych Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika robót sanitarnych Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Straszyn

2022-10-19 do 2022-10-27

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Przywidz

Jako wybitny nadzorca budowlany realizując się od wczesnej młodości i specjalista stale przygotowany do współpracy odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Przywidz

2022-10-14 do 2022-10-22

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kleszczewo

Potrzebujesz zlecenia jako fachowiec od pierwszorzędnego nadzorowania budowy w rejonie Pomorskiego lub w pobliskich powiatach? Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - warto.

 • Kleszczewo

2022-10-12 do 2022-10-20

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Trzepowo

Jako dobry kierownik budowy proponujesz swoje usługi na terenie Pomorskiego i w rejonie powiatu? Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Trzepowo

2022-10-11 do 2022-10-19

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 136m², Rokitnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: 136m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rokitnica

2022-09-25 do 2022-10-03

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Pruszcz Gdański

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Pruszcz Gdański

2022-09-20 do 2022-09-20

Nadzór Budowlany Pruszcz Gdański

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Pszczółki

2022-08-20 do 2022-08-28

Szukam kierownika budowy, do 100m², Przywidz

Ten Klient napisał "Szukam kierownika budowy, do 100m²". Odpowiedz na chęć zatrudnienia najlepszego nadzorcy budowlanego z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej oferty jest słuszną decyzją. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Przywidz

2022-08-16 do 2022-08-24

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 99m², Bąkowo

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 99m² Informacje dodatkowe: Szukano kierownika budowy domu jednorodzinnego Archon dom w Lipienninkach. Termin skorzystania z ...

 • Bąkowo

2022-08-06 do 2022-08-08

Nadzorowanie Budowy Pruszcz Gdański

Zrealizuj zadanie doskonałego nadzorowania budowy o treści "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 84m²", jako fachowiec z miejscowości Pruszcz Gdański. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Pruszcza Gdańskiego nie masz sobie równych. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Pruszcz Gdański

2022-07-31 do 2022-08-08

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 84m², Gołębiewko

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 84m² Informacje dodatkowe: Dom parterowy, dach prosty dwuspadowy, projekt Tebe, kierownik od sierpnia 2022 Termin skorzystan...

 • Gołębiewko

2022-07-31 do 2022-08-08

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 84m², Gołębiewko

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 84m² Informacje dodatkowe: Dom parterowy projekt TEBE Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Gołębiewko

2022-07-29 do 2022-08-06

Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 150m² Informacje dodatkowe: Projekt domu Home Koncept 66 lustrzane odbicie z garażem i miejscem gosp. w piwnicy. Budowa domu ...

 • Łapino kartuskie

2023-01-20 do 2023-01-28

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Sulmin

Oszczędź czas i wybierz zlecenie na wyjątkowe kierowanie budową w Pomorskim. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Sulmin

2022-08-07 do 2022-08-15

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy