Instalacje sanitarne w Żywcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 436 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Żywcu

Instalacje sanitarne Żywiec

Świetne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

33 opinie

Firma BTInstal Tomasz Orłowski oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Żywca i z sąsiednich miast. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

PAN OD RUREK Sp. z o.o. - Profesjonalne Przyłącza Wodociągowe Żywiec

Profesjonalne Przyłącza Wodociągowe

14 opinii

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera do realizacji swoich planów? PAN OD RUREK Sp. z o.o. z Żywca jest na to najlepszym rozwiązaniem. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Termico - Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Żywiec

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Żywiec

11 opinii

Perfekcyjna instalacja sanitarna to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Termico - są niekwestionowanym liderem w fachu montera instalacji sanitarnych. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Usługi Remontowo Budowlane Leszek Juraszek - Staranne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Żywiec

Usługi Remontowo Budowlane Leszek Juraszek

8 opinii

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Usługi Remontowo Budowlane Leszek Juraszek są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Energy System Tomasz Mazurek - Znakomite Instalacje Wodno-kanalizacyjne w Żywcu

Znakomite Instalacje Wodno-kanalizacyjne w Żywcu

6 opinii

Uwierz specjalistom w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnych i zatrudnij Energy System Tomasz Mazurek. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Bissan Agata BILSKA - Profesjonalna Instalacja Sanitarna Żywiec

Profesjonalna Instalacja Sanitarna

5 opinii

Osoby z Bissan Agata BILSKA to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty od profesjonalnej instalacji sanitarnej. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

PUH "ANKAR" Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Monter Instalacji Sanitarnych Żywiec

Wysokiej Klasy Monter Instalacji Sanitarnych Żywiec

4 opinie

Chcesz znaleźć rzetelnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? PUH ANKAR Sp. z o.o. z Żywca będzie najszybszą drogą. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Novo-term Mariusz Fidelus - Staranne Instalacje Wod-kan Żywiec

Novo-term Mariusz Fidelus

3 opinie

Ten monter instalacji sanitarnych działa na terenie województwa i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Usługi Ogólnobudowlane KOMPLEX-BUD Bogusław Hubka - Porządne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Żywiec

Usługi Ogólnobudowlane KOMPLEX-BUD Bogusław Hubka

2 opinie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie przydomowych oczyszczalni ścieków i zatrudnij Usługi Ogólnobudowlane KOMPLEX-BUD Bogusław Hubka. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Dom Marzeń S.C. - Znakomity Monter Instalacji Sanitarnych Żywiec

Dom Marzeń S.C.

1 opinia

Jeśli jeszcze szukasz znakomitego montera instalacji sanitarnych dla siebie, to zwróć uwagę na firmę Dom Marzeń S.C.. Oferuje bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Najnowsze z 25 zleceń na instlacje sanitarne w Żywcu

Sumienni Monterzy Instalacji Sanitarnych Żywiec

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Firma do wykonania przyłącza o dł. 12mb, wod.-kan.. To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Leśna

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 4 dni temu

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 120mb, wod.-kan., Lipowa

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 120mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorod...

 • Lipowa

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 8 dni temu

Profesjonalna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Żywiec

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 60mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodz...

 • Pietrzykowice Śląskie

2023-01-02 do 2023-01-10

Pierwszorzędna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zlecający napisał zlecenie o treści "Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 25mb, kanalizacja". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin od razu!

 • Żywiec

2022-12-02 do 2022-12-10

Profesjonalni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Firma do wykonania instalacji w bud. 100m², woda", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zaprezentuj wyjątkową propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Milówka

2022-11-30 do 2022-12-08

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 90m², przyłącza o dł. 10mb, wod.-kan., Żywiec

Jeśli jeszcze jako dobra firma od instalacji sanitarnej poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 90m², przyłącza o dł. 10mb, wod.-kan.. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Żywca z pewnością dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Żywiec

2022-11-27 do 2022-12-05

Wybitni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Ten Klient jest zdania, że świetna instalacja sanitarna to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 20mb, wod.-kan.". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako monter instalacji sanitarnych poradzisz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Żywiec

2022-10-25 do 2022-11-02

Szukam firmy do prac wod.-kan., Zarzecze

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie kanalizacji podposadzkowej Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Obiekt, jakiego doty...

 • Zarzecze

2022-10-24 do 2022-11-01

Szukam firmy do prac wod.-kan., Żywiec

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Podłączenie zbiornika na deszczówkę Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim...

 • Żywiec

2022-10-10 do 2022-10-18

Wykonanie przyłącza o dł. 15mb, wod.-kan., Gilowice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 15mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodz...

 • Gilowice

2022-09-13 do 2022-09-21

Perfekcyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Klient szuka perfekcyjnego montera instalacji sanitarnych dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Ekipa do wykonania szamba, instalacji w bud. 70m², przyłącza o dł. 15mb, wod.-kan.. Jeśli realizujesz szeroki zakres usług w konkurencyjnych cenach odpowiedz na to zapytanie. Aby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Gilowice

2022-09-13 do 2022-09-21

Firma do wykonania przyłącza o dł. 50mb, wod.-kan., Żywiec

Wykonanie instalacji sanitarnej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Firma do wykonania przyłącza o dł. 50mb, wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Żywiec

2022-08-22 do 2022-08-30

Najlepsza Instalacja Sanitarna Żywiec

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 16mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Ob...

 • Żywiec

2022-08-16 do 2022-08-24

Zlecę prace wod.-kan., Zwardoń

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Zlece wykonanie instalacji wodnej i kanalizacji w pensjonacie -20 łazienek, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 500m²) Zakres zlecenia: do...

 • Zwardoń

2022-08-16 do 2022-08-24

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

W dalszym ciągu masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako specjalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Rajcza

2022-07-28 do 2022-08-05

Świetna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 500m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-...

 • Międzybrodzie Bialskie

2022-07-24 do 2022-08-01

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan Żywiec

Ten Zleceniodawca potrzebuje profesjonalistów od instalacji wod-kan. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę prace wod.-kan., chcąc trafić w dobre miejsce. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

 • Jeleśnia

2022-07-23 do 2022-07-31

Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 50mb, wod.-kan., Lipowa

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 50mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodz...

 • Lipowa

2022-07-22 do 2022-07-30

Doskonałej Jakości Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 16mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Ob...

 • Kalna

2022-09-29 do 2022-10-07

Najlepsza Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 50m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 200mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z ...

 • Buczkowice

2023-01-24 do 2023-02-01

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 150m², wod.-kan., Lachowice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 150m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Lachowice

2022-09-04 do 2022-09-12

Zrobienie przyłącza o dł. 45mb, wod.-kan., Bielsko-Biała

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 45mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodz...

 • Bielsko-Biała

2022-09-14 do 2022-09-22

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 120m², wod.-kan., Bielsko-Biała

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 120m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinn...

 • Bielsko-Biała

2022-10-30 do 2022-11-07

Zrobienie przyłącza o dł. 50mb, wod.-kan., Bielsko-Biała

Próbujesz znaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Wybierz numer jeszcze dzisiaj.

 • Bielsko-Biała

2022-11-03 do 2022-11-11

Firma do wykonania instalacji w bud. 300m², wod.-kan., Bielsko-Biała

Zlecenie o treści - Firma do wykonania instalacji w bud. 300m², wod.-kan. jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z rejonu Bielska-Białej i z sąsiednich miast. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Bielsko-Biała

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 8 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych