Instalacje sanitarne w Piekarach Śląskich

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 487 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Piekarach Śląskich

Instalacje sanitarne Piekary Śląskie

Staranne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

4 opinie

ELEKTRO-BUD oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Piekar Śląskich i z sąsiednich miast. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Boneks - Perfekcyjne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Piekary Śląskie

Boneks

5 opinii

Firma Boneks oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z miejscowości Piekary Śląskie i z sąsiednich miast. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

STAN-REM Jerzy Stangel - Rewelacyjne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Piekary Śląskie

Rewelacyjne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

6 opinii

Uważasz, że rewelacyjne przydomowe oczyszczalnie ścieków to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA "EDI" - Doskonałej Jakości Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Piekary Śląskie

Doskonałej Jakości Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

3 opinie

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA EDI jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

PHU HEKTOR - Doskonałe Przyłącza Wodociągowe Piekary Śląskie

PHU HEKTOR

1 opinia

Według Ciebie doskonałe przyłącza wodociągowe to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - monterzy instalacji sanitarnych z PHU HEKTOR dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

PPHU MATRIX MARCIN GWÓŹDŹ - Pierwszorzędne Przyłącza Wodociągowe Piekary Śląskie

PPHU MATRIX MARCIN GWÓŹDŹ

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od przyłączy wodociągowych? Skorzystaj z doświadczenia PPHU MATRIX MARCIN GWÓŹDŹ. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

P.P.H.U. Eko-Instal - Perfekcyjna Instalacja Sanitarna w Piekarach Śląskich

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna w Piekarach Śląskich

Ten fachowiec działa na obszarze powiatu i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

HydroSerwis - Solidne Instalacje Wod-kan Piekary Śląskie

Solidne Instalacje Wod-kan

Wciąż szukasz specjalisty od instalacji wod-kan? Trafiłeś w dobre miejsce - HydroSerwis jest do Twoich usług. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę.

KBTerm Kamil Bienias - Sumienny Monter Instalacji Sanitarnych Piekary Śląskie

Sumienny Monter Instalacji Sanitarnych Piekary Śląskie

Ten monter instalacji sanitarnych realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą zawsze gotowym do pracy - KBTerm Kamil Bienias to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

PHU EM-BUD - Solidne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Piekary Śląskie

Solidne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Piekary Śląskie

Potrzebujesz dobrej firmy od przydomowych oczyszczalni ścieków? Powierz tę kwestię specjalistom z PHU EM-BUD. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 27 zleceń na instlacje sanitarne w Piekarach Śląskich

Szukam firmy do prac wod.-kan., Piekary Śląskie

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od instalacji wod-kan poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam firmy do prac wod.-kan.. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Piekar Śląskich z pewnością udowodnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Piekary Śląskie

2022-11-14 do 2022-11-22

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 160m², wod.-kan., Piekary Śląskie

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 160m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinn...

 • Piekary Śląskie

2022-10-25 do 2022-11-02

Zrobienie przyłącza o dł. 30mb, kanalizacja, Piekary Śląskie

Ten Klient uważa, że profesjonalna instalacja sanitarna to skomplikowany temat. Napisał zlecenie o treści "Zrobienie przyłącza o dł. 30mb, kanalizacja". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako monter instalacji sanitarnych pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Piekary Śląskie

2022-10-10 do 2022-10-18

Doskonała Instalacja Sanitarna Piekary Śląskie

Ten Klient myśli, że doskonała instalacja sanitarna to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 100m², przyłącza o dł. 15mb, wod.-kan.". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Piekary Śląskie

2022-09-25 do 2022-10-03

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 10mb, woda, Piekary Śląskie

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 10mb, woda". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie instalacji wod-kan daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Piekary Śląskie

2022-08-08 do 2022-08-16

Staranna Instalacja Sanitarna

Ten Klient nadal szuka profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie szamba, kanalizacja, chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Dobieszowice

2022-08-24 do 2022-09-01

Instalacja Wodno-kanalizacyjna Piekary Śląskie

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy do prac wod.-kan.". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Dobieszowice

2022-08-25 do 2022-09-02

Wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, przyłącza o dł. 30mb, wod.-kan., Rogoźnik

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Rogoźnik

2022-12-27 do 2023-01-04

Instalacja Sanitarna

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od instalacji sanitarnej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Rogoźnik

2022-07-19 do 2022-07-27

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan Piekary Śląskie

Zakres zlecenia: prace remontowe w łazience Powierzchnia łazienki: 11-15m² Rodzaj prac do wykonania: instalacja wodno-kanalizacyjna Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Radzionków

2022-10-24 do 2022-11-01

Najlepsza Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zlecający poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zrobienie szamba, kanalizacja. To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Radzionków

2023-01-15 do 2023-01-15

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 100m², woda, Radzionków

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 100m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy ...

 • Radzionków

2022-08-18 do 2022-08-26

Wykonanie przyłącza o dł. 34mb, kanalizacja, Wojkowice

Klient szuka solidnego montera instalacji sanitarnych i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Wykonanie przyłącza o dł. 34mb, kanalizacja. Jeśli wykonujesz bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Wojkowice

2022-08-29 do 2022-09-06

Zrobienie przyłącza o dł. 110mb, woda, Wojkowice

Jako najwyższej klasy monter instalacji sanitarnych z olbrzymim doświadczeniem i specjalista zawsze gotowy do współpracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Zrobienie przyłącza o dł. 110mb, woda". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Wojkowice

2022-11-14 do 2022-11-22

Instalacja Sanitarna

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Ekipa do prac wod.-kan.", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Wojkowice

2022-07-27 do 2022-08-04

Znakomita Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 100m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 10mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa...

 • Wojkowice

2022-12-26 do 2023-01-03

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjna instalacja sanitarna to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do prac wod.-kan.". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Bytom

2022-09-19 do 2022-09-27

Monterzy Instalacji Sanitarnych Piekary Śląskie

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Wymiana instalacji Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym ...

 • Bytom

2022-09-15 do 2022-09-23

Perfekcyjne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: podłączenie zlewozmywaka Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Projekt: ...

 • Bytom

2022-09-14 do 2022-09-22

Najlepsza Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Bytom

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 75m², wod.-kan., Bytom

Przygotowanie instalacji sanitarnej dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie instalacji w bud. 75m², wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Bytom

2022-09-01 do 2022-09-09

Firma do wykonania instalacji w bud. 5m², woda, Bytom

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 5m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-l...

 • Bytom

2022-08-07 do 2022-08-15

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 50mb, kanalizacja, Bytom

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 50mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie...

 • Bytom

2022-11-14 do 2022-11-22

Ekipa do prac wod.-kan., Bytom

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wymiana licznika wody Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-let...

 • Bytom

2022-12-07 do 2022-12-15

Szukam firmy do prac wod.-kan., Bytom

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Bytomia. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Bytom

2022-12-05 do 2022-12-13

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Klient szuka dobrego montera instalacji sanitarnych i napisał - Firma do wykonania instalacji w bud. 10m², wod.-kan.. Jeśli oferujesz bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Bytom

2023-01-05 do 2023-01-13

Znakomita Instalacja Sanitarna

Zleceniodawca poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 25mb, wod.-kan.. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Bytom

2022-07-19 do 2022-07-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych