Instalacje sanitarne w Zabrzu

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 436 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Zabrzu

Instalacje sanitarne Zabrze

Doskonałe Instalacje Wod-kan Zabrze

24 opinie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie instalacji wod-kan i zatrudnij Solutionis Marek Skałbania. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

Zakład instalacyjny - Fantastyczny Monter Instalacji Sanitarnych Zabrze

Zakład instalacyjny

11 opinii

Fantastyczny monter instalacji sanitarnych proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Zabrze i w rejonie powiatu. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Kamil Paruzel - Staranne Przyłącza Wodociągowe w Zabrzu

Staranne Przyłącza Wodociągowe w Zabrzu

10 opinii

Jesteś zdania, że staranne przyłącza wodociągowe to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - monterzy instalacji sanitarnych z tej firmy doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Paweł Jaskuła - Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Zabrze

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Zabrze

10 opinii

Zawodowcy z Paweł Jaskuła to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży instalacji sanitarnej. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Vik-House Sp. z o.o. - Doskonała Instalacja Sanitarna Zabrze

Doskonała Instalacja Sanitarna

9 opinii

Zawodowcy z Vik-House Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny instalacji sanitarnej. Żeby poznać ofertę skontaktuj się od razu - warto.

Usługi Remontowo Budowlane Leszek Juraszek - Sumienny Monter Instalacji Sanitarnych Zabrze

Sumienny Monter Instalacji Sanitarnych

8 opinii

Ten monter instalacji sanitarnych realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą zawsze gotowym do pracy - Usługi Remontowo Budowlane Leszek Juraszek to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

ELEKTRO-BUD - Solidna Instalacja Sanitarna Zabrze

ELEKTRO-BUD

4 opinie

Solidny monter instalacji sanitarnych z wyjątkowym doświadczeniem z zakresu instalacji sanitarnej wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c - Perfekcyjne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Zabrze

PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c

3 opinie

Znakomici pracownicy PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c spełnią Państwa oczekiwania odnośnie instalacji sanitarnej. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę.

Dariusz Łucyk - Profesjonalna Instalacja Sanitarna Zabrze

Profesjonalna Instalacja Sanitarna

2 opinie

Utalentowani pracownicy firmy Dariusz Łucyk spełnią Państwa wymagania w temacie instalacji sanitarnej. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Dom Marzeń S.C. - Świetne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Zabrze

Dom Marzeń S.C.

1 opinia

Myślisz, że świetne przydomowe oczyszczalnie ścieków to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Dom Marzeń S.C. dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najnowsze z 28 zleceń na instlacje sanitarne w Zabrzu

Szukam firmy do prac wod.-kan., Zabrze

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy do prac wod.-kan.". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie instalacji sanitarnej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Zabrze

2023-01-20 do 2023-01-28

Zrobienie instalacji w bud. 34m², wod.-kan., Zabrze

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od instalacji wod-kan. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Zabrze

2023-01-07 do 2023-01-15

Solidna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Zabrze

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: modernizacja instalacji wodociagowej Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: ogródki działowe Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie ...

 • Zabrze

2023-01-07 do 2023-01-15

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 165m², wod.-kan., Zabrze

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaproponuj termin od razu!

 • Zabrze

2023-01-03 do 2023-01-11

Ekipa do prac wod.-kan., Zabrze

Zakres zlecenia: prace wykończeniowe w nowej łazience Powierzchnia łazienki: do 5m² Rodzaj prac do wykonania: instalacja wodno-kanalizacyjna Dodatkowe prace i wymagania: Wymiana kabiny prysznicowej oraz zamontowanie stołka dla ...

 • Zabrze

2022-12-29 do 2023-01-06

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 76m², wod.-kan., Zabrze

Wciąż możesz odpowiedzieć na zlecenie Zlecającego jako profesjonalista od instalacji sanitarnej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

 • Zabrze

2022-11-13 do 2022-11-21

Najlepsze Instalacje Wod-kan Zabrze

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 20mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodz...

 • Zabrze

2022-10-25 do 2022-11-02

Zlecę prace wod.-kan., Zabrze

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Awaria Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Projekt: Klie...

 • Zabrze

2022-10-24 do 2022-11-01

Firma do wykonania instalacji w bud. 85m², wod.-kan., Zabrze

Klient szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Firma do wykonania instalacji w bud. 85m², wod.-kan.. To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Zabrze

2022-10-14 do 2022-10-22

Najlepsze Instalacje Wod-kan

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od instalacji wod-kan potrzebujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę wykonanie instalacji w bud. 50m², wod.-kan.. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Zabrza z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Zabrze

2022-10-08 do 2022-10-16

Ekipa do prac wod.-kan., Zabrze

Ten Klient uważa, że świetna instalacja sanitarna to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Ekipa do prac wod.-kan.". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako monter instalacji sanitarnych udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Zabrze

2022-09-28 do 2022-10-06

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Rura fi 300 karbowana, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 80mb) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Obiekt, ja...

 • Zabrze

2022-09-25 do 2022-10-03

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 1200m², wod.-kan., Zabrze

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 1200m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: obiekt przemysł...

 • Zabrze

2022-09-21 do 2022-09-29

Rewelacyjna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zlecający szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecę wykonanie instalacji w bud. 46m², wod.-kan.. To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Zabrze

2022-08-16 do 2022-08-24

Zlecę prace wod.-kan., Zabrze

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wymiana rur Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: bu...

 • Zabrze

2022-08-11 do 2022-08-19

Zrobienie instalacji w bud. 180m², wod.-kan., Zabrze

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 180m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Obiekt, jakie...

 • Zabrze

2022-08-08 do 2022-08-16

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 45m², wod.-kan., Zabrze

Jako najlepszy monter instalacji sanitarnych z tak dużym doświadczeniem działasz na terenie miejscowości Zabrze i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego zapytania. Zaproponuj termin!

 • Zabrze

2022-07-24 do 2022-08-01

Ekipa do wykonania szamba, przyłącza o dł. 40mb, wod.-kan., Szałsza

Zrealizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Ekipa do wykonania szamba, przyłącza o dł. 40mb, wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Szałsza

2022-10-24 do 2022-11-01

Staranna Instalacja Sanitarna Zabrze

Ten Klient nadal szuka profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał ogłoszenie o treści - Ekipa do wykonania instalacji w bud. 1500m², woda, chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Ruda Śląska

2022-09-29 do 2022-10-07

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych Zabrze

Będąc w gronie monterów instalacji sanitarnych z tak dużym doświadczeniem działasz w miejscowości Ruda Śląska i w całym powiecie? Jesteś idealnym specjalistą do tego zapytania. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Ruda Śląska

2022-08-05 do 2022-08-13

Instalacje Wod-kan

Ten Klient myśli, że pierwszorzędne instalacje wod-kan to trudny temat. Wysłał zlecenie o treści "Ekipa do wykonania instalacji w bud. 2900m², wod.-kan.". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako monter instalacji sanitarnych udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Ruda Śląska

2022-12-08 do 2022-12-16

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 35m², wod.-kan., Ruda Śląska

Zlecenie o treści - Ekipa do wykonania instalacji w bud. 35m², wod.-kan. jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z rejonu Rudy Śląskiej i z sąsiednich miast. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Ruda Śląska

2022-09-27 do 2022-10-05

Szukam firmy do prac wod.-kan., Ruda Śląska

Jeszcze jesteś w stanie odpowiedzieć na zlecenie Klienta jako specjalista od instalacji wod-kan. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Ruda Śląska

2023-01-17 do 2023-01-25

Świetni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 15mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, ja...

 • Ruda Śląska

2022-08-19 do 2022-08-22

Firma do wykonania instalacji w bud. 47m², wod.-kan., Ruda Śląska

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 47m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie je...

 • Ruda Śląska

2022-08-07 do 2022-08-15

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan., Ruda Śląska

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 100mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek wiel...

 • Ruda Śląska

2022-08-10 do 2022-08-20

Zrobienie instalacji w bud. 10m², wod.-kan., Ruda Śląska

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zrobienie instalacji w bud. 10m², wod.-kan.". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie instalacji wod-kan daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Ruda Śląska

2022-08-29 do 2022-09-06

Zrobienie instalacji w bud. 137m², wod.-kan., Ruda Śląska

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zrobienie instalacji w bud. 137m², wod.-kan.. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Ruda Śląska

2022-10-11 do 2022-10-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych