Instalacje sanitarne w Jaworznie

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 423 842 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 882 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Jaworznie

Instalacje sanitarne Jaworzno

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Jaworzno

11 opinii

Perfekcyjny monter instalacji sanitarnych z wieloletnią praktyką z zakresu instalacji sanitarnej nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Już nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Usługi Remontowo Budowlane Leszek Juraszek - Staranne Przyłącza Wodociągowe Jaworzno

Staranne Przyłącza Wodociągowe Jaworzno

8 opinii

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi Remontowo Budowlane Leszek Juraszek jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Serhii Koniukhov - Profesjonalne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Jaworzno

Profesjonalne Instalacje Wodno-kanalizacyjne

7 opinii

Na wypadek jeśli nadal szukasz ekspertów od instalacji wodno-kanalizacyjnych to wykorzystaj doświadczenie Serhii Koniukhov. Jaworzno i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Hydro-Awaria - Świetne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków w Jaworznie

Świetne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków w Jaworznie

11 opinii

Firma Hydro-Awaria oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Jaworzna i z sąsiednich miast. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Sk-bud - Profesjonalny Monter Instalacji Sanitarnych Jaworzno

Sk-bud

5 opinii

Nie znajdziesz innych tak profesjonalnych monterów instalacji sanitarnych z tak dużym doświadczeniem, pracujących na terenie miejscowości Jaworzno i w całym powiecie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

MASTER UTB - Doskonałej Jakości Instalacje Wodno-kanalizacyjne Jaworzno

MASTER UTB

4 opinie

MASTER UTB oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Jaworzna oraz przyległych powiatów. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Anbud Zakład Instalacji Grzewczych i Sanitarnych - Solidna Instalacja Sanitarna Jaworzno

Anbud Zakład Instalacji Grzewczych i Sanitarnych

6 opinii

Firma Anbud Zakład Instalacji Grzewczych i Sanitarnych to wybitni specjaliści od instalacji sanitarnej, obsługujący Klientów z Jaworzna i pobliskich powiatów. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

ZŁOTA RĄCZKA - naprawy w domu i w biurze - Solidne Przyłącza Wodociągowe Jaworzno

ZŁOTA RĄCZKA - naprawy w domu i w biurze

5 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od przyłączy wodociągowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom ZŁOTA RĄCZKA - naprawy w domu i w biurze. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Grestom - Rewelacyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Jaworzno

Grestom

4 opinie

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od instalacji wodno-kanalizacyjnych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Grestom. Jaworzno i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Marcin Z. - Staranne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Jaworzno

Marcin Z.

6 opinii

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Marcin Z. są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najnowsze z 26 zleceń na instlacje sanitarne w Jaworznie

Instalacja Sanitarna Jaworzno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Przyłącze do działki Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: Działki budowlanej Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wyb...

 • Jaworzno

2023-01-26 do 2023-01-30

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan Jaworzno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 6m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt...

 • Jaworzno

2023-01-24 do 2023-01-24

Instalacja Wodno-kanalizacyjna Jaworzno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 117m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 8mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z d...

 • Jaworzno

2023-01-23 do 2023-01-31

Firma do wykonania instalacji w bud. 10m², przyłącza o dł. 10mb, wod.-kan., Jaworzno

Zlecający poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Firma do wykonania instalacji w bud. 10m², przyłącza o dł. 10mb, wod.-kan.. To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Jaworzno

2023-01-16 do 2023-01-24

Zlecę prace wod.-kan., Jaworzno

Ten Klient jest zdania, że staranne instalacje wod-kan to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę prace wod.-kan.". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Jaworzno

2023-01-15 do 2023-01-23

Doskonałej Jakości Instalacja Sanitarna

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 20mb, kanalizacja", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Jaworzno

2022-12-24 do 2023-01-01

Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 210m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 20mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa...

 • Jaworzno

2022-12-03 do 2022-12-11

Wysokiej Klasy Monterzy Instalacji Sanitarnych Jaworzno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Wykonanie nowych drenów do oczyszczalni biologicznej Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, ...

 • Jaworzno

2022-11-28 do 2022-12-06

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 300mb, woda, Jaworzno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 300mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicz...

 • Jaworzno

2022-11-21 do 2022-11-22

Solidne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 250m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Jaworzno

2022-11-04 do 2022-11-12

Zlecę prace wod.-kan., Jaworzno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: przepompownia ścieków, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 10mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, j...

 • Jaworzno

2022-10-27 do 2022-11-04

Zrobienie przyłącza o dł. 12mb, woda, Jaworzno

Będąc w gronie monterów instalacji sanitarnych z tak bogatym doświadczeniem realizujesz prace na terenie miejscowości Jaworzno i w okolicy? Jesteś idealnym ekspertem do tego zlecenia. Pokaż bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Jaworzno

2022-10-21 do 2022-10-26

Wykonanie prac wod.-kan., Jaworzno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Pęknięty odpływ Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Pro...

 • Jaworzno

2022-10-08 do 2022-10-16

Najlepsze Instalacje Wod-kan

To zapytanie o treści - Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 67mb, kanalizacja jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z Jaworzna i z sąsiednich miast. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Jaworzno

2022-09-27 do 2022-10-05

Perfekcyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako monter instalacji sanitarnych z wieloletnim doświadczeniem i specjalista zawsze przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Ekipa do wykonania instalacji w bud. 10m², wod.-kan.". Aby poznać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

 • Jaworzno

2022-09-26 do 2022-10-04

Wykonanie prac wod.-kan., Jaworzno

Jako najlepszy monter instalacji sanitarnych z tak dużym doświadczeniem działasz na terenie miejscowości Jaworzno i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego zapytania. Zaproponuj termin!

 • Jaworzno

2022-09-23 do 2022-10-01

Doskonałej Jakości Instalacje Wod-kan

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako warty zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Jaworzna. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Jaworzno

2022-09-22 do 2022-09-30

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 24mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Ob...

 • Jaworzno

2022-09-21 do 2022-09-29

Profesjonalni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zrobienie przyłącza o dł. 60mb, wod.-kan.", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zaprezentuj wyjątkową propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Jaworzno

2022-09-21 do 2022-09-29

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 50mb, woda, Jaworzno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 50mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: n...

 • Jaworzno

2022-09-07 do 2022-09-15

Porządna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: podniesienie zegara od wody w studziennce o 80cm Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3...

 • Jaworzno

2022-09-07 do 2022-09-15

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Zbiornik na deszczówkę Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wy...

 • Jaworzno

2022-09-06 do 2022-09-14

Znakomite Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Serwis do BIOEKOCENT ekologiczna oczyszczalnia Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jes...

 • Jaworzno

2022-09-02 do 2022-09-10

Znakomita Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 460mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: obiekt przem...

 • Jaworzno

2022-08-16 do 2022-08-24

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Klient szuka nieprzeciętnego montera instalacji sanitarnych i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Ekipa do wykonania instalacji w bud. 40m², wod.-kan.. Jeśli oferujesz szerokie spektrum usług w atrakcyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

 • Pieczyska

2022-08-14 do 2022-08-22

Świetni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Zrobienie instalacji w bud. 5m², woda", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Jaworzno

2022-08-13 do 2022-08-21

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych