Instalacje sanitarne w Chorzowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 423 923 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 886 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Chorzowie

Instalacje sanitarne Chorzów

Doskonałe Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Chorzów

24 opinie

Poszukujesz specjalisty od przydomowych oczyszczalni ścieków? Skorzystaj z doświadczenia Solutionis Marek Skałbania. Nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

ATP Instal Sp. z o.o. - Profesjonalny Monter Instalacji Sanitarnych Chorzów

ATP Instal Sp. z o.o.

23 opinie

Gdy poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z ATP Instal Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę.

Energy System Tomasz Mazurek - Staranne Przyłącza Wodociągowe Chorzów

Staranne Przyłącza Wodociągowe Chorzów

6 opinii

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Energy System Tomasz Mazurek jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

JAK Media Krzysztof Jaskólski - Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Chorzów

JAK Media Krzysztof Jaskólski

8 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę do realizacji swoich planów? JAK Media Krzysztof Jaskólski z Chorzowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Teroic sp. z o.o. - Doskonała Instalacja Sanitarna Chorzów

Teroic sp. z o.o.

2 opinie

Pracownicy Teroic sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny doskonałej instalacji sanitarnej. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Luk-bruk - Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Chorzów

Luk-bruk

2 opinie

Luk-bruk to eksperci od instalacji sanitarnej, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Chorzów i okolicznych powiatów. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Wal-Wat Investment Sp. z o.o. - Świetne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Chorzów

Wal-Wat Investment Sp. z o.o.

5 opinii

Zrealizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Wal-Wat Investment Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Zakład instalacyjny - Dobry Monter Instalacji Sanitarnych Chorzów

Zakład instalacyjny

11 opinii

Jeśli wciąż nie wybrałeś montera instalacji sanitarnych, to zwróć uwagę na firmę Zakład instalacyjny. Wykonuje wszechstronne spektrum usług w atrakcyjnych cenach. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Grund Sp. z o.o. - Doskonały Monter Instalacji Sanitarnych Chorzów

Grund Sp. z o.o.

2 opinie

Ten doskonały monter instalacji sanitarnych działa w branży od lat i jest specjalistą zawsze przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - Grund Sp. z o.o. to doskonały fachowiec dla Ciebie. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Bingo Grzegorz Bździuch - Znakomite Przyłącza Wodociągowe w Chorzowie

Znakomite Przyłącza Wodociągowe w Chorzowie

3 opinie

Uważasz, że znakomite przyłącza wodociągowe to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Umów się na rozmowę jak najszybciej i poznaj ofertę.

Najnowsze z 26 zleceń na instlacje sanitarne w Chorzowie

Doskonałej Jakości Instalacje Wod-kan Chorzów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 5000m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiekt...

 • Chorzów

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 7 dni temu

Wykonanie prac wod.-kan., Chorzów

Zakres zlecenia: prace wykończeniowe w nowej łazience Powierzchnia łazienki: do 5m² Rodzaj prac do wykonania: instalacja wodno-kanalizacyjna Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Chorzów

2023-01-09 do 2023-01-17

Szukam firmy do prac wod.-kan., Chorzów

Zrealizowanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Szukam firmy do prac wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Chorzów

2023-01-06 do 2023-01-07

Solidna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Chorzów

Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Ekipa do prac wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Chorzów

2023-01-04 do 2023-01-10

Doskonałej Jakości Instalacja Sanitarna Chorzów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 80m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest...

 • Chorzów

2022-12-28 do 2023-01-05

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 2026m², wod.-kan., Chorzów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 2026m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek wieloro...

 • Chorzów

2022-12-20 do 2022-12-28

Zrobienie instalacji w bud. 500m², wod.-kan., Chorzów

Ten Zlecający jeszcze poszukuje specjalisty od instalacji wod-kan. Napisał zlecenie o treści - Zrobienie instalacji w bud. 500m², wod.-kan., chcąc doświadczonych specjalistów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Chorzów

2022-12-13 do 2022-12-21

Firma do wykonania instalacji w bud. 1500m², wod.-kan., Chorzów

Zapytanie o treści - Firma do wykonania instalacji w bud. 1500m², wod.-kan. jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z Chorzowa i z sąsiednich miast. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Chorzów

2022-12-02 do 2022-12-10

Instalacje Wod-kan

Zakres zlecenia: wykonanie 2 przyłączy wod.-kan. Długość przyłącza: ok. 50mb Informacje dodatkowe: wykonanie przyłączy dn 160 z zabudową studni wodomierzowej Oferty: z materiałem Termin: listopad/grudzień 2022r....

 • Chorzów

2022-10-24 do 2022-11-01

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 9mb, kanalizacja, Chorzów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 9mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny ...

 • Chorzów

2022-09-23 do 2022-10-01

Solidne Instalacje Wod-kan

To zapytanie o treści - Wykonanie przyłącza o dł. 825mb, wod.-kan. jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Chorzowa oraz przyległych powiatów. Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Chorzów

2022-09-21 do 2022-09-29

Porządna Instalacja Sanitarna

Ten Klient nadal potrzebuje profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał ogłoszenie o treści - Wykonanie prac wod.-kan., chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Chorzów

2022-09-08 do 2022-09-16

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Nadal jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako dobra firma od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Chorzów

2022-09-03 do 2022-09-11

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 20m², wod.-kan., Chorzów

Pragniesz znaleźć Klienta jako dobry profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Chorzowa. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Złóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń niezwłocznie.

 • Chorzów

2022-08-28 do 2022-08-28

Zapytanie o 2 odcinki kanalizacji 24mb, przyłącze wodociągowe, Chorzów

Zakres zlecenia: - kompleksowe wykonanie dwóch odcinków kanalizacji ogólnospławnej dn500 z włączeniami do istniejących studni, długość razem 24mb, - dostawa i montaż rur ochronnych dla projektowanych sieci wod.-kan., rury ochr...

 • Chorzów

2022-08-10 do 2022-08-18

Znakomita Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zrobienie instalacji w bud. 180m², przyłącza o dł. 5mb, wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin!

 • Chorzów

2022-07-28 do 2022-08-05

Świetni Monterzy Instalacji Sanitarnych Chorzów

Chcesz znaleźć zlecenia jako dobry profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Chorzowa. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Chorzów

2022-07-24 do 2022-08-01

Zrobienie instalacji w bud. 1000m², wod.-kan., Świętochłowice

W dalszym ciągu masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako profesjonalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Umów się na konkretny termin już teraz!

 • Świętochłowice

2022-12-11 do 2022-12-19

Doskonałej Jakości Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: montaż urządzeń sanitarnych Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat...

 • Świętochłowice

2022-08-02 do 2022-08-10

Instalacje Wod-kan

Wykonanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie instalacji w bud. 67m², wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Świętochłowice

2022-11-13 do 2022-11-21

Szukam firmy do prac wod.-kan., Świętochłowice

Zakres zlecenia: prace remontowe w łazience Powierzchnia łazienki: do 5m² Rodzaj prac do wykonania: instalacja wodno-kanalizacyjna Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świętochłowice

2023-01-09 do 2023-01-17

Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 1000m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 20mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usług...

 • Świętochłowice

2023-01-23 do 2023-01-31

Zrobienie instalacji w bud. 60m², woda, Świętochłowice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 60m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-le...

 • Świętochłowice

2022-08-11 do 2022-08-19

Zlecę prace wod.-kan., Świętochłowice

Remontowany budynek: budynek wielorodzinny Remontowane pomieszczenia: Łazienka Liczba pięter do remontu: 1 Powierzchnia budynku: 15m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac do wykonania: instalacja wod.-kan. Dodatk...

 • Świętochłowice

2022-08-17 do 2022-08-25

Zlecę prace wod.-kan., Siemianowice Śląskie

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa sieci Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem ...

 • Siemianowice Śląskie

2022-12-05 do 2022-12-13

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 60mb, woda, Siemianowice Śląskie

Klient szuka solidnego montera instalacji sanitarnych i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 60mb, woda. Jeśli wykonujesz bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Siemianowice Śląskie

2022-08-23 do 2022-08-31

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych