Instalacje sanitarne w Tychach

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 436 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Tychach

Instalacje sanitarne Tychy

F.U.H."AGMAR" Marek Zieliński

29 opinii

Pracownicy F.U.H.AGMAR Marek Zieliński to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od profesjonalnej instalacji sanitarnej. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Solutionis Marek Skałbania - Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Tychy

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna

24 opinie

Pracownicy Solutionis Marek Skałbania to specjaliści w każdym calu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Zakład instalacyjny - Świetne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Tychy

Świetne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

11 opinii

Firma Zakład instalacyjny oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Tychów i z sąsiednich miast. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Installer - Świetne Przyłącza Wodociągowe Tychy

Świetne Przyłącza Wodociągowe Tychy

9 opinii

Zrealizowanie przyłączy wodociągowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Installer ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Energy System Tomasz Mazurek - Staranne Przyłącza Wodociągowe Tychy

Staranne Przyłącza Wodociągowe Tychy

6 opinii

Potrzebujesz specjalisty od przyłączy wodociągowych? Zaufaj doświadczeniu Energy System Tomasz Mazurek. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Sk-bud - Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Tychy

Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna

5 opinii

Pierwszorzędna instalacja sanitarna to życiowa pasja tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w fachu montera instalacji sanitarnych. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Installuks - Pierwszorzędne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Tychy

Installuks

4 opinie

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Installuks jest na to skuteczną metodą. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Grupa Instal | klimatyzacja | pompy ciepła | fotowoltaika - Znakomity Monter Instalacji Sanitarnych Tychy

Znakomity Monter Instalacji Sanitarnych

4 opinie

Grupa Instal klimatyzacja pompy ciepła fotowoltaika zatrudnia znakomitych monterów instalacji sanitarnych - szczególne zaangażowanie i rzetelność to ich ważne zalety. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Hydroprojekt sp. z o. o. - Solidna Instalacja Sanitarna Tychy

Hydroprojekt sp. z o. o.

4 opinie

Firma Hydroprojekt sp. z o. o. to wybitni specjaliści od instalacji sanitarnej, obsługujący Klientów z Tychów i pobliskich powiatów. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Technika Grzewcza i Sanitarna Dawid Hadaś - Najlepsze Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków w Tychach

Najlepsze Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków w Tychach

6 opinii

Jesteś zdania, że najlepsze przydomowe oczyszczalnie ścieków to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - monterzy instalacji sanitarnych z Technika Grzewcza i Sanitarna Dawid Hadaś poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Najnowsze z 24 zleceń na instlacje sanitarne w Tychach

Firma do wykonania przyłącza o dł. 700mb, wod.-kan., Śląskie

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 700mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek wiel...

 • śląskie

2023-01-13 do 2023-01-21

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 10mb, wod.-kan., Tychy

Jeszcze możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako profesjonalista od instalacji sanitarnej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaproponuj termin od razu!

 • Tychy

2023-01-12 do 2023-01-20

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 3002m², przyłącza o dł. 70mb, wod.-kan., Tychy

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 3002m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 70mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usług...

 • Tychy

2023-01-05 do 2023-01-13

Staranna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Tychy

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 4m², kanalizacja", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Tychy

2023-01-05 do 2023-01-13

Wykonanie prac wod.-kan., Tychy

Jako perfekcyjny monter instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym pracujesz w miejscowości Tychy i w okolicy? Jesteś świetnym ekspertem do tego ogłoszenia. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Tychy

2022-11-06 do 2022-11-14

Najlepsza Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 200m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 200mb) Zakres zlecenia: kompleksowa u...

 • Tychy

2022-10-31 do 2022-11-05

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 120m², woda, Tychy

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 120m², woda", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Tychy

2022-10-28 do 2022-11-05

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 65m², woda, Tychy

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 65m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakieg...

 • Tychy

2022-09-29 do 2022-10-07

Znakomita Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie instalacji w bud. 65m², woda. Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin!

 • Tychy

2022-09-29 do 2022-10-07

Najlepsza Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 30mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodz...

 • Tychy

2022-09-20 do 2022-09-28

Sumienni Monterzy Instalacji Sanitarnych Tychy

Klient szuka sumiennego montera instalacji sanitarnych dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 120m², przyłącza o dł. 10mb, wod.-kan.. Jeśli świadczysz wszechstronne spektrum usług w bezkonkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Tychy

2022-09-14 do 2022-09-22

Instalacja Sanitarna Tychy

Zakres zlecenia: prace wykończeniowe w nowej łazience Powierzchnia łazienki: do 5m² Rodzaj prac do wykonania: instalacja wodno-kanalizacyjna Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Tychy

2022-08-31 do 2022-09-08

Najlepsza Instalacja Sanitarna

Ten Zleceniodawca wciąż szuka profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał ogłoszenie o treści - Zrobienie przyłącza o dł. 15mb, kanalizacja, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Tychy

2022-08-08 do 2022-08-16

Firma do wykonania przyłącza o dł. 20mb, kanalizacja, Tychy

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 20mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Ob...

 • Tychy

2022-08-08 do 2022-08-16

Wykonanie przyłącza o dł. 100mb, woda, Lędziny

Ten Klient uważa, że świetna instalacja sanitarna to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Wykonanie przyłącza o dł. 100mb, woda". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako monter instalacji sanitarnych udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Lędziny

2022-07-25 do 2022-08-02

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Ekipa do wykonania instalacji w bud. 200m², woda", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Lędziny

2022-09-14 do 2022-09-22

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 70m², wod.-kan., Lędziny

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 70m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecen...

 • Lędziny

2022-11-11 do 2022-11-19

Ekipa do wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków, instalacji w bud. 100m², wod.-kan., Lędziny

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 100m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom j...

 • Lędziny

2022-11-30 do 2022-12-08

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 1146m², woda, Lędziny

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 1146m², woda". Jako zaufany ekspert w dziedzinie instalacji sanitarnej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Lędziny

2022-08-09 do 2022-08-17

Szukam firmy do prac wod.-kan., Lędziny

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako dobry partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Śląskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zaproponuj termin od razu!

 • Lędziny

2023-01-05 do 2023-01-13

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 1700m², wod.-kan., Wyry

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 1700m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Obiekt, jakieg...

 • Wyry

2022-08-01 do 2022-08-09

Doskonałej Jakości Instalacje Wod-kan Tychy

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 200m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Obiekt, j...

 • Wyry

2022-09-12 do 2022-09-20

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 500m², woda, Wyry

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 500m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Obiekt, j...

 • Wyry

2022-09-23 do 2022-10-01

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Ten Klient uważa, że znakomita instalacja wodno-kanalizacyjna to niełatwy temat. Napisał zgłoszenie o treści "Firma do wykonania instalacji w bud. 200m², wod.-kan.". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako monter instalacji sanitarnych doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Wyry

2022-12-05 do 2022-12-13

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych