Instalacje sanitarne w Jastrzębiu Zdroju

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 436 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Jastrzębiu Zdroju

Instalacje sanitarne Jastrzębie-Zdrój

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Jastrzębie-Zdrój

11 opinii

Pracownicy Zakład instalacyjny to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży instalacji sanitarnej. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

"MANIEK" MARIUSZ JURCZAK - Świetne Przyłącza Wodociągowe w Jastrzębiu Zdroju

Świetne Przyłącza Wodociągowe w Jastrzębiu Zdroju

8 opinii

Zrealizowanie przyłączy wodociągowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. MANIEK MARIUSZ JURCZAK ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

P.P.U.H DRAWEX Aleksandra Rybarz - Pierwszorzędne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Jastrzębie-Zdrój

P.P.U.H DRAWEX Aleksandra Rybarz

6 opinii

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnych i zatrudnij P.P.U.H DRAWEX Aleksandra Rybarz. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Dom Marzeń S.C. - Staranne Instalacje Wod-kan Jastrzębie-Zdrój

Dom Marzeń S.C.

1 opinia

Wykonanie instalacji wod-kan będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Dom Marzeń S.C. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

AMserwis Adam Mazur - Fenomenalny Monter Instalacji Sanitarnych Jastrzębie-Zdrój

Fenomenalny Monter Instalacji Sanitarnych

2 opinie

Monter instalacji sanitarnych z obszerną wiedzą w temacie instalacji sanitarnej dbający o zadowolenie swoich Klientów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi CO.Wod-Kan.Gaz Adam Marcol - Profesjonalna Instalacja Sanitarna Jastrzębie-Zdrój

Profesjonalna Instalacja Sanitarna

8 opinii

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze fenomenalnego montera instalacji sanitarnych dla siebie, to zerknij na firmę Usługi CO.Wod-Kan.Gaz Adam Marcol. Oferuje szerokie spektrum usług w atrakcyjnych cenach. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - sprawdź!

Express Team - Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Jastrzębie-Zdrój

Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Jastrzębie-Zdrój

8 opinii

Express Team świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Jastrzębia Zdroju i z sąsiednich miast. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Adam.G - Profesjonalne Instalacje Wod-kan Jastrzębie-Zdrój

Adam.G

21 opinii

Zawodowcy z Adam.G to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży instalacji sanitarnej. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Instal Ostrzolek - Najwyższej Klasy Monter Instalacji Sanitarnych Jastrzębie-Zdrój

Instal Ostrzolek

1 opinia

Ten monter instalacji sanitarnych działa w branży od lat i jest specjalistą stale przygotowanym do pracy - Instal Ostrzolek to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Brukarstwo PALMEX Marcin Pala - Rewelacyjny Monter Instalacji Sanitarnych Jastrzębie-Zdrój

Brukarstwo PALMEX Marcin Pala

8 opinii

Ten monter instalacji sanitarnych proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Jastrzębie-Zdrój oraz w pobliskim rejonie. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Najnowsze z 26 zleceń na instlacje sanitarne w Jastrzębiu Zdroju

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan Jastrzębie-Zdrój

Zlecenie o treści - Zrobienie przydomowej oczyszczalni ścieków, instalacji w bud. 96m², wod.-kan. jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Jastrzębie-Zdrój i okolic. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 2 dni temu

Zlecę prace wod.-kan., Jastrzębie-Zdrój

Zakres zlecenia: prace remontowe w łazience Powierzchnia łazienki: do 5m² Rodzaj prac do wykonania: instalacja wodno-kanalizacyjna Dodatkowe prace i wymagania: montaż kabiny prysznicowej Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wol...

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 8 dni temu

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan., Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 100mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy...

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-01-23 do 2023-01-31

Monterzy Instalacji Sanitarnych Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 3490m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie ...

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-01-19 do 2023-01-27

Wykonanie przyłącza o dł. 150mb, wod.-kan., Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 150mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorod...

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-01-15 do 2023-01-23

Solidna Instalacja Sanitarna Jastrzębie-Zdrój

Ten Klient uważa, że solidna instalacja sanitarna to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie instalacji w bud. 1000m², wod.-kan.". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako monter instalacji sanitarnych doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - zadzwoń jak najszybciej.

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-01-02 do 2023-01-10

Zrobienie przyłącza o dł. 34mb, kanalizacja, Jastrzębie-Zdrój

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Zrobienie przyłącza o dł. 34mb, kanalizacja", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-12-09 do 2022-12-17

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 25mb, kanalizacja, Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 25mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Ob...

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-10-18 do 2022-10-26

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 49m², wod.-kan., Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 49m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest...

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-10-12 do 2022-10-20

Solidna Instalacja Sanitarna

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Jastrzębia Zdroju. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-09-24 do 2022-10-02

Wykonanie prac wod.-kan., Jastrzębie-Zdrój

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako solidny profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-09-12 do 2022-09-20

Rewelacyjna Instalacja Sanitarna

Przygotowanie instalacji sanitarnej dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 30mb, wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-08-16 do 2022-08-24

Zrobienie przyłącza o dł. 45mb, kanalizacja, Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 45mb) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie j...

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-08-10 do 2022-08-18

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 24mb, kanalizacja, Golasowice

Zrealizowanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 24mb, kanalizacja. Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się - warto.

 • Golasowice

2022-10-04 do 2022-10-12

Ekipa do wykonania szamba, instalacji w bud. 150m², przyłącza o dł. 60mb, wod.-kan., Gołkowice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 150m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 60mb) Zakres zlecenia: ...

 • Gołkowice

2022-11-27 do 2022-12-05

Instalacja Sanitarna

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 150m², przyłącza o dł. 10mb, wod.-kan.". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie instalacji sanitarnej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

 • Zebrzydowice

2022-08-10 do 2022-08-18

Najlepsza Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 575m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek użyteczn...

 • Zebrzydowice

2022-08-25 do 2022-09-02

Zrobienie instalacji w bud. 6m², wod.-kan., Zebrzydowice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 6m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zleceni...

 • Zebrzydowice

2022-11-10 do 2022-11-18

Profesjonalna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie szamba, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 20m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zl...

 • Świerklany Górne

2022-09-04 do 2022-09-12

Firma do wykonania instalacji w bud. 2000m², wod.-kan., Żory

Należąc do monterów instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym działasz na terenie miejscowości Żory i w okolicy? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Żory

2022-07-20 do 2022-07-28

Ekipa do prac wod.-kan., Żory

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: PRZECIEK W ZEWNĘTRZNEJ INSTALACJI WODOCIĄGOWEJ Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Obiekt, jakiego...

 • Żory

2022-07-18 do 2022-07-26

Wykonanie przyłącza o dł. 3mb, woda, Żory

Przygotowanie instalacji wod-kan dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Wykonanie przyłącza o dł. 3mb, woda. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Żory

2022-10-14 do 2022-10-22

Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 7mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: no...

 • Żory

2022-08-17 do 2022-08-25

Zlecę prace wod.-kan., Żory

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: prysznic, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 3m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jedn...

 • Żory

2022-08-05 do 2022-08-13

Wykonanie przyłącza o dł. 6mb, woda, Żory

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 6mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jak...

 • Żory

2022-10-03 do 2022-10-11

Zrobienie przyłącza o dł. 10mb, wod.-kan., Żory

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 10mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy ...

 • Żory

2022-10-21 do 2022-10-29

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych