Płyta karton gips w Żywcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Zabudowy Płytami GK z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 924 659 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyta karton gips jest doskonałym rozwiązaniem stosowanym do wykończenia ścian i sufitów o równej powierzchni. Jest to sprawdzony sposób w skomplikowanych architektonicznie budynkach, stającym się alternatywną opcją dla tradycyjnych tynków. Płyta karton gips to dobre rozwiązanie już na etapie projektowania wnętrz, ponieważ ich montaż zajmuje o wiele mniej czasu, a także są o wiele prostsze w wykonaniu. Dzięki nim, gładź nakładana na ścianę jest poddawana mniejszym obciążeniom, przez co murowanie ścian będzie trwalsze i nie będą tworzyć się na niej pęknięcia. Czy warto stosować płyty karton-gips? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tego materiału.

Montaż płyt gips karton jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem, które skutecznie pomaga w regulowaniu wilgoci w pomieszczeniach. Gdy wilgotność powietrza jest zbyt wysoka – płyty przyjmują jej nadmiar, aby później oddać go gdy wilgotność spadnie. Płyty gipsowo-kartonowe umożliwiają również wykonanie lekkich ścian o dobrej izolacji akustycznej. Elementy te dostępne są w wielu rozmiarach, a grubość płyty karton gips najczęściej wynosi 12,5 mm. Wymiary płyt gips karton najlepiej indywidualnie dostosować do każdego budynku tak, aby powstały z nich jak najmniejsze odpady. Pozwoli to zarówno zaoszczędzić na kosztach materiału, jak i robocizny. Płyty gipsowo-kartonowe są doskonałym rozwiązaniem przed tapetowaniem.

Warto wspomnieć o współczynniku przewodzenia ciepła płyt gipsowo-kartonowych wynoszącego 0,25 W/(m*K). Oznacza on, że płyty są materiałem niepalnym, a gdy już dojdzie do pożaru, ich temperatura spalania jest bardzo niska. Dzieje się tak za sprawą wilgoci zawartej wewnątrz, która skutecznie utrudnia zajęcie się ogniem elementu. Gdy dochodzi do pożaru za sprawą wilgoci zawartej w płytach, ich temperatura spalania wynosi niewiele ponad 100 stopni Celsjusza, co wydłuża czas na wydostanie się z płonącego budynku.

Wyróżniamy kilka rodzajów płyt gipsowo-kartonowych stosowanych przez większość firm remontowo-wykończeniowych:

 • GKF - jest to materiał stosowany w miejscach, które są szczególnie narażone na powstanie pożaru takich jak kominy oraz kotłownie. Płyta ta charakteryzuje się dodatkowym elementem w postaci włókna szklanego, dzięki któremu podczas pożaru nie wydziela się dym nawet do 2 godzin.
 • GKFI - płyta bardzo podobna do GKF, jednak dodatkowo wzmocniona i jeszcze bardziej ognioodporna. Jej parametry pozwalają na montaż płyty w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza oraz dużym ryzyku pojawienia się ognia. Płyta ta jest dodatkowo zaimpregnowana, co jeszcze bardziej potęguje jej wytrzymałość.
 • GKB - jest to najprostsze rozwiązanie przeznaczone do pomieszczeń o niskiej wilgotności powietrza. Szukając taniego i wszechstronnego rozwiązania, warto postawić na płytę GKB, która doskonale nada się do ułożenia na ścianach, poddaszach oraz sufitach. Wilgotność powietrza w takim pomieszczeniu nie może przekraczać 70%.
 • GKBI - jest to bardzo podobny materiał do tego obecnego w płycie GKB, jednak jest dodatkowo zaimpregnowany. Jego parametry są podwyższone: posiada większą odporność na wilgoć, która w pomieszczeniach może wynosić nawet 85%. Z tego powodu doskonale sprawdzi się w miejscach takich jak łazienka czy kuchnia.

Ranking najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Żywcu

Płyta karton gips Żywiec

Firma Marcel-Gips

107 opinii

Potrzebujesz specjalisty od zabudowy karton gips? Skorzystaj z kwalifikacji Firma Marcel-Gips. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

GOLD-BUD Dawid Staszewski - Profesjonalne Płyty Karton Gips Żywiec

GOLD-BUD Dawid Staszewski

70 opinii

Ten fachowiec działa w rejonie województwa i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu profesjonalnego płyt karton gips. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

MAWO Marcin Worek - Fantastyczny Montaż Płyt Gipsowych Żywiec

Fantastyczny Montaż Płyt Gipsowych Żywiec

45 opinii

Bez oporów zleć usługę fantastycznego montażu płyt gipsowych specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Żywca i pobliskich miast. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Dawid Łasak PODDASZA-DZIUBO - Świetna Zabudowa Karton Gips Żywiec

Dawid Łasak PODDASZA-DZIUBO

30 opinii

Właśnie wybierasz solidnego partnera do realizacji swoich planów? Dawid Łasak PODDASZA-DZIUBO jest na to najlepszym rozwiązaniem. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

F.H.U "WOJBUD" Justyna Gibas i Daniel Wojciech s.c. - Profesjonalna Zabudowa Płytami GK Żywiec

F.H.U "WOJBUD" Justyna Gibas i Daniel Wojciech s.c.

9 opinii

Przygotowanie zabudowy płytami GK będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. F.H.U WOJBUD Justyna Gibas i Daniel Wojciech s.c. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na konkretny termin od razu!

Business Services Urszula Nowak - Profesjonalna Adaptacja Poddasza Żywiec

Profesjonalna Adaptacja Poddasza

5 opinii

Wykonanie adaptacji poddasza będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Business Services Urszula Nowak ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

MK BUD Marcin Karkut - Profesjonalna Zabudowa Karton Gips Żywiec

Profesjonalna Zabudowa Karton Gips Żywiec

2 opinie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie zabudowy karton gips i zatrudnij MK BUD Marcin Karkut. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

CHP USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE - Doskonała Zabudowa Karton Gips w Żywcu

Doskonała Zabudowa Karton Gips w Żywcu

1 opinia

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od zabudowy karton gips? Skorzystaj z doświadczenia CHP USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

" 3° " - Znakomita Adaptacja Poddasza Żywiec

Znakomita Adaptacja Poddasza

1 opinia

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od adaptacji poddasza? Skorzystaj z kwalifikacji 3 . Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

System-S - Profesjonalny Montaż Sufitu Podwieszanego Żywiec

Profesjonalny Montaż Sufitu Podwieszanego

1 opinia

Bez oporów zleć usługę profesjonalnego montażu sufitu podwieszanego profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Żywca i pobliskich miast. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Najnowsze z 23 zleceń na płyty gk w Żywcu

Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Żywiec

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Informacje dodatkowe: Poszukuję ekipy do ocieplenia poddasza i ułożenia płyt gk Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny...

 • Żywiec

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano 3 dni temu

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 120m², Żywiec

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 120m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Żywiec

2023-10-08 do 2023-10-16

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 42m², Żywiec

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 42m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: sufit jednopoziomowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Żywiec

2023-10-07 do 2023-10-15

Znakomita Zabudowa GK Żywiec

Zrealizowanie zabudowy GK dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecę prace budowlane z płytami GK, 105m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Laliki

2023-10-03 do 2023-10-03

Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Węgierska Górka

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej współpracy, pisząc - Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, do 100m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Węgierska Górka

2023-09-28 do 2023-10-06

Doskonała Zabudowa GK

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Witam Zlecę wykonanie suchej zabudowy ...

 • Rychwałd

2023-09-28 do 2023-10-06

Płyty Karton Gips Żywiec

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 70m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Chodzi o zabudowę poddasza (pierwsze piętr...

 • Lipowa

2023-09-15 do 2023-09-23

Potrzebna firma na klejenie płyt G-K, 200m², Żywiec

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 200m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-18...

 • Żywiec

2023-09-07 do 2023-09-15

Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 55m², Gilowice

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 55m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Wykonanie sufitów podwieszanych w dwóch pokojach, kuchni, przedpokoju, przedsionku. Łącznie około 55 m2...

 • Gilowice

2023-08-03 do 2023-08-11

Korzystny Montaż Płyt Gipsowych Żywiec

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę montażu płyt gipsowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Z pewnością zlecenie o treści "Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m²" jest stworzone dla Ciebie. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Jeleśnia

2023-07-30 do 2023-08-07

Szukam firmy do wykonania sufitów podwieszanych, 800m2, Łodygowice

Zakres zlecenia: wykonanie sufitów podwieszanych z G-K Powierzchnia prac: 800m2 Dostawca materiałów: Zleceniodawca Klient składa zapytanie jako: bezpośredni zleceniodawca Termin skorzystania z oferty: prace możliwe od...

 • Łodygowice

2023-07-28 do 2023-08-05

Zabudowa GK

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Informacje dodatkowe: remont korytarza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Jeleśnia

2023-07-23 do 2023-07-31

Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych

Spowoduj, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta problemem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony doradca z dziedziny montażu płyt gipsowych stwórz najlepszą ofertę pod zlecenie - Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 20m². Złóż wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

 • Żywiec

2023-07-22 do 2023-07-30

Potrzebna firma na klejenie płyt G-K, 10m², Ujsoły

Wciąż jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od zabudowy GK. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Ujsoły

2023-07-17 do 2023-07-25

Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Koszarawa

Jeśli płyty karton gips w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, do 100m²". Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Koszarawa

2023-07-07 do 2023-07-15

Tani Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Koszarawa

2023-07-06 do 2023-07-14

Potrzebna firma na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, do 100m², Żywiec

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Żywiec

2023-07-05 do 2023-07-13

Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Lipowa

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Lipowa

2023-06-23 do 2023-07-01

Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², Łękawica

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje specjalisty od zabudowy karton gips. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², chcąc trafić w dobre miejsce. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Łękawica

2023-06-06 do 2023-06-14

Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, 170m², Okrajnik

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, 170m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Śląskiego oraz przyległych powiatów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Okrajnik

2023-06-05 do 2023-06-13

Perfekcyjne Płyty Karton Gips

Jeśli płyty karton gips na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient zgłosił "Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, do 100m²". Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Przyborów

2023-06-04 do 2023-06-12

Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 1500m², Żywiec

Jako ekspert przedstaw bezkonkurencyjną ofertę montażu płyt gipsowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim dużym doświadczeniu. Z pewnością zlecenie o treści "Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 1500m²" jest stworzone dla Ciebie. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Żywiec

2023-05-22 do 2023-05-30

Świetna Zabudowa GK

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 1500m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Zlecę przykręcenie płyt gipsowych do istniejącego rusztu w...

 • Żywiec

2023-05-22 do 2023-05-22

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Najczęstsze pytania o zabudowie karton-gips

Jakie są rodzaje i wymiary płyt karton gips?

Obecnie na rynku dostępne są cztery podstawowe rodzaje płyt gipsowo-kartonowych: GKB, GKBI, GKF i GKFI. Każdy rodzaj cechuje się innymi parametrami i elementami budowy, przez co odpowiedni będzie do konkretnego typu pomieszczenia. Najpopularniejsze grubości w jakich dostępne są płyty gipsowo-kartonowe to 6.5 mm, 9.5 mm, 12.5 mm oraz 15.5 mm. W niektórych sklepach dostępne są nawet grubsze modele. Szerokość w jakiej oferowane są płyty wynosi najczęściej 120 cm, jednak dostępne są też inne opcje. Jeśli chodzi o wysokość płyty, to najczęściej dostępne są dwie możliwości: 200 cm oraz 260 cm. Wymiary płyt należy dobrać pod indywidualne potrzeby pomieszczenia, tak aby powstały odpad był jak najmniejszy.

Do czego można wykorzystać płytę karton gips?

Płyty gipsowo-kartonowe są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych tynków stosowanych w budownictwie, ponieważ ich czas montażu jest dużo krótszy. Ich niewątpliwą zaletą jest również prostota montażu, dzięki której jesteśmy w stanie wykonać go sami. Płyty to nowoczesne rozwiązanie, które skutecznie reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniu, a także posiada niewielki stopień izolacji akustycznej. Montując płyty gipsowo-kartonowe należy upewnić się, że powierzchnia ścian jest idealnie równa.

Czy płyta karton gips jest wodoodporna?

Istnieją płyty gipsowo-kartonowe posiadające właściwości wodoodporne. Mowa tutaj o modelach GKBI, które świetnie nadają się do takich pomieszczeń jak łazienka oraz toaleta. Płyty te posiadają zmniejszoną wchłanialność wody, dzięki czemu poradzą sobie w środowisku zawilgoconym nawet do poziomu 85%!

Jaki jest koszt płyty karton gips?

Koszty są różne w zależności od wybranych modeli płyt, jednak wahają się one w okolicach od 70 do 90 zł/m2 wraz ze stelażem niezbędnym do ich montażu. Do tej ceny należy doliczyć koszty samej robocizny, które obecnie wahają się między od 50 do 70 zł/m2. Ceny te mogą ulec zmianie, w zależności od skomplikowania ścian i ich nachylenia. Koszt budowy średniej wielkości ściany gipsowo-kartonowej o powierzchni 10m2 wyniesie od 1300 do 1600 zł. Jest to opłacalna inwestycja, zważywszy na zalety jakie oferują nam płyty gipsowo-kartonowe.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Zabudowy Płytami GK