Płyta karton gips w Tarnowskich Górach

Porównaj oferty od Specjalistów od Zabudowy Płytami GK z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 517 950 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyta karton gips jest doskonałym rozwiązaniem stosowanym do wykończenia ścian i sufitów o równej powierzchni. Jest to sprawdzony sposób w skomplikowanych architektonicznie budynkach, stającym się alternatywną opcją dla tradycyjnych tynków. Płyta karton gips to dobre rozwiązanie już na etapie projektowania wnętrz, ponieważ ich montaż zajmuje o wiele mniej czasu, a także są o wiele prostsze w wykonaniu. Dzięki nim, gładź nakładana na ścianę jest poddawana mniejszym obciążeniom, przez co murowanie ścian będzie trwalsze i nie będą tworzyć się na niej pęknięcia. Czy warto stosować płyty karton-gips? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tego materiału.

Montaż płyt gips karton jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem, które skutecznie pomaga w regulowaniu wilgoci w pomieszczeniach. Gdy wilgotność powietrza jest zbyt wysoka – płyty przyjmują jej nadmiar, aby później oddać go gdy wilgotność spadnie. Płyty gipsowo-kartonowe umożliwiają również wykonanie lekkich ścian o dobrej izolacji akustycznej. Elementy te dostępne są w wielu rozmiarach, a grubość płyty karton gips najczęściej wynosi 12,5 mm. Wymiary płyt gips karton najlepiej indywidualnie dostosować do każdego budynku tak, aby powstały z nich jak najmniejsze odpady. Pozwoli to zarówno zaoszczędzić na kosztach materiału, jak i robocizny. Płyty gipsowo-kartonowe są doskonałym rozwiązaniem przed tapetowaniem.

Warto wspomnieć o współczynniku przewodzenia ciepła płyt gipsowo-kartonowych wynoszącego 0,25 W/(m*K). Oznacza on, że płyty są materiałem niepalnym, a gdy już dojdzie do pożaru, ich temperatura spalania jest bardzo niska. Dzieje się tak za sprawą wilgoci zawartej wewnątrz, która skutecznie utrudnia zajęcie się ogniem elementu. Gdy dochodzi do pożaru za sprawą wilgoci zawartej w płytach, ich temperatura spalania wynosi niewiele ponad 100 stopni Celsjusza, co wydłuża czas na wydostanie się z płonącego budynku.

Wyróżniamy kilka rodzajów płyt gipsowo-kartonowych stosowanych przez większość firm remontowo-wykończeniowych:

 • GKF - jest to materiał stosowany w miejscach, które są szczególnie narażone na powstanie pożaru takich jak kominy oraz kotłownie. Płyta ta charakteryzuje się dodatkowym elementem w postaci włókna szklanego, dzięki któremu podczas pożaru nie wydziela się dym nawet do 2 godzin.
 • GKFI - płyta bardzo podobna do GKF, jednak dodatkowo wzmocniona i jeszcze bardziej ognioodporna. Jej parametry pozwalają na montaż płyty w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza oraz dużym ryzyku pojawienia się ognia. Płyta ta jest dodatkowo zaimpregnowana, co jeszcze bardziej potęguje jej wytrzymałość.
 • GKB - jest to najprostsze rozwiązanie przeznaczone do pomieszczeń o niskiej wilgotności powietrza. Szukając taniego i wszechstronnego rozwiązania, warto postawić na płytę GKB, która doskonale nada się do ułożenia na ścianach, poddaszach oraz sufitach. Wilgotność powietrza w takim pomieszczeniu nie może przekraczać 70%.
 • GKBI - jest to bardzo podobny materiał do tego obecnego w płycie GKB, jednak jest dodatkowo zaimpregnowany. Jego parametry są podwyższone: posiada większą odporność na wilgoć, która w pomieszczeniach może wynosić nawet 85%. Z tego powodu doskonale sprawdzi się w miejscach takich jak łazienka czy kuchnia.

Ranking najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Tarnowskich Górach

Płyta karton gips Tarnowskie Góry

Nicer Usługi Remontowo Budowlane

16 opinii

Potrzebujesz profesjonalistów od zabudowy GK? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Nicer Usługi Remontowo Budowlane. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Term - Wash Kamil Panicz - Świetny Sufit Napinany Tarnowskie Góry

Term - Wash Kamil Panicz

13 opinii

Term - Wash Kamil Panicz oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Tarnowskich Gór i z sąsiednich miast. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

FUB GREAT - Profesjonalny Montaż Płyt Gipsowych Tarnowskie Góry

Profesjonalny Montaż Płyt Gipsowych Tarnowskie Góry

12 opinii

Wybierz FUB GREAT jeśli potrzebujesz kompetentnych ludzi do profesjonalnego montażu płyt gipsowych w miejscowości Tarnowskie Góry lub okolicy. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

Usługi Remontowo-Wykończeniowe - Najlepsza Zabudowa Płytami GK w Tarnowskich Górach

Najlepsza Zabudowa Płytami GK w Tarnowskich Górach

2 opinie

Poszukujesz specjalisty od zabudowy płytami GK? Skorzystaj z doświadczenia Usługi Remontowo-Wykończeniowe. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Szymar-Bud - Porządna Zabudowa GK Tarnowskie Góry

Porządna Zabudowa GK

3 opinie

Firma Szymar-Bud świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z Tarnowskich Gór oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Firma Handlowo Usługowa JAREX Jarosław Nolewajka - Najlepsza Zabudowa Karton Gips Tarnowskie Góry

Firma Handlowo Usługowa JAREX Jarosław Nolewajka

4 opinie

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Firma Handlowo Usługowa JAREX Jarosław Nolewajka jest na to skuteczną metodą. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Usługi budowlane - Profesjonalna Adaptacja Poddasza Tarnowskie Góry

Usługi budowlane

1 opinia

Zaufaj specjalistom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij Usługi budowlane. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Poltex Krzysztof Nawrat - Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips Tarnowskie Góry

Perfekcyjna Zabudowa Karton Gips Tarnowskie Góry

31 opinii

Wciąż potrzebujesz specjalisty od zabudowy karton gips? Skorzystaj z doświadczenia Poltex Krzysztof Nawrat. Zadzwoń i poznaj ofertę - naprawdę warto.

PHU FLOTA Michał Wiszowaty - Solidny Montaż Płyt Gipsowych Tarnowskie Góry

Solidny Montaż Płyt Gipsowych

13 opinii

Zleć zadanie montażu płyt gipsowych ekspertom firmy PHU FLOTA Michał Wiszowaty z miejscowości Tarnowskie Góry. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Tarnowskich Gór nie mają sobie równych. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

HTS Home&Apartment PARTNER - Perfekcyjna Zabudowa GK Tarnowskie Góry

HTS Home&Apartment PARTNER

13 opinii

Jeśli szukasz ekspertów od zabudowy GK to powierz tę kwestię specjalistom z HTS HomeApartment PARTNER. Tarnowskie Góry i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Najnowsze z 27 zleceń na płyty gk w Tarnowskich Górach

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, do 100m², Tarnowskie Góry

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Demontaż starego sufitu podwieszanego oraz montaż nowego, całościowo ok 20-25m. Interesuje mnie cen...

 • Tarnowskie Góry

2024-03-24 do 2024-04-01

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 101-250m², Tworóg

Perfekcyjne płyty karton gips to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tym fachu. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

 • Tworóg

2024-03-10 do 2024-03-18

Odpowiedni Montaż Płyt Gipsowych Tarnowskie Góry

Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 501-1000m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia pra...

 • Tarnowskie Góry

2024-02-26 do 2024-02-27

Doskonała Zabudowa GK Tarnowskie Góry

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 15m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Krupski Młyn

2024-02-20 do 2024-02-28

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 1000m², Radzionków

Ten Klient jest zdania, że doskonałej jakości zabudowa GK to niełatwy temat. Napisał zapytanie o treści "Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 1000m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Radzionków

2024-02-01 do 2024-02-09

Solidna Zabudowa Karton Gips Tarnowskie Góry

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 15m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Tarnowskie Góry

2023-12-16 do 2023-12-24

Świetna Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Tarnowskie Góry

2023-12-11 do 2023-12-19

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Świerklaniec

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świerklaniec

2023-11-04 do 2023-11-12

Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Tarnowskie Góry

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Tarnowskie Góry

2023-11-02 do 2023-11-10

Dam zlecenia na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, do 100m², Pyrzowice

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Pyrzowice

2023-10-23 do 2023-10-31

Płyty Karton Gips Tarnowskie Góry

Doskonałe płyty karton gips to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tym fachu. Przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Przezchlebie

2023-10-07 do 2023-10-15

Staranna Zabudowa Płytami GK Tarnowskie Góry

Klient napisał zlecenie brzmiące "Potrzebna firma na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie zabudowy płytami GK daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Tarnowskie Góry

2023-10-07 do 2023-10-15

Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 85m², Pyrzowice

Jeśli nadal jako dobra firma od zabudowy płytami GK szukasz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 85m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z Śląskiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Już teraz skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Pyrzowice

2023-10-05 do 2023-10-13

Doskonała Zabudowa GK

Ten Klient uważa, że doskonała zabudowa GK to nieprosty temat. Wysłał zlecenie o treści "Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 70m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Tarnowskie Góry

2023-09-28 do 2023-10-06

Profesjonalna Zabudowa Płytami GK

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 80m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie zabudowy płytami GK daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Bytom

2023-10-20 do 2023-10-28

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 38m², Bytom

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 38m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Bytom

2023-10-22 do 2023-10-30

Dam zlecenia na sufit napinany, 80m², Bytom

Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 80m² Zakres prac: sufit napinany Informacje dodatkowe: Wykonanie matowo białych sufitów napinanych naśladujących klasyczne białe malowanie na parterze i piętrze...

 • Bytom

2024-01-25 do 2024-02-02

Świetny Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 30m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Bytom

2024-02-21 do 2024-02-29

Znakomita Zabudowa GK

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 50m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Bytom

2024-01-02 do 2024-01-03

Pierwszorzędna Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 501-1000m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Bytom

2024-02-20 do 2024-02-28

Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 83m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: 2024-05-13...

 • Bytom

2024-03-19 do 2024-03-27

Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 20m², Bytom

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 20m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-13...

 • Bytom

2023-11-09 do 2023-11-17

Doskonała Zabudowa GK

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 4000m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, sufit napinany, klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Term...

 • Bytom

2023-10-22 do 2023-10-30

Świetna Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Małe rusztowanie do 7 metrów Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Bytom

2023-09-26 do 2023-10-04

Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 30m², Bytom

Ten Klient w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od zabudowy karton gips. Napisał ogłoszenie o treści - Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 30m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Bytom

2024-01-23 do 2024-01-31

Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 30m², Bytom

Jeśli płyty karton gips to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten składający zapytanie napisał "Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 30m²". Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Bytom

2024-01-31 do 2024-01-31

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od zabudowy płytami GK. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

 • Bytom

2023-12-12 do 2023-12-20

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Najczęstsze pytania o zabudowie karton-gips

Jakie są rodzaje i wymiary płyt karton gips?

Obecnie na rynku dostępne są cztery podstawowe rodzaje płyt gipsowo-kartonowych: GKB, GKBI, GKF i GKFI. Każdy rodzaj cechuje się innymi parametrami i elementami budowy, przez co odpowiedni będzie do konkretnego typu pomieszczenia. Najpopularniejsze grubości w jakich dostępne są płyty gipsowo-kartonowe to 6.5 mm, 9.5 mm, 12.5 mm oraz 15.5 mm. W niektórych sklepach dostępne są nawet grubsze modele. Szerokość w jakiej oferowane są płyty wynosi najczęściej 120 cm, jednak dostępne są też inne opcje. Jeśli chodzi o wysokość płyty, to najczęściej dostępne są dwie możliwości: 200 cm oraz 260 cm. Wymiary płyt należy dobrać pod indywidualne potrzeby pomieszczenia, tak aby powstały odpad był jak najmniejszy.

Do czego można wykorzystać płytę karton gips?

Płyty gipsowo-kartonowe są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych tynków stosowanych w budownictwie, ponieważ ich czas montażu jest dużo krótszy. Ich niewątpliwą zaletą jest również prostota montażu, dzięki której jesteśmy w stanie wykonać go sami. Płyty to nowoczesne rozwiązanie, które skutecznie reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniu, a także posiada niewielki stopień izolacji akustycznej. Montując płyty gipsowo-kartonowe należy upewnić się, że powierzchnia ścian jest idealnie równa.

Czy płyta karton gips jest wodoodporna?

Istnieją płyty gipsowo-kartonowe posiadające właściwości wodoodporne. Mowa tutaj o modelach GKBI, które świetnie nadają się do takich pomieszczeń jak łazienka oraz toaleta. Płyty te posiadają zmniejszoną wchłanialność wody, dzięki czemu poradzą sobie w środowisku zawilgoconym nawet do poziomu 85%!

Jaki jest koszt płyty karton gips?

Koszty są różne w zależności od wybranych modeli płyt, jednak wahają się one w okolicach od 70 do 90 zł/m2 wraz ze stelażem niezbędnym do ich montażu. Do tej ceny należy doliczyć koszty samej robocizny, które obecnie wahają się między od 50 do 70 zł/m2. Ceny te mogą ulec zmianie, w zależności od skomplikowania ścian i ich nachylenia. Koszt budowy średniej wielkości ściany gipsowo-kartonowej o powierzchni 10m2 wyniesie od 1300 do 1600 zł. Jest to opłacalna inwestycja, zważywszy na zalety jakie oferują nam płyty gipsowo-kartonowe.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Zabudowy Płytami GK