Elektryk w Szczecinie

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 648 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 236 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Szczecinie

Elektryk Szczecin

Świetne Usługi Elektryczne

44 opinie

Sprawdź fachowość PROINSTAL. Ta renomowana firma elektryczna jest rozchwytywana w branży w okolicy Szczecina za gruntowne realizowanie usług elektrycznych. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

IMPULS - Dobry Elektryk Szczecin

Dobry Elektryk Szczecin

35 opinii

Przez zapewnianie świetnej usługi elektrycznej IMPULS prześciga konkurentów. Reputację oddają referencje spełnionych Klientów. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

INST-ALL ENERGY Maciej Mikiciuk - Fantastyczny Elektryk Szczecin

Fantastyczny Elektryk

16 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z INST-ALL ENERGY Maciej Mikiciuk perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zarezerwuj termin!

EL.Perspectiv - Wybitny Elektryk Szczecin

EL.Perspectiv

7 opinii

Nie możesz znaleźć wykonawcy realizującego usługi elektryczne? Ci elektrycy nie mają sobie równych w mieście Szczecin. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Elektro-Bern Paweł Bernat - Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne Szczecin

Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne

6 opinii

Jeśli szukasz perfekcyjnej usługi elektrycznej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednią kadrę do realizacji zleceń z zakresu instalatorstwa elektrycznego. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Alarm Service Corp Sp. z o.o. - Doskonała Wymiana Instalacji Elektrycznej w Szczecinie

Doskonała Wymiana Instalacji Elektrycznej w Szczecinie

4 opinie

Zatrudnij tych specjalistów jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do doskonałej wymiany instalacji elektrycznej na terenie Szczecina lub okolicy. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Elektro-Bot Denis - Najlepszy Elektryk Szczecin

Najlepszy Elektryk

3 opinie

Ten elektryk działa w branży od lat i jest specjalistą stale przygotowanym do współpracy - Elektro-Bot Denis to doskonały wybór dla Ciebie. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

ELGROM Adam Szameto - Profesjonalne Wykonanie Instalacji Elektrycznych Szczecin

Profesjonalne Wykonanie Instalacji Elektrycznych Szczecin

3 opinie

Chcesz znaleźć elektryka do realizacji usług z zakresu wykonania instalacji elektrycznej? Dobrze trafiłeś, ELGROM Adam Szameto jest firmą, której szukasz. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Gracjan Szadziński - Rewelacyjne Instalacje Elektryczne Szczecin

Rewelacyjne Instalacje Elektryczne

1 opinia

Jeśli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od instalacji elektrycznych to wykorzystaj doświadczenie Gracjan Szadziński. Szczecin i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

Cloud Software Services Zp. z o.o. - Wykwalifikowany Elektryk Szczecin

Wykwalifikowany Elektryk

1 opinia

Cloud Software Services Zp. z o.o. zatrudnia wykwalifikowanych elektryków - szczególne kwalifikacje i fachowość to ich atuty. ABC instalacji elektrycznych dla domu i firmy od usług naprawczych po realizację kompletnej instalacji i pomoc w zakupie niezbędnych materiałów instalacyjnych to dla tych zdolnych specjalistów od elektryczności całkowity standard.

Najnowsze z 207 zleceń na instalacje elektryczne w Szczecinie

Solidna Elektryka Szczecin

Solidna elektryka to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w branży. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Szczecin

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 2 dni temu

Świetne Prace Elektryczne Szczecin

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 11 - 25 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: montaż okablowania i puszek, m...

 • Szczecin

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 3 dni temu

Zlecę rozbudowa instalacji elektrycznej w lokalu usługowym, do 10pkt. el., Szczecin

Wpraw w zachwyt tego Zleceniodawcę sprawnym działaniem w miejscowości Szczecin. Jako uznana firma elektryczna podejmij się zlecenia "Zlecę rozbudowa instalacji elektrycznej w lokalu usługowym, do 10pkt. el." i zapewnij, że jego realizacja zostanie zakończona dokładnie. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Szczecin

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 4 dni temu

Opłacalne Prace Elektryczne

Zakres prac: rozbudowa instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: do 10 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: montaż rozdzielni Termin rozpoczęcia prac: ...

 • Szczecin

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 5 dni temu

Zlecenie na wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu, do 10pkt. el., Szczecin

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: do 10 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Zakres usługi: Chodzi o częściowa wymianę przepalone...

 • Szczecin

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 5 dni temu

Korzystne Prace Elektryczne

Doprowadź do tego, że prace elektryczne nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z zakresu prac elektrycznych stwórz najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w mieszkaniu, 26-50pkt. el.. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Szczecin

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Sumienna Firma Elektryczna Szczecin

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy, pisząc - Szukam firmy do instalacji elektrycznej. To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Szczecin

2023-02-01 do 2023-02-01

Zapytanie dla firmy, pomiary elektryczne w w mieszkaniu, do 50m², Szczecin

Typ budynku: mieszkanie Powierzchnia pomieszczeń: do 50m² Zakres zlecenia: pomiary elektryczne Cel przeglądu lub pomiarów: Odbiór instalacji elektrycznej oraz przyczyna awarii i naprawa domofonu Termin rozpoczęcia prac: możliw...

 • Szczecin

2023-01-26 do 2023-01-26

Zapytanie dla firmy na wykonanie przyłącza elek. do mieszkania, 26-50mb, Szczecin

Typ budynku: mieszkanie Rodzaj przyłącza: napowietrzne Długość przyłącza: 26-50mb Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Szczecin

2023-01-26 do 2023-02-03

Zlecenie dla elektryka na montaż instalacji elektrycznej w domu, powyżej 100pkt. el., Szczecin

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż...

 • Szczecin

2023-01-26 do 2023-01-26

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków