Elektryk w Drawsku Pomorskim

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 126 418 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
550 842 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.

Elektryk Drawsko Pomorskie - ranking najlepszych firm

Elektryk Drawsko Pomorskie

Usługi Elektryczne Paweł Niedźwiedź

10 opinii

Jeżeli poszukujesz świetnej współpracy to eksperci z Usługi Elektryczne Paweł Niedźwiedź są dla Ciebie idealni. Usługi elektryczne i oświetleniowe dla domu, mieszkania, a także firmy i biura od drobnych prac naprawczych po realizację kompletnej instalacji i pomoc w zakupie niezbędnych produktów instalacyjnych to dla tych zdolnych profesjonalistów zupełny standard.

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Marek Katuszonek - Profesjonalne Pogotowie Elektryczne Drawsko Pomorskie

Profesjonalne Pogotowie Elektryczne

7 opinii

Planujesz wybór pogotowia elektrycznego z okolic Drawska Pomorskiego, ale nie chcesz przepłacać? Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Marek Katuszonek oferuje wykonanie usług w najniższej w okolicy cenie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

m503 - Profesjonalna Wymiana Instalacji Elektrycznej Drawsko Pomorskie

m503

3 opinie

Uniknij problemów i powierz prace specjalistom od wymiany instalacji elektrycznej. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

R.S. Volt - Perfekcyjne Instalatorstwo Elektryczne Drawsko Pomorskie

R.S. Volt

2 opinie

Planujesz wybrać wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? R.S. Volt jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

JANBUD - Profesjonalne Instalacje Elektryczne w Drawsku Pomorskim

Profesjonalne Instalacje Elektryczne w Drawsku Pomorskim

1 opinia

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od instalacji elektrycznych to wykorzystaj kompetencje JANBUD. Drawsko Pomorskie i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Wood-House - Perfekcyjne Instalacje Elektryczne Drawsko Pomorskie

Perfekcyjne Instalacje Elektryczne

16 opinii

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od instalacji elektrycznych to wykorzystaj kompetencje Wood-House. Drawsko Pomorskie i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Usługi-budowlane Robert Panas - Solidne Instalatorstwo Elektryczne Drawsko Pomorskie

Usługi-budowlane Robert Panas

5 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy Usługi-budowlane Robert Panas spełnią Państwa oczekiwania odnośnie instalatorstwa elektrycznego. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

GISO Bau - Pierwszorzędna Wymiana Instalacji Elektrycznej Drawsko Pomorskie

Pierwszorzędna Wymiana Instalacji Elektrycznej Drawsko Pomorskie

1 opinia

Zaoszczędź pieniądze i zleć swoje zadanie tym zawodowcom w kwestii wymiany instalacji elektrycznej. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Przedsiębiorstwo usługowo handlowe Lenar-Bud - Fachowe Usługi Elektryczne Drawsko Pomorskie

Fachowe Usługi Elektryczne Drawsko Pomorskie

1 opinia

Pracuje w branży usług elektrycznych od kilku lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Drawsko Pomorskie, ale także przyległych miast. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Wojt-instal - Dobra Firma Elektryczna Drawsko Pomorskie

Wojt-instal

Pochłonie Cię sprawne działanie Wojt-instal na terenie Drawska Pomorskiego. Ta firma elektryczna posiada doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że wykonanie instalacji elektrycznych zostanie wykonane z należytą uwagą. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

15 Zleceń - Elektryk Drawsko Pomorskie

Prace Elektryczne Drawsko Pomorskie

Zakres zlecenia: Licznik przedpłatowy Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma (I...

 • Broczyno

2022-11-04 do 2022-11-12

Zapytanie dla firmy, montaż instalacji elektrycznej, do 50m², Drawsko Pomorskie

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma (Inw...

 • Drawsko Pomorskie

2022-10-14 do 2022-10-22

Elektryk - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 50 706 Elektryków najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Doskonałej Jakości Instalacje Elektryczne Drawsko Pomorskie

Zakres zlecenia: wymiana instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Powierzchnia obiektu: 201-300m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytani...

 • Drawsko Pomorskie

2022-09-19 do 2022-09-27

Wykwalifikowany Elektryk Drawsko Pomorskie

Zakres zlecenia: Podłączenie akumulatorów do instalacji fotowoltaicznej Rodzaj obiektu: zespół budynków mieszkalnych i gospodarczych w gospodarstwie agroturystycznym Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę Powierzch...

 • Szczycienko

2022-08-16 do 2022-08-24

Potrzebny elektryk, montaż instalacji elektrycznej, 35m², Ostrowice

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: 35m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba...

 • Ostrowice

2022-08-06 do 2022-08-14

Dam zlecenie, przeniesienie punktów elektrycznych, do 50m², Złocieniec

Zakres zlecenia: przeniesienie punktów elektrycznych Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 1 Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba ...

 • Złocieniec

2022-08-04 do 2022-08-12

Godna Zaufania Firma Elektryczna Drawsko Pomorskie

Zakres zlecenia: wymiana instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 50 Powierzchnia obiektu: 120m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Złocieniec

2022-07-25 do 2022-08-02

Potrzebny elektryk, montaż instalacji elektrycznej, 51-100m², Drawsko Pomorskie

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od instalacji elektrycznych poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebny elektryk, montaż instalacji elektrycznej, 51-100m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Drawska Pomorskiego z pewnością pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Zaproponuj termin już teraz!

 • Drawsko Pomorskie

2022-07-08 do 2022-07-16

Zapytanie dla firmy, wykonanie przyłącza elektrycznego, 35m², Warniłęg

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Zapytanie dla firmy, wykonanie przyłącza elektrycznego, 35m², dotarcie do znakomitych prac elektrycznych może być trudne, ale Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Warniłęg

2022-06-30 do 2022-07-08

Zapotrzebowanie na instalację elektryczną, 51-100m², Szczycienko

Zakres zlecenia: budowa magazynu energii Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 1 Powierzchnia obiektu: 51-100m² Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Szczycienko

2022-06-29 do 2022-07-07

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków
Udostępnij znajomemu