Elektryk w Koszalinie

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 439 056 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 666 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Koszalinie

Elektryk Koszalin

Usługi Elektryczne Damian Placek

16 opinii

Powierz zadanie perfekcyjnego wykonania instalacji elektrycznej fachowcom z firmy Usługi Elektryczne Damian Placek. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Koszalin i przyległych powiatów. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

TP Instalacje - Fantastyczna Wymiana Instalacji Elektrycznej Koszalin

TP Instalacje

10 opinii

Podekscytuje Cię profesjonalne działanie TP Instalacje w rejonie Koszalina. Ta firma elektryczna posiada wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że wymiana instalacji elektrycznej zostanie wykonane dokładnie. ABC instalacji elektrycznych dla domu i firmy od drobnych prac naprawczych po realizację kompletnej instalacji i pomoc w zakupie niezbędnych materiałów instalacyjnych to dla tych znających swoja branżę specjalistów od elektryczności typowy zakres usług.

FLASH USŁUGI ELEKTRYCZNE - Znakomity Elektryk Koszalin

Znakomity Elektryk

6 opinii

Przekonaj się, że firma, którą zatrudnisz do wymiany instalacji elektrycznej ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

thunder.lesiak - Wysokiej Klasy Wykonanie Instalacji Elektrycznych Koszalin

thunder.lesiak

5 opinii

Powierz zadanie wykonania instalacji elektrycznej ekspertom firmy thunder.lesiak z miejscowości Koszalin. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Koszalina są jednymi z najlepszych. Elektryka w pełnym zakresie od napraw awarii po wykonanie całej instalacji od podstaw oraz wsparcie w skompletowaniu potrzebnych materiałów instalacyjnych to dla tych znających swoja branżę specjalistów od elektryczności typowy pakiet usług.

LEWANDOWSKI - Dobry Elektryk Koszalin

LEWANDOWSKI

4 opinie

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z LEWANDOWSKI są dla Ciebie stworzeni. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Emka Elektromont - Staranne Instalacje Elektryczne Koszalin

Staranne Instalacje Elektryczne Koszalin

2 opinie

Wciąż poszukujesz specjalisty od instalacji elektrycznych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Emka Elektromont. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

it4ti.pl - Dobra Firma Elektryczna w Koszalinie

Dobra Firma Elektryczna w Koszalinie

1 opinia

Uniknij problemów i zleć prace specjalistom od wymiany instalacji elektrycznej z Koszalina. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Usługi Elektryczne - Pierwszorzędne Usługi Elektryczne Koszalin

Usługi Elektryczne

1 opinia

Pierwszorzędne usługi elektryczne to ich pasja, dlatego są zawsze w gotowości do pracy. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

EFEKT - Nieprzeciętny Elektryk Koszalin

Nieprzeciętny Elektryk

1 opinia

Szukasz solidnego wykonawcy świadczącego usługi elektryczne? Ci elektrycy są wyjątkowi w mieście Koszalin. Usługi elektryczne i oświetleniowe od serwisu instalacji po realizację kompletnej instalacji i pomoc w zakupie potrzebnych materiałów instalacyjnych to dla tych zdolnych fachowców pełen standard.

PIERZCHALSKI TADEUSZ - Rzetelne Pogotowie Elektryczne Koszalin

Rzetelne Pogotowie Elektryczne Koszalin

1 opinia

PIERZCHALSKI TADEUSZ to rzetelne pogotowie elektryczne - należy do ścisłej czołówki w okolicy Koszalina. Sprawdź na własne oczy! Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Najnowsze z 33 zleceń na instalacje elektryczne w Koszalinie

Utalentowany Elektryk Koszalin

Wykonaj zlecenie jako utalentowany elektryk z wymaganym doświadczeniem z zakresu elektryki. Dla Twojej firmy wykorzystanie nowoczesnych metod pracy to codzienność. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Koszalin

2023-01-30 do 2023-01-30

Rewelacyjne Prace Elektryczne Koszalin

Typ budynku: mieszkanie Powierzchnia pomieszczeń: 51-100m² Zakres zlecenia: przyłącze PV (zatwierdzenie schematu + sprawdzenie) Cel przeglądu lub pomiarów: przyłącze PV Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Koszalin

2023-01-24 do 2023-01-25

Zlecenie na wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu, 26-50pkt. el., Koszalin

Udowodnij Zleceniodawcy, że takiej oferty robót elektrycznych prędko nie znajdzie na terenie Koszalina, więc jeśli szuka dobrych robót elektrycznych to natychmiast powinien poznać Twoją Firmę. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Koszalin

2023-01-23 do 2023-01-23

Zapytanie dla firmy o drobne prace elektryczne, mieszkanie, 3pkt. el., Koszalin

Jesteś firmą z doświadczoną kadrą? Jako renomowana firma elektryczna, która jest ceniona w branży w rejonie Koszalina za drobiazgowe realizowanie usług elektrycznych, zrealizuj zlecenie o treści "Zapytanie dla firmy o drobne prace elektryczne, mieszkanie, 3pkt. el.". Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Koszalin

2023-01-19 do 2023-01-27

Zapytanie dla firmy, Klient prosi o poradę w w mieszkaniu, 51-100m², Koszalin

Pokaż Klientowi, że równie dobrej propozycji robót elektrycznych nie znajdzie na terenie Koszalina, więc jeśli szuka najwyższej klasy robót elektrycznych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Koszalin

2023-01-16 do 2023-01-17

Doskonałe Instalacje Elektryczne Koszalin

Przygotowanie instalacji elektrycznych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zlecę wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu, 11-25pkt. el.. Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Koszalin

2023-01-14 do 2023-01-22

Świetne Prace Elektryczne

Zakres prac: rozbudowa instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: do 10 Projekt instalacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Zakres usługi: instalacja dla 2 wind krzesełkowych Informa...

 • Koszalin

2023-01-14 do 2023-01-22

Zapytanie dla firmy, pomiary elektryczne w w domu, 151-200m², Koszalin

Jeśli Instalatorstwo elektryczne nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zlecenie jest dla Twojej firmy. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Koszalin

2023-01-12 do 2023-01-18

Doskonałe Instalatorstwo Elektryczne Koszalin

Typ budynku: mieszkanie Powierzchnia pomieszczeń: do 50m² Zakres zlecenia: pomiary elektryczne Cel przeglądu lub pomiarów: odbiorczy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Koszalin

2023-01-12 do 2023-01-20

Zapytanie dla firmy o drobne prace elektryczne, lokal handlowo-usługowy, 1pkt. el., Koszalin

Typ budynku: lokal handlowo-usługowy Liczba punktów elektrycznych: 1 Zakres prac: Wymiana zasilacza w logotypie Termin rozpoczęcia prac: jak najszybciej...

 • Koszalin

2023-01-10 do 2023-01-18

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków