Elektryk w Kołobrzegu

Porównaj oferty od Elektryków z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 455 986 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 457 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elektryk jest osobą, która może pracować w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, które zdobyć można kończąc szkołę średnią i zdając egzamin.

Wiele osób wybierając szkołę średnią zastanawia się, ile zarabia elektryk. Decyzja o nauce tego zawodu wydaje się być dobra, bo średnia pensja na samodzielnym stanowisku wynosi około 5000 zł brutto. Więcej może zarobić auto elektryk oraz osoba zajmująca się systemami alarmowymi, ale również branża budowlana gwarantuje całkiem solidne wynagrodzenie.

Największą pensję otrzymać mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ale w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnego opłacania składek ubezpieczeniowych i prowadzenie ksiąg rachunkowych, co sprawia, że ostateczny zarobek wcale nie musi być wyższy niż na etacie. Pamiętajmy, że praca elektryka wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia, a wszelkie błędy na etapie prac instalacyjnych mogą skończyć się nawet porażeniem prądem. To właśnie dlatego zawód ten powinny wykonywać osoby odpowiedzialne i odpowiednio wykształcone. Dzięki nim cała instalacja w naszym domu działać będzie zgodnie z oczekiwaniami.

Cena usług elektrycznych waha się w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić oraz regionu, w którym będzie wykonywana. Zdecydowanie najdroższe są usługi w dużych miastach. Jeśli zamierzamy wykonać nową instalację w stolicy, elektryk z miasta Warszawa bez wątpienia policzy za usługę zdecydowanie więcej, niż taki sam fachowiec w Rzeszowie czy Zabrzu. W branży budowlanej bardzo często rozlicza się na podstawie ilości punktów, jakie wykonuje specjalista. Każdy włącznik światła, gniazdko elektryczne czy punkt oświetleniowy wyceniany jest na określoną stawkę. Znając projekt instalacji elektrycznej można więc bez trudu policzyć, ile będzie nas kosztować jego realizacja.

Uśredniając stawki krajowe, można przyjąć, że wykonanie jednego punktu elektrycznego to koszt około 50-70 zł. Cena ta zawiera wyłącznie prace instalacyjne. Tzw. biały montaż liczony jest według odrębnej stawki. Musimy się jednak liczyć, że w trakcie prac monterskich pojawiają się również dodatkowe opłaty takie jak montaż skrzynki z bezpiecznikami, założenie alarmu czy innych rzeczy potrzebnych inwestorowi w domu. Warto więc poprosić o ostateczny kosztorys, by mieć absolutną pewność, iż wyliczona przez nas na podstawie ilości punktów kwota nie przekroczy naszego budżetu.


Ranking najlepszych elektryków w Kołobrzegu

Elektryk Kołobrzeg

Profesjonalne Instalatorstwo Elektryczne Kołobrzeg

22 opinie

Instalatorstwo elektryczne na najwyższym poziomie to dla firmy DK Serwis Damian Kornacki pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Pełen zakres usług elektrycznych, oświetleniowych i instalacyjnych dla domu i firmy od serwisu instalacji po wykonanie całej instalacji od podstaw i pomoc w zakupie wymaganych produktów instalacyjnych to dla tych wszechstronnych specjalistów od elektryczności całkowity standard.

INST-ALL ENERGY Maciej Mikiciuk - Najwyższej Klasy Pogotowie Elektryczne Kołobrzeg

INST-ALL ENERGY Maciej Mikiciuk

16 opinii

Najwyższej klasy pogotowie elektryczne z terenu Kołobrzegu to prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź.

FLASH USŁUGI ELEKTRYCZNE - Profesjonalne Instalacje Elektryczne Kołobrzeg

Profesjonalne Instalacje Elektryczne

6 opinii

Uwierz specjalistom w dziedzinie instalacji elektrycznych i zatrudnij FLASH USŁUGI ELEKTRYCZNE. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Instalacje Elektryczne Tomasz Ściepuro - Utalentowany Elektryk Kołobrzeg

Instalacje Elektryczne Tomasz Ściepuro

2 opinie

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze utalentowanego elektryka, to zerknij na firmę Instalacje Elektryczne Tomasz Ściepuro. Realizuje całe spektrum usług w atrakcyjnych cenach. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Emka Elektromont - Świetne Instalacje Elektryczne Kołobrzeg

Świetne Instalacje Elektryczne

2 opinie

Zrealizowanie instalacji elektrycznych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Emka Elektromont ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Instalator - Rewelacyjna Wymiana Instalacji Elektrycznej Kołobrzeg

Instalator

2 opinie

Usługi elektryczne w wykonaniu Instalator to istny majstersztyk. To idealny partner do powierzenia mu wymiany instalacji elektrycznej. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

EFEKT - Dobry Elektryk Kołobrzeg

Dobry Elektryk Kołobrzeg

1 opinia

Nie możesz znaleźć solidnego fachowca oferującego usługi elektryczne? Ci elektrycy są wyjątkowi na terenie Kołobrzegu. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Usługi Elektryczne Sam - Rewelacyjne Wykonanie Instalacji Elektrycznych Kołobrzeg

Usługi Elektryczne Sam

1 opinia

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego wykonania instalacji elektrycznej z Kołobrzegu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Usługi Elektryczne Sam jest Twoim rozwiązaniem. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zobacz!

it4ti.pl - Doświadczone Pogotowie Elektryczne Kołobrzeg

it4ti.pl

1 opinia

To doświadczone pogotowie elektryczne z rejonu Kołobrzegu to prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie w branży. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi Elektryczne - Perfekcyjny Elektryk w Kołobrzegu

Perfekcyjny Elektryk w Kołobrzegu

1 opinia

Ten elektryk pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą zawsze przygotowanym do współpracy - Usługi Elektryczne to doskonały fachowiec dla Ciebie. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Najnowsze z 47 zleceń na instalacje elektryczne w Kołobrzegu

Znakomita Firma Elektryczna Kołobrzeg

Zakres prac: wymiana starej instalacji elektrycznej Typ budynku: dom Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, Inteligentne rozłączane pr...

 • Kołobrzeg

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano wczoraj o 12:47

Zlecenie dla elektryka, wykonanie przyłącza elek. do mieszkania, do 10mb, Kołobrzeg

Typ budynku: mieszkanie Rodzaj przyłącza: Klient prosi o poradę Długość przyłącza: do 10mb Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-28...

 • Kołobrzeg

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 7 dni temu

Opłacalne Prace Elektryczne Kołobrzeg

Typ budynku: dom Etap budynku: w trakcie projektowania Powierzchnia pomieszczeń: 151-200m² Rodzaj instalacji: wewnętrzna Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kołobrzeg

2023-01-24 do 2023-02-01

Doskonały Elektryk Kołobrzeg

Usługi elektryczne w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako doskonały elektryk, które ma treść - Dam zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w domu, 51-100pkt. el.. Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Kołobrzeg

2023-01-18 do 2023-01-26

Dam zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w bud. wielorodzinnym, powyżej 100pkt. el., Kołobrzeg

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: budynek wielorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, montaż ośw...

 • Kołobrzeg

2023-01-17 do 2023-01-25

Zlecę rozbudowa instalacji elektrycznej w lokalu usługowym, do 10pkt. el., Kołobrzeg

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę opłacalnych prac elektrycznych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a dla chętnych również usługi dodatkowe, z pewnością zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który napisał - Zlecę rozbudowa instalacji elektrycznej w lokalu usługowym, do 10pkt. el.. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Kołobrzeg

2023-01-11 do 2023-01-19

Znakomity Elektryk

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: budynek wielorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: montaż gniazdek/włączników, montaż ośw...

 • Kołobrzeg

2023-01-11 do 2023-01-19

Perfekcyjna Elektryka Kołobrzeg

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Kołobrzeg

2023-01-10 do 2023-01-18

Zlecenie na montaż instalacji elektrycznej w bud. wielorodzinnym, powyżej 100pkt. el., Sianożęty

Zakres prac: montaż nowej instalacji elektrycznej Typ budynku: budynek wielorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 101 lub więcej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Zakres usługi: Wykonanie zewnętrznych instalacji elek...

 • Sianożęty

2023-01-09 do 2023-01-17

Świetne Prace Elektryczne

Typ budynku: dom Rodzaj przyłącza: Zrobienie podlicznika i pociągnięcie mocy Długość przyłącza: 11-25mb Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kołobrzeg

2023-01-09 do 2023-01-17

Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi świadczy elektryk?

Elektryk odpowiada za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną. W ramach kompleksowych usług elektrycznych wykonuje:

 • projekt instalacji elektrycznej,
 • przyłącze elektryczne do domu,
 • nową instalację elektryczną,
 • wymianę instalacji elektrycznej,
 • punkty elektryczne,
 • montaż rozdzielni,
 • przeróbki instalacyjne,
 • montaż urządzeń elektrycznych,
 • montaż osprzętu elektrycznego,
 • pomiary elektryczne wraz z raportem pomiarowym.

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do awarii elektrycznej, skorzystaj z usług elektryka w ramach pogotowia elektrycznego. W krótkim czasie fachowiec przyjedzie do Ciebie i naprawi usterkę.

Jak wybrać elektryka?

Wybór elektryka powinien być przemyślany. Przed podjęciem decyzji sprawdź, czy firma świadcząca usługi elektryczne:

 1. Posiada legalną działalność.
 2. Mile widziana jest też strona www.
 3. Posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Podpisuje umowy.
 5. Zapewnia gwarancję na darmowe naprawy elektryczne w ustalonym w umowie okresie.
 6. Bierze na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Oferuje ceny rynkowe, czy może zawyża/zaniża stawkę.

Szukając elektryka, rozeznaj się wśród rodziny i znajomych czy na portalach ogłoszeniowych (np. Oferteo.pl). Wybierz osobę kompetentną, doświadczoną i polecaną.

Jakie uprawnienia powinien mieć elektryk?

Do legalnego wykonywania zawodu każdy elektryk powinien posiadać niezbędne i aktualne uprawnienia.

Do najpopularniejszych należą uprawnienia SEP oraz uprawnienia budowlane (UB).

Uprawnienia SEP dzielą się na trzy różne grupy:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Świadectwa kwalifikacyjne D oraz E mają okres ważności do 5 lat.

Jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej przede wszystkim zależy od zakresu i skomplikowania wykonywanych prac.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu średnio kosztuje od ok. 80 do 100 zł za m2.

W przypadku samej robocizny za punkt elektryczny zapłacisz ok. 55 zł, natomiast za okablowanie 5 – 15 zł/mb. Oczywiście do robocizny trzeba też doliczyć materiały elektryczne.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2, zapłacisz mniej więcej 5000 zł.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Elektryków