Instalacje sanitarne w Wodzisławiu Śląskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Sanitarnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 635 126 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Wodzisławiu Śląskim

Instalacje sanitarne Wodzisław Śląski

"MANIEK" MARIUSZ JURCZAK

10 opinii

Firma MANIEK MARIUSZ JURCZAK oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z Wodzisławia Śląskiego i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

instal mur - Staranne Instalacje Sanitarne Wodzisław Śląski

Staranne Instalacje Sanitarne

14 opinii

Zrealizowanie instalacji sanitarnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. instal mur ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

P.P.U.H DRAWEX Aleksandra Rybarz - Najlepsze Pogotowie Wod-kan Wodzisław Śląski

Najlepsze Pogotowie Wod-kan

6 opinii

Gdy szukasz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z P.P.U.H DRAWEX Aleksandra Rybarz są dla Ciebie stworzeni. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Instal-Mix - Godny Zaufania Monter Wod-kan Wodzisław Śląski

Instal-Mix

5 opinii

Odnaleźliśmy specjalnie dla Ciebie najlepszą usługę montera wod-kan. Eksperci z Instal-Mix zaplanują i kompleksowo zakończą zlecenie. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Novo-term Mariusz Fidelus - Dobry Monter Wod-kan Wodzisław Śląski

Dobry Monter Wod-kan Wodzisław Śląski

4 opinie

Dobry monter wod-kan z terenu Wodzisławia Śląskiego to prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rafał B - Świetny Monter Wod-kan Wodzisław Śląski

Świetny Monter Wod-kan Wodzisław Śląski

4 opinie

Świetny monter wod-kan z terenu Wodzisławia Śląskiego to prawdziwi profesjonaliści, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają duże doświadczenie. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Z.P.U.H INSTALATOR II Eugeniusz Jakubczyk - Perfekcyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Wodzisław Śląski

Perfekcyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne

3 opinie

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to specjaliści z Z.P.U.H INSTALATOR II Eugeniusz Jakubczyk perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

SZPEC-KOP Daniel Elias - Znakomite Instalacje Wod-kan w Wodzisławiu Śląskim

Znakomite Instalacje Wod-kan w Wodzisławiu Śląskim

3 opinie

Gdy szukasz znakomitego montera wod-kan od instalacji wod-kan to skorzystaj z doświadczenia SZPEC-KOP Daniel Elias. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

AMserwis Adam Mazur - Najwyższej Klasy Firma Wod-kan Wodzisław Śląski

Najwyższej Klasy Firma Wod-kan

2 opinie

Znalezienie najwyższej klasy firmy wod-kan nie jest proste, dlatego polecamy Ci AMserwis Adam Mazur - to prawdziwi fachowcy działający na terenie Wodzisławia Śląskiego, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Dawid Anioł - Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan Wodzisław Śląski

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

2 opinie

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od instalacji wod-kan? Wykorzystaj kompetencje Dawid Anioł. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Najnowsze z 26 zleceń na instlacje sanitarne w Wodzisławiu Śląskim

Mam do wykonania przydomową oczyszczalnie ścieków, 1-2osób, Rydułtowy

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni Typ oczyszczalni: do uzgodnienia w rozmowie Oczyszczalnia dla: 1-2osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termin rozpoczęc...

 • Rydułtowy

2023-09-18 do 2023-09-26

Zlecę montaż przyłącza wod-kan, 80mb, Rydułtowy

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecę montaż przyłącza wod-kan, 80mb", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Rydułtowy

2023-08-10 do 2023-08-18

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan Wodzisław Śląski

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: jednokomorowy Wielkość szamba: 11-20m³ Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termi...

 • Skrzyszów

2023-07-26 do 2023-07-28

Doskonałej Jakości Instalacja Sanitarna Wodzisław Śląski

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 21-30mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gru...

 • Rogów

2023-07-16 do 2023-07-24

Zlecę prace związane z instalacją wod-kan, Wodzisław Śląski

Zakres zlecenia: Sieć wodną na terenie Rodzinnego Ogrodu liczącego 155 działek Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Wodzisław Śląski

2023-06-14 do 2023-06-22

Kompetentni Monterzy Instalacji Sanitarnych Wodzisław Śląski

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni i podłączenie jej do instalacji Typ oczyszczalni: biologiczna Oczyszczalnia dla: 3-5osób Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient posiada badania Termi...

 • Rydułtowy

2023-06-13 do 2023-06-21

Instalacje Wod-kan

Zrealizowanie instalacji wod-kan dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 33mb, kanalizacja. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Wodzisław Śląski

2023-05-24 do 2023-06-01

Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 20mb, kanalizacja, Gołkowice

Wciąż możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Gołkowice

2023-05-23 do 2023-05-31

Wykonanie prac wod.-kan., Wodzisław Śląski

Jako sumienny monter instalacji sanitarnych realizując się od wczesnej młodości i specjalista stale przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca napisał "Wykonanie prac wod.-kan.". Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Wodzisław Śląski

2023-03-19 do 2023-03-27

Najlepsza Instalacja Sanitarna

Zakres usług: rozbudowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 70 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient posiada ...

 • Łuków śląski

2023-09-04 do 2023-09-12

Szukam firmy do prac wod.-kan., Pstrążna

Jako sprawdzona firma oraz sumienny monter instalacji sanitarnych oferujesz swoje usługi na terenie Śląskiego lub w sąsiednich miastach? Przedstaw propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

 • Pstrążna

2023-04-03 do 2023-04-11

Doskonała Instalacja Sanitarna

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie dla firmy na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5osób, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Łańce

2023-07-02 do 2023-07-10

Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 21-30mb, Łańce

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od przydomowej oczyszczalni ścieków do budynku Długość przyłącza: 21-30mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badani...

 • Łańce

2023-07-02 do 2023-07-10

Świetna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Wodzisław Śląski

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: jednokomorowy Wielkość szamba: 6-10m³ Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient posiada badania Informacje do...

 • Pstrążna

2023-08-31 do 2023-09-08

Zlecę wykonanie szamba, 1-5m³, Pstrążna

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie szamba, 1-5m³". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie instalacji sanitarnej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Pstrążna

2023-08-31 do 2023-09-08

Ekipa do wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków, szamba, wod.-kan., Pstrążna

Ten Klient myśli, że profesjonalna instalacja wodno-kanalizacyjna to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Ekipa do wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków, szamba, wod.-kan.". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Pstrążna

2023-05-05 do 2023-05-05

Profesjonalna Instalacja Sanitarna

Klient napisał zlecenie brzmiące "Wykonanie prac wod.-kan.". Jako zaufany ekspert w dziedzinie instalacji sanitarnej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Pstrążna

2023-04-18 do 2023-04-26

Rewelacyjna Instalacja Sanitarna

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni i podłączenie jej do instalacji Typ oczyszczalni: do uzgodnienia w rozmowie Oczyszczalnia dla: 3-5osób Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient posiada ...

 • Łańce

2023-09-07 do 2023-09-15

Firma do wykonania przyłącza o dł. 30mb, kanalizacja, Zwonowice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 30mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie...

 • Zwonowice

2023-03-28 do 2023-04-05

Rewelacyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie szamba, 6-10m³ jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Śląskiego i okolic. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Zwonowice

2023-08-23 do 2023-08-31

Wykonanie prac wod.-kan., Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Naprawa przydomowej przepompowni ścieków Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem d...

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-05-19 do 2023-05-27

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zakres usług: Przyłącze kanalizacji Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 6-10mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania ge...

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-07-12 do 2023-07-20

Świetne Instalacje Wod-kan

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Jastrzębia Zdroju. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-08-19 do 2023-08-27

Zlecę montaż przyłącza wod-kan, 21-30mb, Jastrzębie-Zdrój

Ten Klient jest zdania, że staranne instalacje wod-kan to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę montaż przyłącza wod-kan, 21-30mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-09-17 do 2023-09-25

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 8mb, kanalizacja, Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 8mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obi...

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-04-04 do 2023-04-12

Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 97mb, Jastrzębie-Zdrój

Zlecający napisał zlecenie o treści "Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 97mb". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie instalacji wod-kan daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-06-16 do 2023-06-24

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Sanitarnych