Instalacje sanitarne w Gliwicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Sanitarnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 634 923 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Gliwicach

Instalacje sanitarne Gliwice

Baumax

22 opinie

Przygotowanie przyłączy wodociągowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Baumax ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Aqua-Men - Staranne Przyłącza Wodociągowe Gliwice

Aqua-Men

22 opinie

Zrealizowanie przyłączy wodociągowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Aqua-Men ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

HydroKam.com.pl - Pierwszorzędny Monter Instalacji Sanitarnych Gliwice

Pierwszorzędny Monter Instalacji Sanitarnych

12 opinii

Ten monter instalacji sanitarnych realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą stale gotowym do podjęcia nowego zlecenia - HydroKam.com.pl to doskonały wybór dla Ciebie. Mają ofertę dla każdego.

instal mur - Dobry Monter Wod-kan Gliwice

instal mur

14 opinii

Jeśli poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z instal mur perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Instalmat1 - Solidny Monter Instalacji Sanitarnych w Gliwicach

Solidny Monter Instalacji Sanitarnych w Gliwicach

6 opinii

Rozpocznij współpracę z Instalmat1 jeśli szukasz solidnych monterów instalacji sanitarnych oferujących swoje usługi na terenie Gliwic lub w okolicy. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

AD-INSTAL Instalator Adrian Wieczorek - Znakomite Przyłącze Wod-kan Gliwice

Znakomite Przyłącze Wod-kan

4 opinie

Poszukujesz profesjonalistów od przyłącza wod-kan? Trafiłeś w dobre miejsce - AD-INSTAL Instalator Adrian Wieczorek jest do Twoich usług. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c - Świetne Instalacje Wod-kan Gliwice

Świetne Instalacje Wod-kan Gliwice

3 opinie

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z PIO-MAR Piotr Paszkowski Mariusz Żak s.c są dla Ciebie idealni. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

PERFEKT INSTAL ŁUKASZ BRYCH - Wyjątkowa Firma Wod-kan Gliwice

Wyjątkowa Firma Wod-kan Gliwice

2 opinie

Właśnie wybierasz solidnego specjalistę do realizacji swoich planów? PERFEKT INSTAL ŁUKASZ BRYCH z Gliwic jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

MS Instal Magdalena Szymanek - Dobre Pogotowie Wod-kan Gliwice

MS Instal Magdalena Szymanek

1 opinia

Zlokalizowaliśmy specjalnie dla Ciebie najlepszą usługę pogotowia wod-kan. Specjaliści z MS Instal Magdalena Szymanek przeanalizują i całościowo zakończą zlecenie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

MG Instal - Porządne Instalacje Sanitarne Gliwice

MG Instal

1 opinia

Zrealizowanie instalacji sanitarnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. MG Instal ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Najnowsze z 23 zleceń na instlacje sanitarne w Gliwicach

Monterzy Instalacji Sanitarnych Gliwice

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 1-5mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne grunt...

 • Gliwice

2023-09-14 do 2023-09-22

Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 6-10mb, Gliwice

Należąc do monterów instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym działasz na terenie miejscowości Gliwice i w okolicy? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Gliwice

2023-09-12 do 2023-09-20

Ekipa do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan, Gliwice

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako dobra firma od instalacji wod-kan. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Gliwice

2023-08-19 do 2023-08-27

Znakomita Instalacja Sanitarna Gliwice

Zleceniodawca poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 150mb. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Gliwice

2023-08-18 do 2023-08-26

Kompetentni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zakres zlecenia: Wykonanie instalacji deszczowej Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Gliwice

2023-08-16 do 2023-08-24

Najlepsze Instalacje Wod-kan Gliwice

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od instalacji wod-kan potrzebujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebne wykonanie prac związanych z instalacją wod-kan. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Gliwic z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Gliwice

2023-07-30 do 2023-08-07

Sumienni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Zlecę prace związane z instalacją wod-kan. To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Gliwice

2023-07-28 do 2023-08-05

Zlecę prace związane z instalacją wod-kan, Gliwice

Zakres zlecenia: Zlecę budowę sieci wodno-kanalizacyjnej wraz z przyłączami. Długość sieci ok, 410 metrów, ilość przyłączy ok. 15. Sieć wytyczona w terenie niezabudowanym w południowej części Gliwic. Po więcej szczegółów projekto...

 • Gliwice

2023-07-26 do 2023-08-03

Instalacja Wodno-kanalizacyjna Gliwice

Zakres usług: Wykonanie przyłącza Rodzaj budynku: budynek przemysłowy Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 110 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu...

 • Gliwice

2023-07-18 do 2023-07-26

Firma do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan, Gliwice

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako solidny profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Gliwice

2023-07-10 do 2023-07-18

Perfekcyjna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 100 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu:...

 • Gliwice

2023-07-04 do 2023-07-12

Wykwalifikowani Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 7mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy z...

 • Gliwice

2023-05-29 do 2023-06-06

Zlecę prace wod.-kan., Gliwice

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecę prace wod.-kan.. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Gliwice

2023-05-22 do 2023-05-30

Wykonanie prac wod.-kan., Gliwice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Wymiana pionu wod -kan Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letni...

 • Gliwice

2023-05-15 do 2023-05-23

Solidna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 60mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek biuro...

 • Gliwice

2023-05-08 do 2023-05-16

Rewelacyjna Instalacja Sanitarna

Wykonanie instalacji sanitarnej dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Wykonanie prac wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Gliwice

2023-04-28 do 2023-05-06

Profesjonalne Instalacje Wod-kan

Zrealizowanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 6mb, wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się - warto.

 • Gliwice

2023-04-28 do 2023-05-06

Zlecę prace wod.-kan., Gliwice

Zleceniodawca poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecę prace wod.-kan.. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Gliwice

2023-04-17 do 2023-04-25

Firma do wykonania przyłącza o dł. 25mb, wod.-kan., Gliwice

Jako monter instalacji sanitarnych z olbrzymim doświadczeniem i specjalista zawsze gotowy do pracy odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Firma do wykonania przyłącza o dł. 25mb, wod.-kan.". Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

 • Gliwice

2023-04-15 do 2023-04-23

Utalentowani Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako utalentowany monter instalacji sanitarnych oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Gliwice oraz w przyległych powiatach? Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Gliwice

2023-04-05 do 2023-04-13

Ekipa do prac wod.-kan., Gliwice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: naprawa spluczki schwab Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynk...

 • Gliwice

2023-04-01 do 2023-04-09

Świetni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Chcesz znaleźć zlecenia jako dobry profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Gliwic. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Gliwice

2023-03-20 do 2023-03-28

Zrobienie przyłącza o dł. 30mb, kanalizacja, Gliwice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 30mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Ob...

 • Gliwice

2023-03-13 do 2023-03-14

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Sanitarnych