Dom z cegły w Nysie

Porównaj oferty od Specjalistów od Domów Murowanych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 724 026 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
576 995 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Posiadanie własnego domu to marzenie oraz cel życiowy wielu osób. Często jednak wiąże się to z koniecznością dopełnienia uciążliwych i kosztownych formalności. Obecnie dostępne są różne rozwiązania, które pozwalają na uproszczenie całej procedury i rozpoczęcie budowy w zdecydowanie krótszym czasie. Domy murowane bez pozwolenia mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem. Warto jednak dokładnie zapoznać się z zasadami i kosztami wybudowania tego rodzaju nieruchomości.

Domy bez pozwolenia całoroczne murowane - obecnie przepisy zezwalają na wybudowanie małych rozmiarów budynku, na własnej działce - na zgłoszenie. Powierzchnia nieruchomości nie może przekraczać jednak 35 metrów kwadratowych. Niezbędne jest także, aby dom spełniał wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wyjątkiem od tej zasady są działki rekreacyjne.

Tanie domy murowane na zgłoszenie to rozwiązanie, które wymaga dopełnienia jedynie nielicznych formalności. Domy murowane o powierzchni do 35m2 należy zgłosić do Starostwa Powiatowego albo Urzędu Miasta. Dokumenty, które powinny zostać załączone to akt własności działki, indywidualny projekt, a także plan zagospodarowania przestrzennego danego obszaru. Projektowana nieruchomość powinna być określana w dokumentacji jako budynek służący rekreacji indywidualnej. Jeżeli ta zasada zostanie naruszona - niezbędne będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę. Domy murowane bez pozwolenia charakteryzują się co prawda niewielkim metrażem, ale mając sensowny pomysł, można tę przestrzeń doskonale wykorzystać. Firmy budowlane często oferują domy murowane pod klucz - decyzja o inwestycji w tego rodzaju nieruchomość jest więc stosunkowo przystępna finansowo, wygodna i szybka do zrealizowania.

Budowa domu murowanego, wraz z budową dachu, bez pozwolenia, to wydatek zdecydowanie mniejszy niż w przypadku budowy tradycyjnej nieruchomości. Domy murowane to inwestycja, której cena może się znacząco różnić zależnie od projektu. Określenie konkretnego przedziału cenowego jest praktycznie niemożliwe, gdyż na ostateczne koszty ma wpływ wiele czynników, np. wybór materiałów. To one odgrywają tutaj znaczącą rolę. Również wybrany rodzaj wykończenia poszczególnych elementów może odegrać znaczącą rolę i wpłynąć znacząco na ostateczną sumę realizacji. W końcu - lokalizacja i wybrana firma. Zdecydowanie tańsze stawki będą mieli pracownicy indywidualni, a inne renomowane firmy z ugruntowaną pozycją na rynku.

Ranking najlepszych specjalistów od budowania domu w stanie surowym w Nysie

Domy murowane Nysa

Najlepszy Dom Jednorodzinny

9 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie domu jednorodzinnego i zatrudnij SimBud Szymon Świątek. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Budowa Domów Jednorodzinnych - Perfekcyjny Dom z Pustaka Nysa

Budowa Domów Jednorodzinnych

12 opinii

Jeśli nadal potrzebujesz profesjonalistów od domu z pustaka to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Budowa Domów Jednorodzinnych. Nysa to teren, na którym koncentrują swoje działania. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE TERLECKI - Pierwszorzędne Domy w Technologii Tradycyjnej Nysa

Pierwszorzędne Domy w Technologii Tradycyjnej Nysa

1 opinia

Uważasz, że pierwszorzędne domy w technologii tradycyjnej to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE TERLECKI dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Aleksandrowicz Firma Ogólnobudowlana Jan Aleksandrowicz - Doskonałej Jakości Domy Murowane Nysa

Doskonałej Jakości Domy Murowane Nysa

1 opinia

Zaufaj fachowcom w dziedzinie domów murowanych i zatrudnij Aleksandrowicz Firma Ogólnobudowlana Jan Aleksandrowicz. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Usługi Ogólnobudowlane Wojciech Karaim - Rewelacyjne Domy w Technologii Tradycyjnej w Nysie

Rewelacyjne Domy w Technologii Tradycyjnej w Nysie

1 opinia

Uważasz, że rewelacyjne domy w technologii tradycyjnej to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

GM bud Grzegorz Margielewski - Staranne Domy w Technologii Tradycyjnej Nysa

GM bud Grzegorz Margielewski

9 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z GM bud Grzegorz Margielewski są dla Ciebie stworzeni. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zadzwoń!

MatBud Mateusz Budzik - Solidne Domy Murowane Nysa

Solidne Domy Murowane

2 opinie

Nadal szukasz profesjonalistów od domów murowanych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MatBud Mateusz Budzik. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Nysco - Staranne Domy Murowane Nysa

Staranne Domy Murowane

1 opinia

Nysco świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z Nysy i z sąsiednich miast. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

BUD-OKA - Porządny Dom Jednorodzinny Nysa

Porządny Dom Jednorodzinny

1 opinia

Jeśli poszukujesz współpracy to eksperci z BUD-OKA są dla Ciebie stworzeni. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Usługi Remontowo-Budowlane Sebastian Żurawski - Rewelacyjne Budowanie Domu Murowanego Nysa

Usługi Remontowo-Budowlane Sebastian Żurawski

2 opinie

Zaoszczędź pieniądze i powierz prace specjalistom od budowania domu murowanego z Nysy. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Najnowsze z 27 zleceń na budowanie domów w stanie surowym w Nysie

Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSO, 151-200m², Głuchołazy

To zapytanie o treści - Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSO, 151-200m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Opolskie i z sąsiednich miast. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Głuchołazy

2023-03-28 do 2023-04-05
dodano 3 dni temu

Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSO, 85m², Trzeboszowice

Ten Zlecający wciąż poszukuje specjalisty od stanu deweloperskiego domu. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSO, 85m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę.

 • Trzeboszowice

2023-03-27 do 2023-04-04
dodano 4 dni temu

Rewelacyjne Budowanie Domów w Stanie Surowym Nysa

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 110m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwniczony...

 • Głuchołazy

2023-03-27 do 2023-04-04
dodano 4 dni temu

Budowa domu z Porothermu, SSZ, 100m², Paczków

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 100m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwniczony: n...

 • Paczków

2023-03-25 do 2023-04-02
dodano 5 dni temu

Znakomite Domy w Surowym Stanie Nysa

To zlecenie o treści - Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSZ, 151-200m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z rejonu Nysy i z sąsiednich miast. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Nysa

2023-03-20 do 2023-03-28

Budowa domu z Porothermu, SSZ, 201-300m², Nysa

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwn...

 • Nysa

2023-03-19 do 2023-03-27

Szukam firmy do budowy budynku z Ytong, SSZ, 336m², Nysa

Zleceniodawca napisał "Szukam firmy do budowy budynku z Ytong, SSZ, 336m²". Zrealizuj zlecenie perfekcyjnej budowy domu w stanie surowym jako fachowiec w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia prac w miejscowości Nysa i pobliskich powiatów. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Nysa

2023-03-02 do 2023-03-10

Szukam firmy do budowy budynku z Ytong, SSZ, 336m², Nysa

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: budynek handlowo-usługowy Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 336m² Materiał na dach: Folia/Papa Budyne...

 • Nysa

2023-03-02 do 2023-03-14

Zlecę budowę domu z Porothermu, SSO, 151-200m², Kamienica

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 151-200m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwnic...

 • Kamienica

2023-03-01 do 2023-03-09

Zlecę budowę domu murowanego, SSZ, 201-300m², Niwnica

Budowa domu w stanie surowym to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Przedstaw dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń niezwłocznie.

 • Niwnica

2023-02-28 do 2023-03-08

Znakomity Stan Surowy Domu Nysa

Zlecający poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapytanie o budowę domu z Ytong, stan deweloperski, 36-100m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Nysa

2023-02-24 do 2023-03-04

Szukam firmy do budowy domu z Ytong, SSO, 80m², Hajduki Nyskie

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 80m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwniczony: ...

 • Hajduki nyskie

2023-02-21 do 2023-03-01

Pierwszorzędny Dom w Stanie Surowym Nysa

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwniczony...

 • Nysa

2023-02-11 do 2023-02-19

Świetne Domy w Surowym Stanie

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwniczony: n...

 • Nysa

2023-01-20 do 2023-01-28

Szukam firmy do budowy domu z Ytonga, SSZ, 101-150m², Nysa

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek pod...

 • Nysa

2023-01-18 do 2023-01-26

Rewelacyjne Budowanie Domów w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 151-200m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpi...

 • Nysa

2023-01-18 do 2023-01-18

Najwyższej Klasy Budowa Domu w Stanie Surowym Nysa

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące najwyższej klasy budowy domu w stanie surowym od pewnych Klientów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Nysa lub okolicy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Nysa

2023-01-17 do 2023-01-25

Zlecę budowę domu murowanego, 218m², Niwnica

Ten Klient myśli, że staranny dom w stanie surowym to niełatwy temat. Wysłał zlecenie o treści "Zlecę budowę domu murowanego, 218m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Niwnica

2023-01-15 do 2023-01-23

Zlecę budowę domu murowanego, SSZ, 81.87m², Głuchołazy

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od stanu deweloperskiego domu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Głuchołazy

2023-01-11 do 2023-01-19

Rewelacyjne Budowanie Domów w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 160m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwniczony:...

 • Głuchołazy

2023-01-02 do 2023-01-10

Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, "pod klucz", 36-100m², Głuchołazy

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, "pod klucz", 36-100m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie domów w surowym stanie wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Głuchołazy

2022-12-04 do 2022-12-12

Budowa domu z Ytonga, "pod klucz", 36-100m², Lipowa

Zleceniodawca napisał "Budowa domu z Ytonga, "pod klucz", 36-100m²". Przyjmij usługę najlepszej budowy domu w stanie surowym jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do realizacji zleceń w miejscowości Opolskie i okolicznych powiatów. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

 • Lipowa

2022-11-25 do 2022-12-03

Dam zlecenie na budowę domu z Porothermu, SSZ, 151-200m², Łambinowice

Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na budowę domu z Porothermu, SSZ, 151-200m²". Wykonaj zadanie rewelacyjnego budowania domów w stanie surowym jako fachowiec w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do wykonania zleceń z Opolskiego i sąsiednich powiatów. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Łambinowice

2022-11-20 do 2022-11-28

Zlecę budowę domu z Porothermu, SSZ, 151-200m², Łambinowice

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 151-200m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwn...

 • Łambinowice

2022-11-20 do 2022-11-20

Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSZ, 101-150m², Nysa

Zleceniodawca poszukuje świetnej współpracy i pisze - Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSZ, 101-150m². To zlecenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Nysa

2022-10-26 do 2022-11-03

Perfekcyjny Dom w Stanie Surowym

Starasz się odnaleźć Klienta jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Nysa

2022-09-25 do 2022-10-03

Dam zlecenie na budowę domu z Porothermu, SSO, 121.81m², Głuchołazy

Wciąż możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako dobra firma od stanu surowego domu. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Głuchołazy

2022-09-20 do 2022-09-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Domów Murowanych

Najczęstsze pytania o domach murowanych

Ile kosztuje budowa domu?

Koszt budowy domu jednorodzinnego murowanego z roku na rok staje się coraz wyższy. Mają na to wpływ rosnące ceny materiałów, robocizny oraz działek budowlanych.

Najmniejsze koszty generuje budowa domu do stanu surowego, natomiast największe – do stanu deweloperskiego lub nawet pod klucz. Postawienie domu 70 m2 do stanu surowego wiąże się z wydatkami rzędu ok. 130 – 150 tys. zł, do stanu deweloperskiego aż do 350 tys. zł.

Jak możesz zaoszczędzić? Zdecyduj się na indywidualny projekt domu oraz budynek o prostej formie (parterowy i bez piwnicy).

Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby zacząć budowę domu?

Zanim zdecydujesz się na budowę domu jednorodzinnego, dowiedz się, ile kosztuje budowa domu oraz oszacuj swój budżet. Jednym ze sposobów jest sporządzenie kosztorysu. Możesz przygotować go samodzielnie, zamówić z projektem lub zlecić jego wykonanie (ok. 1000 zł). Dzięki temu określisz orientacyjne koszty oraz formę finansowania inwestycji (środki własne czy kredyt).

W 2022 roku cena budowy domu w średnim standardzie (wraz z kupnem działki, ogrodem i ogrodzeniem) za m2 powierzchni użytkowej wynosi ok. 5000 – 6000 zł. Czyli na kompleksową budowę domu 100 m2 musisz mieć ok. 500 000 – 600 000 zł.

Budowa domu – od czego zacząć?

Przygotowania do budowy domu zacznij od oszacowania budżetu na tę inwestycję. Następnie przeanalizuj miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub decyzję o warunkach zabudowy oraz przejrzyj księgi wieczyste nieruchomości. Te czynności należy wykonać jeszcze przed zakupem działki.

Po zakupie działki wybierz projekt (indywidualny lub gotowy projekt domu jednorodzinnego) oraz zgłoś budowę do urzędu.

Pamiętaj także, aby:

 • wybrać sposób prowadzenia budowy,
 • opracować harmonogram prac wraz z kosztorysem,
 • zatrudnić sprawdzoną firmę budującą domy i kierownika do nadzoru.

Jak wybrać firmę budującą domy?

Wybór firmy budującej domy powinien być przemyślany. Przede wszystkim zwracaj uwagę na ekipy budowlane, które:

 • zatrudniają przynajmniej kilku pracowników,
 • mają doświadczenie branżowe w danym regionie,
 • mogą pochwalić się swoimi realizacjami domów jednorodzinnych,
 • oferują usługi zgodne z Twoimi oczekiwaniami,
 • mają odpowiedni sprzęt i narzędzia do pracy,
 • organizują zaplecze budowlane, dostawę materiałów budowlanych na plac budowy,
 • nie są dostępne od zaraz,
 • przeprowadzają rzeczowe rozmowy,
 • podpisują umowy.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania i wybieraj tylko sprawdzone i polecane firmy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Domów Murowanych