Roboty ziemne w Brzezinach

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 635 126 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Brzezinach

Roboty ziemne Brzeziny

DA-GO Dariusz Góralczyk

1 opinia

Szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry DA-GO Dariusz Góralczyk. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

MARCO-BUD Marek Wajszczyk - Najwyższej Klasy Wiercenie Studni Brzeziny

MARCO-BUD Marek Wajszczyk

3 opinie

Powierz usługę wiercenia studni specjalistom z miejscowości Brzeziny. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Brzezin są jednymi z najlepszych. Już teraz umów się z nimi na rozmowę.

Tadzkx - Profesjonalne Roboty Ziemne Brzeziny

Tadzkx

14 opinii

Tadzkx oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Brzezin i okolic. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

HP Project - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Brzeziny

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Brzeziny

1 opinia

Myślisz, że pierwszorzędne roboty ziemne to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

R-BUD Szymon Ruciński - Najlepsze Wiercenie Studni Brzeziny

R-BUD Szymon Ruciński

Wybierz tę firmę jeśli poszukujesz właściwych ludzi do najlepszego wiercenia studni na terenie Brzezin lub okolicy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Trans-kamil Sp.z.o.o - Najwyższej Klasy Kopanie Stawów Brzeziny

Trans-kamil Sp.z.o.o

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu najwyższej klasy kopania stawów z Brzezin, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Trans-kamil Sp.z.o.o jest Twoim rozwiązaniem. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

TF TRANS - Pierwszorzędny Drenaż Opaskowy Brzeziny

TF TRANS

Szukasz specjalisty od drenażu opaskowego? Trafiłeś w dobre miejsce - TF TRANS jest do Twoich usług. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Grzegorz chruściel - Staranny Drenaż Opaskowy Brzeziny

Grzegorz chruściel

Nadal poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Grzegorz chruściel. Zachęcamy do kontaktu.

edward majchrzak - Staranne Wykopy Brzeziny

edward majchrzak

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od wykopów? Skorzystaj z kwalifikacji edward majchrzak. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby poznać dopasowaną ofertę.

Usługi koparko-ładowarką i transport - Rewelacyjne Wiercenie Studni w Brzezinach

Rewelacyjne Wiercenie Studni w Brzezinach

Zleć zadanie rewelacyjnego wiercenia studni profesjonalistom z firmy Usługi koparko-ładowarką i transport. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Brzeziny i okolicznych miast. Aby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Najnowsze z 28 zleceń na prace ziemne w Brzezinach

Zapytanie o prace ziemne, Brzeziny

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o prace ziemne". Wykonaj zlecenie rewelacyjnego kopania jako fachowiec w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia działalności z Brzezin i pobliskich powiatów. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Brzeziny

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 8 dni temu

Staranne Wykop Brzeziny

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Brzeziny

2023-07-06 do 2023-07-14

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Brzeziny

Zrealizowanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 101m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Ignaców

2023-07-04 do 2023-07-12

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 25m², Brzeziny

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 25m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Brzeziny

2023-05-15 do 2023-05-23

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 400m², Brzeziny

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Informacje dodatkowe: Chciałbym wyrównać teraz na działce rekreacyjnej. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Brzeziny

2023-04-19 do 2023-04-27

Porządne Prace Ziemne

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Łódzkie z pewnością dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Malenia

2023-04-18 do 2023-04-26

Doskonałe Wykop

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 3005m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin od razu!

 • Gałkówek-Parcela

2023-06-29 do 2023-07-07

Najlepsze Prace Ziemne

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapytanie o prace ziemne". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Borowa

2023-04-28 do 2023-05-06

Wykop

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 50m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Janówka

2023-07-21 do 2023-07-29

Znakomite Roboty Ziemne Brzeziny

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 6m²) Informacje dodatkowe: Wykonanie fundamentu pod ogrodzenie typu joniec. Teren gliniasty. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Stróża

2023-08-25 do 2023-09-02

Wyjątkowe Kopanie Brzeziny

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 4000m²) Informacje dodatkowe: Wykopy pod fundamenty 1,2 m Korytowanie pod drogi 0,3 m Termin rozpoczęcia prac: 2023-08-01...

 • Teolin

2023-05-26 do 2023-06-03

Roboty Ziemne

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecenie na prace ziemne", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Kopanka

2023-09-08 do 2023-09-16

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 5m²) Informacje dodatkowe: w okolicach furtki trzeba wyciąć asfalt, usunąc korzień ktory wybrzuszyl asfalt i z ;powrotem polozyc usunietuy asfalt wyrównując go odpowiednim sprzetem grz...

 • Kalonka

2023-08-14 do 2023-08-22

Najwyższej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bratoszewice

2023-09-06 do 2023-09-14

Zapytanie o prace ziemne, Stryków

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Łódzkiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Stryków

2023-07-06 do 2023-07-14

Zlecenie na prace ziemne, Stryków

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od robót ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Stryków

2023-03-22 do 2023-03-30

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 6200m², Stryków

Zleceniodawca napisał "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 6200m²". Zrealizuj zadanie pierwszorzędnego kopania jako fachowiec w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z okolic Łódzkiego i przyległych miast. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Stryków

2023-04-16 do 2023-04-24

Prace Ziemne

Zlecenie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2700m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Łódzkiego i okolic. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Stryków

2023-03-28 do 2023-04-05

Najlepsze Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 60mb) Informacje dodatkowe: Zakres prac: - wykop po rurę gazową i jej położenie - około 10 m od skrzynki, przebicie się przez ścianę budynku do kotłowni - wykop na rurę z wodą - około 30...

 • Stryków

2023-09-06 do 2023-09-14

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 24m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Stryków

2023-04-18 do 2023-04-26

Wysokiej Klasy Kopanie

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi profesjonalista z zakresu wysokiej klasy kopania z Łódzkiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Stryków

2023-06-19 do 2023-06-27

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Stryków

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: - wykonanie prac ziemnych wraz ze stabilizacją pod posadzkę i stopy hali - wykonanie instalacji zewnętrznych i podposadzkowych wewnątrz hali - wykonanie ...

 • Stryków

2023-06-01 do 2023-06-09

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: czyszczenie stawów 850 m2 Informacje dodatkowe: usunięcie tataraku i odmulenie stawu na głębokości 0,7 m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Węgrzynowice

2023-06-20 do 2023-06-28

Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 200m², Nowe Chrusty

Ten Zlecający poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 200m², chcąc trafić w dobre miejsce. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Nowe chrusty

2023-08-30 do 2023-09-07

Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 5m, Popówek Włościański

Ten Zleceniodawca poszukuje specjalisty od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 5m, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Popówek włościański

2023-06-30 do 2023-07-08

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Klient chce wynająć: miniładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2023-06-07 Dodatkowe informacje: Wynajmę miniładowar...

 • Bukowiec

2023-06-02 do 2023-06-10

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Skotniki

2023-04-15 do 2023-04-20

Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 450m², Skotniki

Ten Klient uważa, że doskonałe wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 450m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Skotniki

2023-05-25 do 2023-06-02

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych