Roboty ziemne w Warszawie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 968 554 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 322 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Warszawie

Roboty ziemne Warszawa

Profesjonalne Kopanie Stawów Warszawa

1 opinia

Z czystym sumieniem powierz usługę profesjonalnego kopania stawów specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Warszawa i sąsiednich miast. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

ROBO-KOP Sp. z o.o. - Rewelacyjny Drenaż Opaskowy Warszawa

Rewelacyjny Drenaż Opaskowy Warszawa

1 opinia

Zrealizowanie drenażu opaskowego będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. ROBO-KOP Sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Żeby otrzymać wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Roboty Ziemne Tadeusz Kicka - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Warszawa

Roboty Ziemne Tadeusz Kicka

1 opinia

Zrealizowanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Roboty Ziemne Tadeusz Kicka ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Noble Natalia Gajewska - Porządne Roboty Ziemne Warszawa

Noble Natalia Gajewska

3 opinie

Uważasz, że porządne roboty ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Noble Natalia Gajewska dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Oskar Górecki - Pierwszorzędne Prace Ziemne Warszawa

Pierwszorzędne Prace Ziemne

1 opinia

Wciąż szukasz specjalisty od prac ziemnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Oskar Górecki. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Ew-trans S.C. G. Rozbiórki i wyburzenia budynków, roboty ziemne. - Solidne Roboty Ziemne Warszawa

Ew-trans S.C. G. Rozbiórki i wyburzenia budynków, roboty ziemne.

27 opinii

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje Ew-trans S.C. G. Rozbiórki i wyburzenia budynków roboty ziemne.. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Warszawa

PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN

1 opinia

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu wysokiej klasy niwelacji terenu do realizacji zaplanowanych działań? Firma PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN jest Twoim rozwiązaniem. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

INOVATECH Sp. z o.o. - Profesjonalna Melioracja Warszawa

INOVATECH Sp. z o.o.

4 opinie

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od melioracji? Skorzystaj z kwalifikacji INOVATECH Sp. z o.o.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Art-Verde Sp. z o.o. - Solidne Kopanie Stawów Warszawa

Art-Verde Sp. z o.o.

2 opinie

Planujesz wybrać rzetelnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Art-Verde Sp. z o.o. będzie najszybszą drogą. Ustal pasujący termin już teraz!

ATL Adam Grobelny - Pierwszorzędny Drenaż w Warszawie

Pierwszorzędny Drenaż w Warszawie

12 opinii

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od drenażu? Zaufaj doświadczeniu ATL Adam Grobelny. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 185 zleceń na prace ziemne w Warszawie

Pierwszorzędne Kopanie Warszawa

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2024-07-20 do 2024-07-28
dodano 20 godzin temu

Perfekcyjne Kopanie

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako sprawdzony profesjonalista z zakresu perfekcyjnego kopania z Warszawy? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

 • Warszawa

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano wczoraj o 21:55

Zlecę utwardzenie terenu, do 50m², Warszawa

Teren do utwardzenia: wokół budynku Powierzchnia: do 50m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano wczoraj o 18:12

Solidne Kopanie

Zakres zlecenia: Potrzebuje pana do wyrównania ok 30m2 ogródka, rozsypania 3m3 ziemi pod trawe Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 4 dni temu

Prace Ziemne Warszawa

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Warszawa

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 4 dni temu

Porządne Prace Ziemne

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę prace ziemne. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Warszawa

2024-07-13 do 2024-07-21
dodano 7 dni temu

Zlecę wykonanie drenażu, 21-50mb, Warszawa

Zlecający poszukuje doskonałej współpracy i pisze - Zlecę wykonanie drenażu, 21-50mb. To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Warszawa

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 1000m², Warszawa

Wykonaj zadanie fantastycznego kopania o treści "Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 1000m²", jako specjalista z miejscowości Warszawa. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Warszawy jesteś w ścisłej czołówce. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Warszawa

2024-07-12 do 2024-07-12

Pierwszorzędne Wykop Warszawa

Ten Klient myśli, że pierwszorzędne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Warszawa

2024-07-10 do 2024-07-18

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, do 50m², Warszawa

Teren do utwardzenia: ogródek Powierzchnia: do 50m² Rodzaj materiału: żwir Informacje dodatkowe: Pod domek narzędziowy i fontannę 700 kg Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2024-07-09 do 2024-07-17

Znakomite Roboty Ziemne Warszawa

Teren do utwardzenia: podjazd Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: żwir Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Warszawa

2024-07-09 do 2024-07-17

Wyjątkowe Kopanie

Rodzaj fundamentów pod wykop: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Wykop pod fundament domu ...

 • Warszawa

2024-07-06 do 2024-07-14

Poszukuję firmy do wykonania drenażu, 101-200mb, Warszawa

Typ terenu: teren prywatny Długość drenażu: 101-200mb Rodzaj drenażu: Zbiornik na deszczówkę Informacje dodatkowe: Potrzebuje odprowadzić wodę z dachu do zbiornika na deszczówkę z rozprowadzeniem po ogrodzie nadmiaru wody...

 • Warszawa

2024-07-03 do 2024-07-11

Perfekcyjne Prace Ziemne

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zapotrzebowanie na prace ziemne", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Warszawa

2024-07-02 do 2024-07-10

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu, 13mb, Warszawa

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 13mb Rodzaj drenażu: opaskowy Informacje dodatkowe: Dzien dobry. Szukam ekipę do wykonania 1. Drenaż liniowy ogrodowy przez wkopanie rury (13m) i wykopanie jednej studzienki drenażowej na g...

 • Warszawa

2024-06-30 do 2024-07-08

Profesjonalne Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: budowa, trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu po budowie, wywiezienie gruzu Termin skorzystania z oferty: najbliż...

 • Warszawa

2024-06-29 do 2024-07-07

Wykop

Rodzaj ziemi: piasek Ilość ziemi: 11-20m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Informacje dodatkowe: Trakt Lubelski 320. Ziemia do wywiezienia z domu jednorodzinnego po wykopaniu szamba Termin skorzystania z oferty: najbl...

 • Warszawa

2024-06-29 do 2024-07-07

Zlecenie na wykonanie drenażu, 51-100mb, Warszawa

Ten Klient myśli, że doskonałe roboty ziemne to skomplikowany temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie drenażu, 51-100mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Warszawa

2024-06-28 do 2024-07-11

Kopanie

Zakres zlecenia: Wykonanie wykopów, drenażu, montaż studzienek doświetlających Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2024-06-27 do 2024-07-05

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu, 21-50mb, Warszawa

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu, 21-50mb". Przyjmij zlecenie najlepszego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z okolic Warszawy i pobliskich miast. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Warszawa

2024-06-27 do 2024-07-05

Najlepsze Wykop

Zleceniodawca napisał zgłoszenie brzmiące "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Warszawa

2024-06-27 do 2024-07-05

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Warszawa

Zrealizowanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Warszawa

2024-06-26 do 2024-07-04

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Warszawa

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od robót ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Warszawa

2024-06-26 do 2024-07-04

Prace Ziemne

Zapytanie o treści - Zapytanie o wykop pod fundament bud. usługowego, 151-200m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Warszawy i okolic. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Warszawa

2024-06-26 do 2024-07-04

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m², Warszawa

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2024-06-23 do 2024-07-01

Najlepsze Prace Ziemne

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do wyrównania terenu, 301-500m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Warszawa

2024-06-22 do 2024-06-30

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m², Warszawa

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2024-06-22 do 2024-06-24

Szukam firmy do utwardzenia terenu, 4000m², Warszawa

Teren do utwardzenia: parking Powierzchnia: 4000m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: wykonanie podłoża parkingu, metody do ustalenia, miejsce wykonania zlecenia- Krubin Termin skorzystania z ofe...

 • Warszawa

2024-06-21 do 2024-06-29

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: w zabudowie szeregowej Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Warszawa

2024-06-21 do 2024-06-29

Zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m², Warszawa

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2024-06-20 do 2024-06-28

Staranne Roboty Ziemne

Zakres zlecenia: wykonanie drogi wewnętrznej na osiedlu z dojściami do budynków Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Warszawa

2024-06-19 do 2024-06-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych