Roboty Ziemne

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 924 658 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów

Roboty ziemne

Doskonałe Studnie Głębinowe

22 opinie

Planujesz wybrać rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? Hydro Expert Maciej Pietrzykowski z Pabianic będzie najszybszą drogą. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

DAKON prace ziemne i usługi komunalno transportowe - Najlepsze Roboty Ziemne

DAKON prace ziemne i usługi komunalno transportowe

6 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij DAKON prace ziemne i usługi komunalno transportowe. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Bamber FV Kamil Kaczmarski - Znakomite Studnie Głębinowe

Bamber FV Kamil Kaczmarski

10 opinii

Jeszcze szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Zaufaj doświadczeniu Bamber FV Kamil Kaczmarski. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Zakład Zmechanizowanych Robót Ziemnych i Transportowych Henryk Woźniak - Staranny Drenaż

Staranny Drenaż

1 opinia

Wciąż potrzebujesz specjalisty od drenażu? Skorzystaj z kwalifikacji Zakład Zmechanizowanych Robót Ziemnych i Transportowych Henryk Woźniak. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Usługi Ogólnobudowlane GUTEK - Profesjonalne Roboty Ziemne

Usługi Ogólnobudowlane GUTEK

9 opinii

Potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Usługi Ogólnobudowlane GUTEK. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

F. W. "RESZKA" - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu

F. W. "RESZKA"

2 opinie

Uwierz ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij F. W. RESZKA. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Robbud - Solidne Usługi Minikoparką

Solidne Usługi Minikoparką

2 opinie

Są w branży usług minikoparką od lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Mińsk Mazowiecki, ale także przyległych miast. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Usługi ogólnobudowlane - Doskonałe Roboty Ziemne

Usługi ogólnobudowlane

4 opinie

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi ogólnobudowlane z Tychów jest na to skuteczną metodą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk - Rewelacyjne Studnie Głębinowe

DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk

22 opinie

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od studni głębinowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

MISKOP Daniel Miś - Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką

MISKOP Daniel Miś

5 opinii

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką MISKOP Daniel Miś wybija się w branży. Reputację oddają rekomendacje zachwyconych Klientów. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 5 840 zleceń na prace ziemne

Szukam ekipy do prac ziemnych, Staszów

Pragniesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Staszów

2023-12-05 do 2023-12-13
dodano wczoraj o 10:44

Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m², Nowa Wieś Ujska

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na pierwszorzędne kopanie w rejonie Wielkopolskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Umów się na rozmowę od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Nowa wieś ujska

2023-12-05 do 2023-12-13
dodano wczoraj o 07:47

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Wykonanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o wyrównanie terenu, do 100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Babice

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 dni temu

Zapytanie o wykopanie stawu, 5000m², Toruń

Zleceniodawca napisał zgłoszenie brzmiące "Zapytanie o wykopanie stawu, 5000m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Toruń

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 dni temu

Potrzebny wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 101-150m², Koszalin

Zrealizuj usługę pierwszorzędnego kopania o treści "Potrzebny wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 101-150m²", jako specjalista z miejscowości Koszalin. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Koszalina jesteś w ścisłej czołówce. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

 • Koszalin

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 dni temu

Doskonałe Wykop

Cel przewiertów sterowanych: instalacja infrastruktury podziemnej Długość przewiertów: 51-100mb Typ terenu: prywatny Informacje dodatkowe: przeciągnięcie kabla elektrycznego na długości 70m Termin skorzystania z oferty: w ciąg...

 • Kwidzyn

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 dni temu

Rewelacyjne Prace Ziemne

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Proszę o oferte na wyrównanie terenu. Trawnik został rozjezdzony przez sprzęt budowlnay - są...

 • Łódź

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 dni temu

Zapytanie o wykop pod fundament bud. wielorodzinnego, 2000m², Gdańsk

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykop pod fundament bud. wielorodzinnego, 2000m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

 • Gdańsk

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 dni temu

Szukam ekipy do prac ziemnych, Gdańsk

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Gdańska i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Gdańsk

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 dni temu

Szukam ekipy do prac ziemnych, Gdańsk

Zakres zlecenia: zabezpieczenie wykopu Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Gdańsk

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 dni temu

Wykop

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Teren do wyrównania 20 m2. Dodatkowo rozładunek palet. ok 1 h Termin skorzystania z oferty: 20...

 • Orzysz

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 dni temu

Prace Ziemne

Teren do utwardzenia: wokół budynku, podjazd, droga Powierzchnia: 401-500m² Rodzaj materiału: tłuczeń Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świdnica

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na wykop pod szambo, do 5m³, Owińska

Rodzaj szamba: jednokomorowe Wielkość szamba: do 5m³ Posiadana dokumentacja: nie dotyczy Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Owińska

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na wykop pod szambo, 6-10m³, Świnoujście

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od wykopu poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykop pod szambo, 6-10m³. Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Świnoujścia na pewno udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Świnoujście

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano 3 dni temu

Kopanie

Wykonaj zlecenie najwyższej klasy kopania o treści "Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m²", jako fachowiec z miejscowości Kujawsko-pomorskie. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Kujawsko-pomorskiego jesteś jednym z najlepszych. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Kcynia

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano 3 dni temu

Najlepsze Prace Ziemne

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Mikołów

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 4 dni temu

Prace Ziemne

Ten Klient uważa, że świetne prace ziemne to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Izabelin

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 4 dni temu

Kopanie

Zakres zlecenia: Witam mam do wykonania dwie ścieżki 59mb I 109mb o szerokości 1.5m do 1.8m wybranie 10 cm ziemi z wywozem oraz wysypanie i zagęszczenie jak w załączniku. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 4 dni temu

Zlecenie na wykonanie przewiertu sterowanego, do 50mb, Kędzierzyn-Koźle

Ten Klient myśli, że znakomite prace ziemne to nieprosty temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie przewiertu sterowanego, do 50mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Kędzierzyn-Koźle

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 4 dni temu

Roboty Ziemne

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Dam zlecenie na wykop pod instalację, 21-50mb. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

 • Marki

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 4 dni temu

Solidne Prace Ziemne

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Cyców

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 4 dni temu

Doskonałe Prace Ziemne

To zlecenie o treści - Zapytanie o prace ziemne jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Śląskiego i z sąsiednich miast. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Staropole

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 5 dni temu

Prace Ziemne

Rodzaj fundamentów pod wykop: Wykop dziu pod fundamenty lamp parkowych Rodzaj budynku: Park. Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Kraków

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 5 dni temu

Pierwszorzędne Wykop

Rodzaj instalacji: elektryczna Rodzaj budynku: Park. Długość wykopów: 51-100mb Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Kraków

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 5 dni temu

Zlecę utwardzenie terenu, 101-200m², Warszawa

Starasz się odnaleźć Klienta jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Warszawy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i prześlij ofertę.

 • Warszawa

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 5 dni temu

Szukam firmy do wykopu pod fundament bud. wielorodzinnego, 1640m², Ząbki

Rodzaj fundamentów pod wykop: wykop Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia zabudowy: 1640m² Podpiwniczenie: tak Wywóz ziemi: tak Informacje dodatkowe: Wykop w rozkopie pod budynek mieszkalny wielorodzinny około 7000 m3 T...

 • Ząbki

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 5 dni temu

Zapotrzebowanie na wykop pod fundament bud. wielorodzinnego, 700m², Łazy

Ten Zlecający nadal szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykop pod fundament bud. wielorodzinnego, 700m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Łazy

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 6 dni temu

Zapytanie o utwardzenie terenu, 600m², Uwieliny

Przygotowanie wykopu dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapytanie o utwardzenie terenu, 600m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Uwieliny

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 6 dni temu

Świetne Wykop

Teren do utwardzenia: podjazd Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: 2023-11-30...

 • Przydonica

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 6 dni temu

Zapotrzebowanie na wykopanie stawu, 501-1000m², Zbąszyń

Klient napisał "Zapotrzebowanie na wykopanie stawu, 501-1000m²". Przyjmij usługę rewelacyjnego kopania jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z Wielkopolskiego i sąsiednich miast. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Zbąszyń

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 6 dni temu

Zapytanie o wywóz ziemi, 1500m³, Toruń

Zrealizowanie wykopu dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wywóz ziemi, 1500m³. Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Toruń

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 6 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Zobacz specjalistów od prac ziemnych i wykopów w dużych miastach

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych