Roboty Ziemne

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 843 095 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów

Roboty ziemne

Doskonałe Studnie Głębinowe

35 opinii

Planujesz wybrać rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? DIGGER-TRANS Damian Kowalczyk z Powiatu Krakowskiego będzie najszybszą drogą. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

JATONI sp. z o.o. - Najlepsze Roboty Ziemne

JATONI sp. z o.o.

9 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij JATONI sp. z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi - Znakomite Studnie Głębinowe

RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi

8 opinii

Jeszcze szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Zaufaj doświadczeniu RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

NIVEL-TRANS MARCIN LEJK - Staranny Drenaż

Staranny Drenaż

13 opinii

Wciąż potrzebujesz specjalisty od drenażu? Skorzystaj z kwalifikacji NIVEL-TRANS MARCIN LEJK. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Bamber FV Kamil Kaczmarski - Profesjonalne Roboty Ziemne

Bamber FV Kamil Kaczmarski

10 opinii

Potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Bamber FV Kamil Kaczmarski. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Arukop Usługi Koparkoładowarką Przemysław Kiełcz - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu

Arukop Usługi Koparkoładowarką Przemysław Kiełcz

57 opinii

Uwierz ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Arukop Usługi Koparkoładowarką Przemysław Kiełcz. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Zakład Zmechanizowanych Robót Ziemnych i Transportowych Henryk Woźniak - Solidne Usługi Minikoparką

Solidne Usługi Minikoparką

1 opinia

Są w branży usług minikoparką od lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Głogów, ale także przyległych miast. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

MASKIN Roboty ziemne Przemysław Ślusarski - Doskonałe Roboty Ziemne

MASKIN Roboty ziemne Przemysław Ślusarski

10 opinii

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? MASKIN Roboty ziemne Przemysław Ślusarski z Wałcza jest na to skuteczną metodą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Usługi Ogólnobudowlane GUTEK - Rewelacyjne Studnie Głębinowe

Usługi Ogólnobudowlane GUTEK

9 opinii

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od studni głębinowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Usługi Ogólnobudowlane GUTEK. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

PROJEKT BRUK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką

PROJEKT BRUK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

2 opinie

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką PROJEKT BRUK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wybija się w branży. Reputację oddają rekomendacje zachwyconych Klientów. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 7 214 zleceń na prace ziemne

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m², Jastrzębie-Zdrój

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Jastrzębie-Zdrój

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 22:12

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m², Gdańsk

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Gdańsk

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 22:06

Świetne Prace Ziemne

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Milżyn

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 20:39

Najlepsze Wykop

Przeznaczenie terenu: budowa, trawnik Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Działka w miejscowości Mierzyno, gmina Gniewino, powiat wejherowski. Powierzchnia 1...

 • Mierzyno

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 20:38

Zlecenie na wykopanie stawu, 501-1000m², Pierzchnica

Typ terenu: prywatny Wielkość stawu: 501-1000m² Badanie geologiczne gruntu: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pierzchnica

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 19:40

Zlecę utwardzenie terenu, 101-200m², Bielsko-Biała

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Zlecę wyrównanie drogi o długości około 45m i szerokości 3m drobnym kamieniem. Droga jest utwardzona, w kilku...

 • Bielsko-Biała

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 18:58

Świetne Wykop

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 101-200mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Zlecę usługę odwodnienia okolic budowanego domu, w którego piwnicy pojawia się woda oraz odwodnienia działki z tere...

 • Łódź

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 18:43

Profesjonalne Kopanie

Rodzaj ziemi: ogrodowa, piasek, ziemia zanieczyszczona Ilość ziemi: 21-50m³ Miejsce składowania: po stronie Klienta Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Świnoujście

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 18:21

Zlecenie na wyrównanie terenu, 1001-2000m², Rdzów

Jeśli interesuje Cię zlecenie na najwyższej klasy kopanie w rejonie Mazowieckiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu, 1001-2000m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Rdzów

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 18:20

Szukam firmy do wyrównania terenu, 1001-2000m², Trzebiatów

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Trzebiatów

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 17:53

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m², Wodzisław Śląski

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Wodzisławia Śląskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Wodzisław Śląski

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 17:34

Prace Ziemne

Zakres zlecenia: Położenie drenażu przy murze oporowym i uporządkowanie terenu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Dobczyce

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 17:03

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Limanowa

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Limanowej i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

 • Limanowa

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 16:40

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 101-200m², Brzegi

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od kopania to zrealizuj zlecenie - Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 101-200m². Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Brzegi

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 16:07

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m², Szczecin

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z rejonu Szczecina oraz przyległych powiatów. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Szczecin

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 16:06

Perfekcyjne Kopanie

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Trzcianka

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 16:04

Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: Parking Powierzchnia: 3600m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Szukam firmy do wyrównania oraz utwardzenia terenu pod parking. Termin skorzystania z oferty: n...

 • Gdańsk

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 15:28

Zlecenie na prace ziemne, Nowy Dwór Gdański

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Nowego Dworu Gdańskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Nowy Dwór Gdański

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 15:19

Solidne Kopanie

Zdecyduj się na prace dotyczące solidnego kopania od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Wrocławia lub okolicy. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Wrocław

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 15:02

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Klient poszukuje świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Szukam firmy do wyrównania terenu, 101-300m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Pokaż dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Rzeszów

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 14:42

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Różyny

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Różyny

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 14:38

Wykop

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wykop pod szambo, 6-10m³. To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Kórnik

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 14:34

Zapytanie o wykonanie przewiertu sterowanego, do 50mb, Ostróda

Ten Klient myśli, że doskonałe prace ziemne to nieproste zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie przewiertu sterowanego, do 50mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Ostróda

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 14:13

Rewelacyjne Wykop

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Szczecin

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 14:07

Doskonałej Jakości Wykop

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gostyń

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 12:33

Staranne Roboty Ziemne

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu, 2001-3000m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - warto.

 • Kolbuszowa

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 11:45

Roboty Ziemne

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Kolbuszowa

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 11:45

Szukam firmy do wykopu pod instalację, 51-100mb, Więckowice

Ten Klient jest zdania, że świetne prace ziemne to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do wykopu pod instalację, 51-100mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Przedstaw dobrą propozycję dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Więckowice

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 11:36

Najlepsze Kopanie

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 21-50mb Rodzaj drenażu: podziemny Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Krasne

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 10:21

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m², Szamotuły

Ten Klient jeszcze szuka dobrej firmy od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Szamotuły

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 10:06

Wysokiej Klasy Kopanie

Rodzaj fundamentów pod wykop: ławy fundamentowe Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesią...

 • Krasne

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 10:02

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Zobacz specjalistów od prac ziemnych i wykopów w dużych miastach

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych