Roboty ziemne w Krakowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 517 942 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Krakowie

Roboty ziemne Kraków

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

21 opinii

Firma Dominik-KRAK-TRANS-BUD świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Krakowa i okolic. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

F. H. U. Adrian Wojtycza - Doskonała Niwelacja Terenu w Krakowie

Doskonała Niwelacja Terenu w Krakowie

6 opinii

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne zalety firmy, której specjalnością jest niwelacja terenu. Aby otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się - naprawdę warto.

PRACE OGRODOWE I STUDNIE PRZYDOMOWE Wojciech Szopa - Doskonałe Roboty Ziemne Kraków

Doskonałe Roboty Ziemne

3 opinie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij PRACE OGRODOWE I STUDNIE PRZYDOMOWE Wojciech Szopa. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Nawodniony Ogrod - Znakomite Studnie Głębinowe Kraków

Znakomite Studnie Głębinowe

4 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od studni głębinowych to wykorzystaj kompetencje Nawodniony Ogrod. Kraków i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Euro Transport - Świetne Roboty Ziemne Kraków

Euro Transport

3 opinie

W przypadku, gdy potrzebujesz świetnej usługi minikoparką w dobrej cenie to firma Euro Transport jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Kop-Invest roboty ziemne - Doskonały Drenaż Opaskowy Kraków

Kop-Invest roboty ziemne

2 opinie

Uwierz ekspertom w dziedzinie drenażu opaskowego i zatrudnij Kop-Invest roboty ziemne. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

"BoMar" Bożena Wolańska, Marcin Wykurz spółka cywilna - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Kraków

Dobre Usługi Koparko Ładowarką Kraków

1 opinia

Przez zapewnianie dobrej usługi koparko ładowarką BoMar Bożena Wolańska Marcin Wykurz spółka cywilna prześciga konkurentów. Markę budują oceny zadowolonych odbiorców. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Lin-kop MarcinLinczowski - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Kraków

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

2 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Lin-kop MarcinLinczowski. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

G.I.C. GROUP Patryk Węglarz - Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Kraków

G.I.C. GROUP Patryk Węglarz

2 opinie

Powierz prace dotyczące kopania stawów specjalistom z miejscowości Kraków. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Krakowa są jednymi z najlepszych. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

FADROZIEM - Rewelacyjna Melioracja Kraków

Rewelacyjna Melioracja Kraków

1 opinia

Wciąż potrzebujesz specjalisty od melioracji? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry FADROZIEM. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Najnowsze z 110 zleceń na prace ziemne w Krakowie

Staranne Wykop Kraków

Rodzaj ziemi: glina Ilość ziemi: 500m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Informacje dodatkowe: Potrzebuje załadunku i wywozu 500m3 ziemi Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Kraków

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano wczoraj o 14:52

Doskonałe Wykop

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o prace ziemne. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Kraków

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano wczoraj o 10:57

Znakomite Roboty Ziemne Kraków

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od robót ziemnych. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Kraków

2024-04-11 do 2024-04-19
dodano 2 dni temu

Potrzebne wyrównanie terenu, 501-1000m², Kraków

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Krakowa. Przyczyń się do realizacji jego celów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Kraków

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 3 dni temu

Potrzebne utwardzenie terenu, 800m², Kraków

Zlecenie o treści - Potrzebne utwardzenie terenu, 800m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z miejscowości Kraków oraz przyległych powiatów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Kraków

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 3 dni temu

Znakomite Wykop

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Kraków

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m², Kraków

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Interesuje mnie wyrównanie działki wokół domu pod założenie trawnika. Usunięcie warsty z chwa...

 • Kraków

2024-04-09 do 2024-04-17
dodano 4 dni temu

Profesjonalne Prace Ziemne Kraków

Zakres zlecenia: Wyrównanie terenu, utwardzenie terenu Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kraków

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 6 dni temu

Zlecenie na wyrównanie terenu, 101-300m², Kraków

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Kraków

2024-04-06 do 2024-04-14
dodano 7 dni temu

Zlecenie na wykonanie drenażu, do 20mb, Kraków

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie drenażu, do 20mb, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Kraków

2024-04-05 do 2024-04-13
dodano 8 dni temu

Wykop

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Proszę o wycenę przekopania ogródka na ul.••••••••••••••••••••. Chcemy zasiać trawe, dlatego ...

 • Kraków

2024-04-04 do 2024-04-12

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Zrealizowanie robót ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 71-100m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedzwoń i prześlij ofertę.

 • Kraków

2024-04-04 do 2024-04-12

Świetne Wykop

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na utwardzenie terenu, do 50m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Kraków

2024-04-04 do 2024-04-12

Fantastyczne Kopanie Kraków

Zrealizuj zlecenie fantastycznego kopania o treści "Zlecenie na wywóz ziemi, 101-150m³", jako ekspert z miejscowości Kraków. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Krakowa nie masz sobie równych. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Kraków

2024-04-04 do 2024-04-12

Solidne Kopanie

Zdecyduj się na prace dotyczące solidnego kopania od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Krakowa lub okolicy. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Kraków

2024-04-03 do 2024-04-11

Szukam firmy do utwardzenia terenu, do 50m², Kraków

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Krakowa. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

 • Kraków

2024-03-27 do 2024-04-04

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, do 100m², Kraków

Przeznaczenie terenu: droga Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kraków

2024-03-26 do 2024-04-03

Zapytanie o wyrównanie terenu, do 100m², Kraków

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Kraków

2024-03-26 do 2024-04-03

Porządne Prace Ziemne

To zlecenie o treści - Zlecę utwardzenie terenu, 1800m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Małopolskiego i okolic. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Rząska

2024-03-25 do 2024-04-02

Solidne Kopanie

Wykonaj zadanie solidnego kopania o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne", jako ekspert z miejscowości Kraków. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Krakowa nie masz sobie równych. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Kraków

2024-03-24 do 2024-04-01

Prace Ziemne

Rodzaj fundamentów pod wykop: płyty fundamentowe Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia zabudowy: 1000m² Podpiwniczenie: tak Wywóz ziemi: tak Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Kraków

2024-03-22 do 2024-03-30

Profesjonalne Wykop

Jeżeli jako ekspert od wykopu potrzebujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy do wykopu pod fundament domu jednorodzinnego, 101-150m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Kraków

2024-03-21 do 2024-03-29

Świetne Prace Ziemne

Zakres zlecenia: Kompleksowy montaż, podłączenie i uruchomienie zbiornika na deszczówkę, 7 m3. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kraków

2024-03-21 do 2024-03-29

Znakomite Roboty Ziemne

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę utwardzenie terenu, do 50m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Kraków z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Kraków

2024-03-19 do 2024-03-21

Potrzebne utwardzenie terenu, 550m², Kraków

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Kraków

2024-03-18 do 2024-03-26

Zlecę utwardzenie terenu, 700m², Kraków

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 700m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Szukam wykonawcy do utwardzenia drogi o szerokości 5 m na długości ok 140 m, jest to droga prywatna....

 • Kraków

2024-03-17 do 2024-03-25

Wysokiej Klasy Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 101-300m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Kraków

2024-03-17 do 2024-03-25

Potrzebny wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 101-150m², Kraków

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: budowa domu Kraków ul.•••••••••••••••••••••••••••••...

 • Kraków

2024-03-17 do 2024-03-25

Szukam firmy do wyrównania terenu, 301-500m², Kraków

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Kraków

2024-03-14 do 2024-03-20

Znakomite Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: poprawa drenażu Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kraków

2024-03-12 do 2024-03-20

Rewelacyjne Wykop

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wykop to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebne wyrównanie terenu, 2001-3000m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Kraków

2024-03-11 do 2024-03-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych