Roboty ziemne w Łodzi

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 968 720 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 329 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Łodzi

Roboty ziemne Łódź

Najlepsza Melioracja

4 opinie

Jeżeli poszukujesz świetnej współpracy to profesjonaliści z Initium Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

NIEDŹWIECKI-SCHAEFF JAROSŁAW NIEDŹWIECKI - Rewelacyjne Roboty Ziemne Łódź

Rewelacyjne Roboty Ziemne Łódź

12 opinii

Wciąż potrzebujesz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia NIEDŹWIECKI-SCHAEFF JAROSŁAW NIEDŹWIECKI. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Jakub Janas - Solidne Roboty Ziemne Łódź

Solidne Roboty Ziemne

2 opinie

Szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Trafiłeś w dobre miejsce - Jakub Janas jest do Twoich usług. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

F.U.H JOTRA TOMASZ BARTOSZEWSKI - Staranne Roboty Ziemne Łódź

F.U.H JOTRA TOMASZ BARTOSZEWSKI

1 opinia

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij F.U.H JOTRA TOMASZ BARTOSZEWSKI. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

LADY PIK - Pierwszorzędne Kopanie Studni Łódź

LADY PIK

2 opinie

Gdy poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z LADY PIK są dla Ciebie idealni. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Express Budowa - Doskonałe Roboty Ziemne Łódź

Express Budowa

5 opinii

Szukasz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Express Budowa. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - sprawdź!

BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów - Staranny Drenaż Opaskowy Łódź

BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów

1 opinia

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego to powierz tę kwestię specjalistom z BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów. Łódź to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Roboty Ziemne, Rozbiorkowe Stanisława Łysakowska - Profesjonalne Wykopy w Łodzi

Profesjonalne Wykopy w Łodzi

3 opinie

Według Ciebie profesjonalne wykopy to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Roboty Ziemne Rozbiorkowe Stanisława Łysakowska poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Solid-Bruk Kifer Agnieszka - Solidna Melioracja Łódź

Solidna Melioracja

2 opinie

Z chwilą, gdy będziesz szukać solidnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to Solid-Bruk Kifer Agnieszka są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny melioracji. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

WOJCIECH SOBOŃ POLSKI BRUK - Świetne Roboty Ziemne Łódź

Świetne Roboty Ziemne Łódź

25 opinii

Gdy poszukujesz świetnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to WOJCIECH SOBOŃ POLSKI BRUK są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Najnowsze z 102 zleceń na prace ziemne w Łodzi

Potrzebne wyrównanie terenu, 301-500m², Łódź

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Łodzi. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Łódź

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 5000m², Kalonka

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Kalonka

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 8 dni temu

Profesjonalne Prace Ziemne Łódź

Zakres zlecenia: odkopanie fundamentów minikoparką Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Łódź

2024-07-08 do 2024-07-16

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Łódź

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zlecę utwardzenie terenu, do 50m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Łódź

2024-07-06 do 2024-07-14

Roboty Ziemne

Zlecający poszukuje świetnej współpracy, pisząc - Potrzebne wyrównanie terenu, do 100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Łódź

2024-07-05 do 2024-07-13

Kopanie Łódź

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Łódź

2024-07-02 do 2024-07-10

Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Łódź

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Łódź

2024-07-02 do 2024-07-10

Zapytanie o wymianę gruntu pod budowę budynku, 240m2, Łódź

Zakres zlecenia: wymiana gruntu pod budowę budynku Powierzchnia: 240m2 Dodatkowe informacje: trzeba wykopać 6m na głębokość nienośnego gruntu i zasypać piaskiem Termin skorzystania z oferty: za koło 5 miesięcy...

 • Łódź

2024-07-02 do 2024-07-10

Zapytanie o wykonanie drenażu, 101-200mb, Łódź

Jeszcze możesz odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Łódź

2024-06-25 do 2024-07-03

Profesjonalne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m²". Zrealizuj zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z okolic Łodzi i przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Łódź

2024-06-24 do 2024-07-02

Profesjonalne Kopanie

Przyjmij zlecenie profesjonalnego kopania o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m²", jako specjalista z miejscowości Łódź. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Łodzi jesteś jednym z najlepszych. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów.

 • Łódź

2024-06-23 do 2024-07-01

Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 2001-3000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu na działce w okolicach gminy Łask, ok. 2000 m. Na działce do usunięcia krzak...

 • Łódź

2024-06-22 do 2024-06-30

Prace Ziemne

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

 • Łódź

2024-06-04 do 2024-06-12

Porządne Wykop Łódź

Przygotowanie wykopu dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy do wykopu pod szambo, do 5m³. Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Łódź

2024-06-03 do 2024-06-11

Wykop

Jeśli jako dobra firma od wykopu szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Łodzi na pewno pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

 • Łódź

2024-05-27 do 2024-06-04

Prace Ziemne

Ten Klient w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 501-1000m², chcąc trafić w dobre miejsce. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Łódź

2024-05-27 do 2024-06-04

Zapytanie o wyrównanie terenu, do 100m², Łódź

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Informacje dodatkowe: Góra ziemi i ogólnie nierówny teren Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Łódź

2024-05-24 do 2024-06-01

Zlecenie na wykonanie drenażu, 21-50mb, Łódź

Zapytanie o treści - Zlecenie na wykonanie drenażu, 21-50mb jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Łodzi oraz przyległych powiatów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Łódź

2024-05-22 do 2024-05-30

Roboty Ziemne

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Wywóz ziemi, 11-20m³", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Łódź

2024-05-20 do 2024-05-28

Zlecę prace ziemne, Łódź

Zakres zlecenia: podbudowa, obrzeża, roboty ziemne, humusowanie terenu Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Łódź

2024-05-20 do 2024-05-28

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: wyrównanie terenu wokół domu pod ogród Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Ksawerów

2024-05-20 do 2024-05-28

Zapytanie o utwardzenie terenu, 1200m², Łódź

Jeśli interesuje Cię zlecenie na najwyższej klasy kopanie w rejonie Łodzi i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o utwardzenie terenu, 1200m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Łódź

2024-05-16 do 2024-05-24

Solidne Kopanie

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Łódź

2024-05-15 do 2024-05-23

Profesjonalne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o prace ziemne". Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z Łodzi i przyległych powiatów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Łódź

2024-05-14 do 2024-05-22

Zlecę wyrównanie terenu, do 100m², Łódź

Zleceniodawca napisał "Zlecę wyrównanie terenu, do 100m²". Przyjmij zlecenie najlepszego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z okolic Łodzi i pobliskich miast. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Łódź

2024-05-07 do 2024-05-15

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Łódź

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Łódź

2024-05-07 do 2024-05-20

Szukam firmy do wykopu pod fundament bud. wielorodzinnego, 600m², Łódź

To zlecenie o treści - Szukam firmy do wykopu pod fundament bud. wielorodzinnego, 600m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Łodzi i z sąsiednich miast. Pokaż ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Łódź

2024-05-07 do 2024-05-15

Zapytanie o wykonanie drenażu, 101-200mb, Łódź

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 101-200mb Rodzaj drenażu: rozsączający Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Łódź

2024-05-06 do 2024-05-14

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 1001-2000m², Łódź

Wybierz zlecenie dotyczące pierwszorzędnego kopania od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Łodzi lub okolicy. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Łódź

2024-05-06 do 2024-05-14

Staranne Wykop

Ten Klient myśli, że staranne wykop to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 1000m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Łódź

2024-05-06 do 2024-05-14

Szukam firmy do wykopu pod fundament domu jednorodzinnego, 151-200m², Łódź

Starasz się odnaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista z zakresu pierwszorzędnego kopania z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Łódź

2024-05-05 do 2024-05-13

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych