Roboty ziemne w Radomsku

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 795 013 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
648 222 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Radomsku

Roboty ziemne Radomsko

Świetne Roboty Ziemne

1 opinia

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z AMB Mateusz Bogacz są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin od razu!

Szyk-Bruk Bartłomiej Szyler - Doskonałej Jakości Prace Ziemne w Radomsku

Doskonałej Jakości Prace Ziemne w Radomsku

1 opinia

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Szyk-Bruk Bartłomiej Szyler z Radomska jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

F.H.U KUB-BUD - Profesjonalne Roboty Ziemne Radomsko

F.H.U KUB-BUD

1 opinia

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? F.H.U KUB-BUD będzie najszybszą drogą. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SZWAGRO-BUD, Grzegorz Szpeciński - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Radomsko

Wyjątkowe Usługi Minikoparką

2 opinie

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi minikoparką Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SZWAGRO-BUD Grzegorz Szpeciński przewyższa konkurentów. Renomę oddają opinie spełnionych zleceniodawców. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

I&E DESIGN Michał Kwarta - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Radomsko

I&E DESIGN Michał Kwarta

19 opinii

Starasz się odnaleźć godnego uwagi specjalistę z zakresu wysokiej klasy niwelacji terenu z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma IE DESIGN Michał Kwarta jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę od razu, aby otrzymać ofertę.

Usługi Budowlane "MAX-BUD" Piskorz Tomasz - Solidny Drenaż Opaskowy Radomsko

Usługi Budowlane "MAX-BUD" Piskorz Tomasz

1 opinia

Zrealizowanie drenażu opaskowego będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Usługi Budowlane MAX-BUD Piskorz Tomasz ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Maag - Najlepsze Roboty Ziemne Radomsko

Najlepsze Roboty Ziemne Radomsko

5 opinii

Maag oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Radomska oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

"Sion" Tomasz Stefanek - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Radomsko

"Sion" Tomasz Stefanek

1 opinia

Przygotowanie drenażu opaskowego będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Sion Tomasz Stefanek ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Usługi Ziemne Gniewosz Spółka Jawna - Znakomite Studnie Głębinowe Radomsko

Znakomite Studnie Głębinowe Radomsko

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu wysokiej klasy niwelacji terenu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Usługi Ziemne Gniewosz Spółka Jawna jest Twoim rozwiązaniem. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Mario - Rewelacyjne Roboty Ziemne Radomsko

Rewelacyjne Roboty Ziemne

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Mario. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zadzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Najnowsze z 26 zleceń na prace ziemne w Radomsku

Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m², Radomsko

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m². To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Radomsko

2024-06-06 do 2024-06-14
dodano 8 dni temu

Perfekcyjne Wykop Radomsko

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Potrzebny wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 36-70m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Radomsko

2024-05-27 do 2024-06-04

Perfekcyjne Prace Ziemne Radomsko

Wykonanie prac ziemnych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Przedbórz

2024-05-25 do 2024-05-25

Zapytanie o wywóz ziemi, 11-20m³, Radomsko

Jeśli wykonujesz zlecenia na doskonałe kopanie w rejonie Radomska i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wywóz ziemi, 11-20m³", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Radomsko

2024-04-13 do 2024-04-21

Profesjonalne Wykop

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 21-50mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Radomsko

2024-04-03 do 2024-04-11

Zapotrzebowanie na wykopanie stawu, 51-150m², Radomsko

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Radomska i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykopanie stawu, 51-150m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

 • Radomsko

2024-03-11 do 2024-03-11

Pierwszorzędne Wykop

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: tłuczeń Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Radomsko

2024-02-25 do 2024-03-04

Zlecenie na wykonanie drenażu, 21-50mb, Kamieńsk

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 21-50mb Rodzaj drenażu: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Kamieńsk

2024-02-15 do 2024-02-23

Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Radomsko

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: 2024-02-10...

 • Radomsko

2024-02-10 do 2024-02-18

Zlecenie na wykonanie drenażu, 101-200mb, Dobryszyce

Typ terenu: prywatny Długość drenażu: 101-200mb Rodzaj drenażu: podziemny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Dobryszyce

2024-02-05 do 2024-02-13

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m², Radomsko

Klient wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 101-300m²". Wykonaj zlecenie rewelacyjnego kopania jako fachowiec w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia działalności z Radomska i pobliskich powiatów. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Radomsko

2024-01-23 do 2024-01-31

Roboty Ziemne Radomsko

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Wycięty sąd po czym pozostały korzenie i gałęzie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnien...

 • Bugaj

2024-01-12 do 2024-01-20

Profesjonalne Prace Ziemne

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Łódzkiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Pokaż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Pstrokonie

2024-02-25 do 2024-03-04

Szukam firmy do wyrównania terenu, 301-500m², Pstrokonie

Klient wprowadził zapytanie "Szukam firmy do wyrównania terenu, 301-500m²". Wykonaj usługę doskonałego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z Łódzkiego i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin od razu!

 • Pstrokonie

2024-02-26 do 2024-03-05

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 501-1000m², Chorzenice

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności, częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chorzenice

2024-05-16 do 2024-05-24

Kopanie Radomsko

Przyjmij zadanie perfekcyjnego kopania o treści "Szukam firmy do utwardzenia terenu, 101-200m²", jako ekspert z miejscowości Śląskie. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Śląskiego nie masz sobie równych. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Rzerzęczyce

2024-01-13 do 2024-01-24

Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nowiny

2024-04-21 do 2024-04-29

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m², Smyków

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Smyków

2024-04-30 do 2024-05-08

Potrzebne wyrównanie terenu, 2001-3000m², Smyków

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 2001-3000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności Informacje dodatkowe: Mam do przewiezienia około 100 metrów górę ziemi kamieni. I około 20 40 metrów wyrównanie burt ...

 • Smyków

2024-05-26 do 2024-06-03

Zlecenie na prace ziemne, Kleszczów

Ten Klient myśli, że rewelacyjne roboty ziemne to nieprosty temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Zaprezentuj wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Kleszczów

2023-12-19 do 2023-12-27

Profesjonalne Wykop

Rodzaj ziemi: Pnie pozostałe po usunięciu drzew (duże) Ilość ziemi: 51-100m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Informacje dodatkowe: Witam potrzebuje usunąć z czyszczonej działki większą ilość dużych pni pozostałych po ...

 • Biała

2023-12-20 do 2023-12-28

Zapytanie o wywóz ziemi, 51-100m³, Biała

Rodzaj ziemi: ziemia zanieczyszczona Ilość ziemi: 51-100m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Biała

2023-12-18 do 2023-12-26

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Przygotowanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Kębliny

2024-04-11 do 2024-04-19

Profesjonalne Wykop

Przeznaczenie terenu: Wypchnięcie mułu że stawu Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: duże nierówności, częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Bujny

2024-01-14 do 2024-01-22

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Teren do utwardzenia: Podwórko Powierzchnia: 600m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Bogdanów

2024-02-18 do 2024-02-26

Zapytanie o wyrównanie terenu, 501-1000m², Lubojna

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności, częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Na terenie działki ( oznaczony w załączniku na czerwono ) znajdują się bet...

 • Lubojna

2024-01-24 do 2024-01-31

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych