Roboty ziemne w Opocznie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 315 083 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
631 985 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Opocznie

Roboty ziemne Opoczno

Rewelacyjna Melioracja

23 opinie

Wciąż potrzebujesz specjalisty od melioracji? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Hydro Expert Maciej Pietrzykowski. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

BruKar ll - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Opoczno

Wysokiej Klasy Kopanie Studni

4 opinie

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? BruKar ll będzie najszybszą drogą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Techbruk Michał Witoń - Pierwszorzędne Kopanie Studni Opoczno

Pierwszorzędne Kopanie Studni Opoczno

11 opinii

Powierz zadanie kopania studni fachowcom z miejscowości Opoczno. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Opoczna są w ścisłej czołówce. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

MAR-BAK Sp. z.o.o. - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Opoczno

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

5 opinii

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? MAR-BAK Sp. z.o.o. z Opoczna będzie najszybszą drogą. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się!

MAR-TRANS MICHAŁ MAROSZEK - Perfekcyjna Niwelacja Terenu Opoczno

MAR-TRANS MICHAŁ MAROSZEK

1 opinia

Powierz prace dotyczące niwelacji terenu profesjonalistom z miejscowości Opoczno. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Opoczna są jednymi z najlepszych. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Zet-bud - Profesjonalne Studnie Głębinowe Opoczno

Profesjonalne Studnie Głębinowe Opoczno

1 opinia

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to eksperci z Zet-bud perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Usługi Remontowo Budowlane - Doskonały Drenaż Opoczno

Doskonały Drenaż

1 opinia

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Usługi Remontowo Budowlane są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Dzidex - Solidne Prace Ziemne Opoczno

Dzidex

Jeszcze poszukujesz specjalisty od prac ziemnych? Zaufaj doświadczeniu Dzidex. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

INSTALTOM - Najlepsza Niwelacja Terenu w Opocznie

Najlepsza Niwelacja Terenu w Opocznie

Chesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu najlepszej niwelacji terenu z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma INSTALTOM jest gotowa Ci pomóc. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

KĘDZ-BRUK - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Opoczno

KĘDZ-BRUK

Myślisz, że doskonałej jakości prace ziemne to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z KĘDZ-BRUK dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 25 zleceń na prace ziemne w Opocznie

Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m², Poświętne

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony fachowiec z zakresu pierwszorzędnego kopania? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Poświętne

2024-02-16 do 2024-02-24

Szukam firmy do utwardzenia terenu, 1000m², Opoczno

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do utwardzenia terenu, 1000m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Opoczno

2024-02-05 do 2024-02-13

Zapytanie o wykop pod instalację kanalizacyjną, 51-100mb, Mniszków

Rodzaj instalacji: kanalizacyjna Rodzaj budynku: jednorodzinny Długość wykopów: 51-100mb Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Mniszków

2023-12-29 do 2024-01-06

Zlecenie na prace ziemne, Opoczno

Pragniesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Opoczno

2023-08-19 do 2023-08-27

Kopanie Opoczno

Zakres zlecenia: ukształtowanie terenu , wykonanie muru oporowego , Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Inowłódz

2024-01-06 do 2024-01-14

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 12mb, Gielniów

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 12mb, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Gielniów

2023-10-19 do 2023-10-27

Zlecenie na roboty ziemne wg załączonej dokumentacji i przedmiaru, Tomaszów Mazowiecki

Rodzaj zlecenia: prace ziemne przy budowie obiektu użyteczności publicznej wg załączonej dokumentacji i przedmiaru Zakres zlecenia: 1. Wykopy. - roboty ziemne wykonywane koparkami przedsiębiernymi 0,60m3 z transportem urobku ...

 • Tomaszów Mazowiecki

2024-02-07 do 2024-02-15

Rewelacyjne Wykop Opoczno

Klient chce wynająć: podnośnik Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Wyciągnięcie pi...

 • Tomaszów Mazowiecki

2023-09-28 do 2023-10-06

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 67m², Tomaszów Mazowiecki

Przyjmij usługę pierwszorzędnego kopania o treści "Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 67m²", jako specjalista z miejscowości Tomaszów Mazowiecki. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Tomaszowa Mazowieckiego jesteś jednym z najlepszych. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Tomaszów Mazowiecki

2023-08-28 do 2023-09-05

Wyrównanie terenu o pow. 1200m², Sulejów

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu potrzebuje specjalisty od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Wyrównanie terenu o pow. 1200m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Sulejów

2023-08-31 do 2023-09-08

Prace Ziemne Opoczno

Ten Klient uważa, że świetne prace ziemne to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Sulejów

2024-02-23 do 2024-02-28

Najlepsze Wykop

Ten Zlecający szuka specjalisty od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o utwardzenie terenu, 600m², chcąc doświadczonych specjalistów. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Sulejów

2024-02-19 do 2024-02-27

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 2000m², Jeżewo

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Jeżewo

2023-09-16 do 2023-09-24

Wyjątkowe Kopanie

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Biała

2023-12-20 do 2023-12-28

Wykop

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o wywóz ziemi, 51-100m³. To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Biała

2023-12-18 do 2023-12-26

Perfekcyjne Kopanie

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na perfekcyjne kopanie w rejonie Łódzkiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 140m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Kolonia zawada

2023-09-21 do 2023-09-29

Szukam firmy do utwardzenia terenu, 51-100m², Końskie

Teren do utwardzenia: podjazd Powierzchnia: 51-100m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Końskie

2023-11-21 do 2023-11-29

Profesjonalne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o prace ziemne". Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z Mazowieckiego i przyległych powiatów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Jakubów

2023-10-04 do 2023-10-12

Wykop

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu, 101-300m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim.

 • Lubochnia

2024-02-15 do 2024-02-23

Wykop

Przygotowanie wykopu dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 201-300m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Przysucha

2024-02-13 do 2024-02-21

Rewelacyjne Roboty Ziemne Opoczno

Rodzaj ziemi: glina, ogrodowa, piasek Ilość ziemi: 12000m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Informacje dodatkowe: Ziemia do odbioru z nowej inwestycji. Ziemia z korytowania i wykopów fundamentowych. Ziemia składowana w...

 • Wolbórz

2023-10-26 do 2023-11-08

Zlecę wywóz ziemi, 11-20m³, Odrzywół

To zlecenie o treści - Zlecę wywóz ziemi, 11-20m³ jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Zaproponuj termin już teraz!

 • Odrzywół

2024-02-14 do 2024-02-22

Staranne Roboty Ziemne

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Mulczer do oczyszczania działki na budowę domu Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesi...

 • Odrzywół

2024-01-31 do 2024-02-08

Zapytanie o prace ziemne, Las Kamiennowolski

Zakres zlecenia: Oczyszczenie terenu z liści,koszenie trawy, Ogólnie Oczyszczenie terenu na działce Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Las kamiennowolski

2024-02-17 do 2024-02-25

Staranne Wykop

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecę wyrównanie terenu o pow. 1000m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin od razu!

 • Odrzywół

2023-10-10 do 2023-10-18

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych