Roboty ziemne w Łodzi

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 407 701 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Łodzi

Roboty ziemne Łódź

Najlepsza Melioracja

12 opinii

Jeżeli poszukujesz świetnej współpracy to profesjonaliści z NIEDŹWIECKI-SCHAEFF JAROSŁAW NIEDŹWIECKI są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Express Budowa - Rewelacyjne Roboty Ziemne Łódź

Rewelacyjne Roboty Ziemne Łódź

5 opinii

Wciąż potrzebujesz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Express Budowa. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

KONSBRUK - Solidne Roboty Ziemne Łódź

Solidne Roboty Ziemne

5 opinii

Szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Trafiłeś w dobre miejsce - KONSBRUK jest do Twoich usług. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

LADY PIK - Staranne Roboty Ziemne Łódź

LADY PIK

2 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij LADY PIK. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

F.H.U SAW-BUD S.C ANDRZEJ I ADRIAN WRÓBEL - Pierwszorzędne Kopanie Studni Łódź

F.H.U SAW-BUD S.C ANDRZEJ I ADRIAN WRÓBEL

2 opinie

Gdy poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z F.H.U SAW-BUD S.C ANDRZEJ I ADRIAN WRÓBEL są dla Ciebie idealni. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

F.U MAJ-MAR - Doskonałe Roboty Ziemne Łódź

F.U MAJ-MAR

1 opinia

Szukasz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia F.U MAJ-MAR. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - sprawdź!

BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów - Staranny Drenaż Opaskowy Łódź

BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów

1 opinia

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego to powierz tę kwestię specjalistom z BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów. Łódź to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

F.U.H JOTRA TOMASZ BARTOSZEWSKI - Profesjonalne Wykopy w Łodzi

Profesjonalne Wykopy w Łodzi

1 opinia

Według Ciebie profesjonalne wykopy to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z F.U.H JOTRA TOMASZ BARTOSZEWSKI poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Initium Sp. z o.o. - Solidna Melioracja Łódź

Solidna Melioracja

4 opinie

Z chwilą, gdy będziesz szukać solidnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to Initium Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny melioracji. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Jakub Janas - Świetne Roboty Ziemne Łódź

Świetne Roboty Ziemne Łódź

2 opinie

Gdy poszukujesz świetnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to Jakub Janas są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Najnowsze z 57 zleceń na prace ziemne w Łodzi

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb, Łódź

Klient napisał zlecenie brzmiące "Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Łódź

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 6 dni temu

Świetne Prace Ziemne Łódź

Ten Klient jest zdania, że świetne prace ziemne to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Potrzebne wykonanie wykopu pod fundament 99m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Łódź

2023-01-16 do 2023-01-24

Wyrównanie terenu o pow. 1000m², Łódź

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

 • Łódź

2023-01-08 do 2023-01-16

Dam zlecenie na wykopanie studni, Łódź

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykopanie studni jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z miejscowości Łódź oraz przyległych powiatów. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Łódź

2023-01-08 do 2023-01-16

Znakomite Roboty Ziemne Łódź

Zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Łódź i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Łódź

2022-12-22 do 2022-12-30

Profesjonalne Kopanie Łódź

Klient wprowadził zapytanie "Szukam ekipy do prac ziemnych". Zrealizuj zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z okolic Łodzi i przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Łódź

2022-12-17 do 2022-12-25

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 625m², Łódź

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 625m²) Informacje dodatkowe: Poszukuję firmy od prac ziemnych, wykopów, nasypów, rozbiórek na nowy budynek Szpitala Kopernika w Łodzi. Adres inwestycji: Wojewódzkie Wielospecjalisty...

 • Łódź

2022-12-13 do 2022-12-21

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: Wykop pod fundament 941 m3 Informacje dodatkowe: Roboty ziemne Roboty ziemne Zdjęcie humusu 397,50 m2 Wykop z wywozem 941,00 m3 Zasypki piaskiem zagęszczonym 417,50 m3 Wymiana gruntu (wykop z wywozem + zasypa...

 • Łódź

2022-12-07 do 2022-12-15

Najwyższej Klasy Kopanie

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Łodzi. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Łódź

2022-12-06 do 2022-12-14

Porządne Wykop Łódź

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Łódź

2022-11-22 do 2022-11-30

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Łódź

To zapytanie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1000m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Łodzi i okolic. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Łódź

2022-11-10 do 2022-11-18

Doskonałej Jakości Wykop

Klient szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 2600m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Łódź

2022-11-08 do 2022-11-16

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Łódź

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: długoterminowe (ponad 4 miesiące) Czas wynajmu: ponad miesiąc Operator maszyny: tak Term...

 • Łódź

2022-11-08 do 2022-11-16

Profesjonalne Wykop

Ten Zleceniodawca wciąż potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2000m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Łódź

2022-10-31 do 2022-11-08

Solidne Prace Ziemne

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Łodzi. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Łódź

2022-10-19 do 2022-10-27

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 600m², Łódź

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 600m²) Informacje dodatkowe: Potrzebuję koparka-ładowarką dla wyrównanie terenu do budowie domu. Proszę o telefon. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Łódź

2022-10-19 do 2022-10-27

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Dzień dobry. Poszukuję osoby do wyczyszczenia i wyrównania terenu pod ogródek. Teren stanowił kiedyś stary ogórek, który niestety źle się prezentował. Powi...

 • Łódź

2022-10-18 do 2022-10-26

Świetne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 1200m²) Informacje dodatkowe: Firma GW poszukuje firm zainteresowanych współpracą w zakresie robót ziemnych. W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt. Szacowana ...

 • Łódź

2022-10-18 do 2022-10-26

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 100m², Łódź

Bądź pewny, że Klienci zlecający kopanie są wiarygodni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako specjalista od kopania. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Łódź

2022-10-17 do 2022-10-25

Rewelacyjne Wykop

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie nawierzchni z kostki ok. 1000 m2 oraz terenów zielonych ok. 800 m2 na osiedlu w Łodzi T...

 • Łódź

2022-10-10 do 2022-10-18

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 100mb) Informacje dodatkowe: oświetlenie wewnetrzne Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Łódź

2022-10-08 do 2022-10-16

Roboty Ziemne

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do kontaktu.

 • Łódź

2022-10-07 do 2022-10-15

Kopanie

Szukasz zlecenia do wykonania jako warty uwagi profesjonalista z zakresu wyjątkowego kopania z Łodzi? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Łódź

2022-10-05 do 2022-10-13

Zlecę prace ziemne, Łódź Bałuty

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: rów 22 mb. na...

 • Łódź Bałuty

2022-10-04 do 2022-10-12

Najlepsze Prace Ziemne

Ten Klient jest zdania, że najlepsze prace ziemne to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Łódź

2022-10-03 do 2022-10-11

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 50m², Kalonka

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 50m²) Informacje dodatkowe: Koparka w gminie nowosolna miejscowość Dąbrówka/Kalonka. Fundamenty pod dom o pow. zabudowy ok 220m2. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kalonka

2022-09-28 do 2022-10-06

Potrzebuję wykopać studnię, Łódź

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od wykopu poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebuję wykopać studnię. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Łódź bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Łódź

2022-09-28 do 2022-10-06

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Łódź

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Łódź

2022-09-26 do 2022-10-04

Najlepsze Prace Ziemne

Ten Klient jest zdania, że najlepsze prace ziemne to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Łódź

2022-09-23 do 2022-10-01

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 120m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Łódź

2022-09-22 do 2022-09-30

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 5m²) Informacje dodatkowe: wykop ręczny Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Łódź

2022-09-15 do 2022-09-23

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych