Wyburzenia w Zgorzelcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 228 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Zgorzelcu

Wyburzenia Zgorzelec

Krzak Patryk Dąbrowski

1 opinia

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij Krzak Patryk Dąbrowski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Aire Fresco Marcin Sulewski - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Zgorzelec

Aire Fresco Marcin Sulewski

5 opinii

Eksperci z Aire Fresco Marcin Sulewski to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

PEPO - Rewelacyjne Wyburzanie Ścian Zgorzelec

Rewelacyjne Wyburzanie Ścian

2 opinie

Wybierz tych specjalistów jeśli szukasz doświadczonych ludzi do rewelacyjnego wyburzania ścian na terenie Zgorzelca lub okolicy. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

usługi sprzętowo- transportowe - Perfekcyjne Kucie Betonu w Zgorzelcu

Perfekcyjne Kucie Betonu w Zgorzelcu

Bez oporów zleć usługę perfekcyjnego kucia betonu profesjonalistom z firmy usługi sprzętowo- transportowe. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Zgorzelca i przyległych miast. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

SPJ Group - Doskonałej Jakości Wyburzenia Zgorzelec

Doskonałej Jakości Wyburzenia Zgorzelec

Gdy szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z SPJ Group są dla Ciebie stworzeni. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Max bud - Solidna Rozbiórka Budynków Zgorzelec

Max bud

Osoby z Max bud to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od rozbiórki budynków. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Omylski Ryszard - Perfekcyjne Wyburzenia Zgorzelec

Omylski Ryszard

Planujesz wybrać sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Omylski Ryszard z Zgorzelca jest na to skuteczną metodą. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

LUXBUD - Doskonałe Wyburzanie Ścian Zgorzelec

LUXBUD

Sprawdź specjalistów z LUXBUD jeśli szukasz kompetentnych ludzi do doskonałego wyburzania ścian w miejscowości Zgorzelec lub okolicy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

FHU DOM - Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Zgorzelec

FHU DOM

Po prostu zleć prace dotyczące usuwania azbestu specjalistom firmy FHU DOM z miejscowości Zgorzelec. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Zgorzelca są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Tadeusz Maliszewski - Najlepsze Kruszenie Betonu Zgorzelec

Najlepsze Kruszenie Betonu Zgorzelec

Od wielu lat pracownicy firmy Tadeusz Maliszewski realizują usługi z zakresu najlepszego kruszenia betonu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 30 zleceń na wyburzenia w Zgorzelcu

Staranne Wyburzania Budynków Zgorzelec

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koźlice

2023-01-13 do 2023-01-14

Rozbiórka Budynków Zgorzelec

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wy...

 • Zgorzelec

2023-01-12 do 2023-01-20

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Węgliniec

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Węgliniec

2022-11-16 do 2022-11-24

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa Zgorzelec

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zgorzelec

2022-11-16 do 2022-11-24

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 42m², Zgorzelec

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 42m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Ściany z bloczków, dach z płyt kryty papą, do odzysku dwie bramy w...

 • Zgorzelec

2022-09-28 do 2022-10-06

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 176m², Gryfów Śląski

Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 176m²". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Gryfów Śląski

2022-10-17 do 2022-10-25

Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki Zgorzelec

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 301-500m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Dolnośląskie i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Gryfów Śląski

2022-11-09 do 2022-11-09

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 220m², Świeradów-Zdrój

To zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 220m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Dolnośląskie oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

 • Świeradów-Zdrój

2022-10-23 do 2022-10-31

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Świeradów-Zdrój

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Świeradów-Zdrój

2022-10-27 do 2022-11-04

Zlecę prace rozbiórkowe, 2551m², Świeradów-Zdrój

Rodzaj prac: Ściany tynki podłogi dach Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 2551m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 4 piętra do stanu surowego Termin rozpoczęcia prac: do uz...

 • Świeradów-Zdrój

2022-12-09 do 2022-12-17

Dobra Firma Wyburzeniowa

Zapytanie o treści - Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 70m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Dolnośląskiego oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Lubomierz

2023-01-04 do 2023-01-12

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Lwówek Śląski

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Lwówek Śląski

2022-08-18 do 2022-08-26

Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Bolesławiec

2022-09-26 do 2022-10-04

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 60m², Szklarska Poręba

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 60m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szklarska Poręba

2022-10-20 do 2022-10-28

Zlecę wyburzenie ścian, do 100m², Szklarska Poręba

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Jest to sciana nośna z cegły na parterze. Termin rozpoczęcia prac: do uzgo...

 • Szklarska Poręba

2023-01-29 do 2023-01-24

Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 4500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Obiekt o powierzchni ok. 4500m2, 4 kondygnacje, po pożarze 4 lata temu. Ści...

 • Piechowice

2022-08-03 do 2022-08-11

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Jelenia Góra

2022-08-05 do 2022-08-13

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki

Ten Zleceniodawca jeszcze szuka specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 201-300m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Jelenia Góra

2022-09-25 do 2022-10-03

Perfekcyjne Wyburzania Budynków

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Jelenia Góra

2022-09-15 do 2022-09-15

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Jelenia Góra

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Jelenia Góra

2022-11-06 do 2022-11-14

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Jelenia Góra

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Do odzyskania elementy więźby, stropów drewnianych i częściowo...

 • Jelenia Góra

2022-10-14 do 2022-10-22

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Jelenia Góra

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jelenia Góra

2023-01-08 do 2023-01-16

Firma Wyburzeniowa

Skontaktuj się z Klientem jako perfekcyjna firma wyburzeniowa świadcząca swoje doświadczenie na terenie Jeleniej Góry oraz w rejonie Jeleniej Góry. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Jelenia Góra

2022-08-05 do 2022-08-13

Doskonałej Jakości Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 37m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jelenia Góra

2022-10-04 do 2022-10-12

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 301-500m², Jelenia Góra

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od rozbiórki budynków. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 301-500m². Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

 • Jelenia Góra

2022-10-08 do 2022-10-09

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 201-300m², Jelenia Góra

Rodzaj prac: Zdjęcie papy Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Zdjęcie papy z dachu 240 M kwadratowych Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnien...

 • Jelenia Góra

2022-09-13 do 2022-09-21

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które brzmi "Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 20m²". Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Wilków-Osiedle

2022-10-11 do 2022-10-19

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m², Zagrodno

Rodzaj prac: odbicia tynków Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Zagrodno

2022-07-22 do 2022-07-30

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Karpacz

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

 • Karpacz

2022-09-03 do 2022-09-11

Wyjątkowa Firma Wyburzeniowa

Zakres zlecenia: rozbiórka szopy drewnianej plus wywóz odpadów Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Karpacz

2022-08-08 do 2022-08-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek