Wyburzenia w Polkowicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 217 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Polkowicach

Wyburzenia Polkowice

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Polkowice

11 opinii

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? NOWAK Dariusz Nowak jest na to skuteczną metodą. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

RBUD Przemysław Różycki - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Polkowice

RBUD Przemysław Różycki

7 opinii

Pochłonie Cię fachowe działanie RBUD Przemysław Różycki w rejonie Polkowic. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek zakończą szybko. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

BIEL-BUD mgr inż. Przemysław Bielawski - Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Polkowice

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki

13 opinii

Firma BIEL-BUD mgr inż. Przemysław Bielawski oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Polkowic i okolic. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Usługi Ogólno-Budowlane K.R.-TEAM Karolina Miklarz - Rewelacyjne Rozbiórki w Polkowicach

Rewelacyjne Rozbiórki w Polkowicach

1 opinia

Oszołomi Cię sprawne działanie Usługi Ogólno-Budowlane K.R.-TEAM Karolina Miklarz na terenie Polkowic. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają szybko i z dokładnością. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

Polko - Solidna Rozbiórka Budynków Polkowice

Polko

2 opinie

Zawiązana z zamiłowania do rozbiórki budynków firma oferuje solidne kruszenie betonu na obszarze Polkowic, jak również pobliskich miast i powiatów. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

DEKOR-ART Paweł Kruszewski - Doskonałe Wyburzanie Ścian Polkowice

DEKOR-ART Paweł Kruszewski

4 opinie

Sprawdź specjalistów z DEKOR-ART Paweł Kruszewski jeśli szukasz kompetentnych ludzi do doskonałego wyburzania ścian w miejscowości Polkowice lub okolicy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

Ccc.eu - Rewelacyjne Wyburzenia Polkowice

Rewelacyjne Wyburzenia Polkowice

3 opinie

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Ccc.eu. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

FUBUD - Najlepsze Wyburzenia Polkowice

FUBUD

1 opinia

Pochłonie Cię profesjonalne działanie FUBUD w miejscowości Polkowice. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą błyskawicznie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

JokopMini - Dobra Firma Wyburzeniowa Polkowice

JokopMini

Firma JokopMini świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Polkowice i okolic. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

BUKU KRZYSZTOF KOCZYŁO - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Polkowice

BUKU KRZYSZTOF KOCZYŁO

Poszukujesz specjalisty od wyburzania budynków? Skorzystaj z kwalifikacji BUKU KRZYSZTOF KOCZYŁO. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Najnowsze z 28 zleceń na wyburzenia w Polkowicach

Wiarygodna Firma Wyburzeniowa Polkowice

Oczaruj Klienta sprawnym działaniem w miejscowości Dolnośląskie. Jako uznana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 1400m²" i zapewnij, że realizacja rozbiórek zostanie zakończona błyskawicznie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Żabice

2022-11-22 do 2022-11-30

Rozbiórka Budynków Polkowice

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Wyburzenie ściny nośnej w mieszkaniu, w bloku dwupiętrowym, żeby zro...

 • Lubin

2022-08-06 do 2022-08-08

Solidne Wyburzenia, Rozbiórki Polkowice

Nadal możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Lubin

2022-12-13 do 2022-12-21

Rewelacyjne Wyburzenia Polkowice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: beton i cegła budynek parter Termin rozpoczęcia prac: do uzgo...

 • Lubin

2022-08-30 do 2022-09-07

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Lubin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Lubin

2023-01-04 do 2023-01-12

Rewelacyjne Rozbiórki Polkowice

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-01-14...

 • Lubin

2023-01-11 do 2023-01-19

Wyburzenia, Rozbiórki

Klient szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Potrzebna ekipa na kruszenie materiałów, 250m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Lubin

2022-08-16 do 2022-08-19

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 620m², Miroszowice Pow.lubin

Jako pracownik branży, najlepszy w każdym calu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od solidnej rozbiórki budynków. Klient, który zleca przesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 620m². Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Miroszowice pow.Lubin

2023-01-09 do 2023-01-17

Profesjonalne Wyburzenia

Zlecający poszukuje dobrej współpracy i pisze - Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin!

 • Chojnów

2023-01-15 do 2023-01-23

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m², Szprotawa

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szprotawa

2023-01-18 do 2023-01-26

Wyburzania Budynków

Ten Klient uważa, że profesjonalne wyburzania budynków to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wyburzenie ścian, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Nowa Sól

2022-09-10 do 2022-09-18

Staranne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Stodola z cegly Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w roz...

 • Nowa Sól

2022-08-11 do 2022-08-11

Znakomita Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: Wyburzenie ściany działowej Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Nowa Sól

2022-09-10 do 2022-09-18

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Jako specjalista działający na obszarze województwa i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnej rozbiórki budynków zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 30m²". Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Mirocin dolny

2022-08-21 do 2022-08-29

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 30m², Mirocin Dolny

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od wyburzeń. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 30m², chcąc doświadczonych specjalistów. Zaproponuj termin!

 • Mirocin dolny

2022-08-21 do 2022-08-29

Zlecę wyburzenie ścian, do 100m², Dolnosloskie

Wciąż możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako profesjonalista od wyburzeń. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Dolnosloskie

2022-08-13 do 2022-08-21

Zapytanie o usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 150m², Jemielno

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 150m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Jemielno

2023-01-14 do 2023-01-22

Staranne Wyburzenia

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 180m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sława

2022-11-06 do 2022-11-14

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Prochowice

2022-08-22 do 2022-08-30

Prace rozbiórkowe, 10m², Legnica

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatk...

 • Legnica

2022-09-03 do 2022-09-11

Staranne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Legnica

2022-11-02 do 2022-11-10

Projekt, wyburzenie ściany, 10m2, Legnica

Zakres zlecenia: projekt i wyburzenie ściany nośnej w mieszkaniu (1 piętro w 2-piętrowym budynku) Powierzchnia: ok. 10m2 Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

 • Legnica

2022-09-07 do 2022-09-15

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 20m², Wilków-Osiedle

Zlecający szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 20m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Wilków-Osiedle

2022-10-11 do 2022-10-19

Profesjonalne Wyburzenia

Rodzaj prac: odbicia tynków Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Zagrodno

2022-07-22 do 2022-07-30

Profesjonalne Rozbiórki

Rodzaj prac: utylizacja asfaltu Rodzaj obiektu: droga Powierzchnia obiektu: 90m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: utylizacja 91m3 asfaltu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Góra

2022-11-03 do 2022-11-11

Najlepsze Rozbiórki

Zrealizowanie rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Góra

2022-09-09 do 2022-09-17

Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Bolesławiec

2022-09-26 do 2022-10-04

Zlecę wykonanie prac rozbiórkowych wewn. istniejącego obiektu, ok. 300m3, Legnickie Pole

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od rozbiórek poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę wykonanie prac rozbiórkowych wewn. istniejącego obiektu, ok. 300m3. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca na pewno udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Legnickie Pole

2022-10-20 do 2022-10-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek