Wyburzenia w Lubinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 227 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Lubinie

Wyburzenia Lubin

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Lubin

28 opinii

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z MAR MAX są dla Ciebie idealni. Jeśli chcesz poznać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

"NOWAK" Dariusz Nowak - Doskonałej Jakości Wyburzenia Lubin

"NOWAK" Dariusz Nowak

11 opinii

NOWAK Dariusz Nowak świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Lubina i okolic. Jeśli chcesz poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Janusz Opaliński - Doskonałe Wyburzenia Lubin

Doskonałe Wyburzenia Lubin

6 opinii

Firma Janusz Opaliński działa na obszarze województwa i oferuje różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej rozbiórki budynków. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zadzwoń!

DOMIN-TRANS DOMINIK GUJDA - Doskonałe Wyburzanie Ścian Lubin

DOMIN-TRANS DOMINIK GUJDA

3 opinie

Sprawdź specjalistów z DOMIN-TRANS DOMINIK GUJDA jeśli szukasz kompetentnych ludzi do doskonałego wyburzania ścian w miejscowości Lubin lub okolicy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

Grempool - Znakomite Rozbiórki w Lubinie

Znakomite Rozbiórki w Lubinie

1 opinia

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to specjaliści z Grempool perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Emiston Sp. zo.o. - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Lubin

Emiston Sp. zo.o.

1 opinia

Pochłonie Cię fachowe działanie Emiston Sp. zo.o. w rejonie Lubina. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek zakończą szybko. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

FHU Transkop Stefan Czerep - Rewelacyjne Wyburzenia Lubin

FHU Transkop Stefan Czerep

1 opinia

Pochłonie Cię fachowe działanie FHU Transkop Stefan Czerep w rejonie Lubina. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą z należytą uwagą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

U.T. S. M. R. - Perfekcyjne Wyburzenia Lubin

U.T. S. M. R.

1 opinia

Uwierz ekspertom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij U.T. S. M. R.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Ares-bud - Doskonałe Kucie Betonu Lubin

Ares-bud

1 opinia

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kucie betonu. Żeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

"PŁATEX" Sylwester Płatek - Staranne Wyburzenia Lubin

"PŁATEX" Sylwester Płatek

1 opinia

Firma PŁATEX Sylwester Płatek oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z Lubina i z sąsiednich miast. Mają propozycję dla każdego.

Najnowsze z 25 zleceń na wyburzenia w Lubinie

Porządne Rozbiórki Lubin

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Lubina. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Lubin

2023-01-11 do 2023-01-19

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 620m², Miroszowice Pow.lubin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 620m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Stodoła 511m2 Bud.gosp.79m Bud.gosp.30m2 Wszystkie z c...

 • Miroszowice pow.Lubin

2023-01-09 do 2023-01-17

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Lubin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Lubin

2023-01-04 do 2023-01-12

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Lubin

Jeśli rozbiórka budynków w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten Zleceniodawca napisał "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m²". Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Lubin

2022-12-13 do 2022-12-21

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 201-300m², Lubin

Skontaktuj się z Klientem jako dobra firma wyburzeniowa świadcząca swoje doświadczenie na terenie Lubina i w pobliskim rejonie. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Lubin

2022-08-30 do 2022-09-07

Potrzebna ekipa na kruszenie materiałów, 250m², Lubin

Próbujesz znaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Lubina. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Lubin

2022-08-16 do 2022-08-19

Wyburzenia Lubin

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Wyburzenie ściny nośnej w mieszkaniu, w bloku dwupiętrowym, żeby zro...

 • Lubin

2022-08-06 do 2022-08-08

Doskonałe Wyburzenia

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zapytanie Klienta jako specjalista od wyburzeń. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Prochowice

2022-08-22 do 2022-08-30

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 1400m², Żabice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1400m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Rozbiórka konstrukcji stalowej dachu i kilku słupó...

 • Żabice

2022-11-22 do 2022-11-30

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Dolnośląskie, ale także okolicznych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Jemielno

2023-01-14 do 2023-01-22

Zlecę wyburzenie ścian, do 100m², Dolnosloskie

Zlecenie o treści - Zlecę wyburzenie ścian, do 100m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Dolnośląskiego oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Dolnosloskie

2022-08-13 do 2022-08-21

Profesjonalne Wyburzenia

Zachwyć Klienta sprawnym działaniem w okolicach Legnicy. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Prace rozbiórkowe, 10m²" i zapewnij, że realizacja wyburzeń zostanie zakończona szybko. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Legnica

2022-09-03 do 2022-09-11

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Legnica

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Legnica

2022-11-02 do 2022-11-10

Rozbiórka Budynków

Zakres zlecenia: projekt i wyburzenie ściany nośnej w mieszkaniu (1 piętro w 2-piętrowym budynku) Powierzchnia: ok. 10m2 Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

 • Legnica

2022-09-07 do 2022-09-15

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 301-500m², Kwietno

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: Budynek gospodarczy parterowy o powierzchni zabudowy 187m2, 3 szklarnie o pow. zab. ok. 580m2 i parterowy łącznik murowany o pow. zab. 91 m2 Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa...

 • Kwietno

2022-08-26 do 2022-09-03

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Chojnów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Rzy baraki budowlane złączone razem ramy metalowe po...

 • Chojnów

2023-01-15 do 2023-01-23

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 101-200m², Wołów

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe in...

 • Wołów

2022-07-19 do 2022-07-19

Zlecę prace rozbiórkowe, do 100m², Wołów

Rodzaj prac: Wykucie otworu w ścianie + wyburzenie ścian działowych Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Interesuje mnie wykucie ot...

 • Wołów

2022-07-19 do 2022-07-19

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa Lubin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zwracam się z zapytaniem o koszt usług rozbiórki domu mieszkalnego spalo...

 • Ruja

2022-10-25 do 2022-11-02

Zlecę wykonanie prac rozbiórkowych wewn. istniejącego obiektu, ok. 300m3, Legnickie Pole

Zakres zlecenia: wykonanie prac rozbiórkowych wewn. istniejącego obiektu Orientacyjna ilość: ok. 300m3 Rodzaj prac: - rozebranie ścian, warstw wykończeniowych podłóg, - demontaże stropów, skucie tynków, demontaż instala...

 • Legnickie Pole

2022-10-20 do 2022-10-28

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Zlecę rozbiórkę wraz z utylizacją materiałów w ramac...

 • Nowa wieś legnicka

2022-07-19 do 2022-07-27

Wykonanie prac rozbiórkowych wewn., ok. 300m3, Legnickie Pole

W dalszym ciągu masz możliwość odpowiedzieć na zlecenie Zlecającego jako profesjonalista od rozbiórek. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Legnickie Pole

2022-11-07 do 2022-11-15

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: utylizacja asfaltu Rodzaj obiektu: droga Powierzchnia obiektu: 90m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: utylizacja 91m3 asfaltu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Góra

2022-11-03 do 2022-11-11

Wyburzenia

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od wyburzeń. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Góra

2022-09-09 do 2022-09-17

Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Budynek jest z cegły. Termin rozpoczęcia prac: do ...

 • Świniary

2022-09-19 do 2022-09-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek