Roboty ziemne w Sokołowie Podlaskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 446 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Sokołowie Podlaskim

Roboty ziemne Sokołów Podlaski

DOMAG Andrzej Domagała

1 opinia

Przygotowanie studni głębinowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. DOMAG Andrzej Domagała ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

SYLPOL Sylwester Grabowski - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Sokołów Podlaski

SYLPOL Sylwester Grabowski

Nadal poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia SYLPOL Sylwester Grabowski. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

CEKOP P.U.H - Pierwszorzędne Kopanie Studni Sokołów Podlaski

Pierwszorzędne Kopanie Studni

Powierz prace dotyczące kopania studni ekspertom z miejscowości Sokołów Podlaski. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Na terenie Sokołowa Podlaskiego są w ścisłej czołówce. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

ZUH Anna Kozłowska - Najlepsze Roboty Ziemne Sokołów Podlaski

Najlepsze Roboty Ziemne

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? ZUH Anna Kozłowska z Sokołowa Podlaskiego jest na to najlepszym rozwiązaniem. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Prywatna - Solidne Kopanie Stawów Sokołów Podlaski

Prywatna

Planujesz wybrać rzetelnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Prywatna będzie najszybszą drogą. Ustal pasujący termin już teraz!

Z.U.H Anna Kozłowska - Profesjonalne Roboty Ziemne Sokołów Podlaski

Z.U.H Anna Kozłowska

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Z.U.H Anna Kozłowska będzie najszybszą drogą. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Amex-Bud - Znakomita Melioracja Sokołów Podlaski

Znakomita Melioracja

Jesteś zdania, że znakomita melioracja to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Z.U.R.B. - Najwyższej Klasy Kopanie Studni w Sokołowie Podlaskim

Najwyższej Klasy Kopanie Studni w Sokołowie Podlaskim

Właśnie wybierasz wartego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Z.U.R.B. z Sokołowa Podlaskiego jest na to najlepszym rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Remonty, przebudowy, adaptacje "Sati" - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Sokołów Podlaski

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Sokołów Podlaski

Poszukujesz dobrej firmy od prac ziemnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Remonty przebudowy adaptacje Sati. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Usługi budowlano - remontowo - wykonczeniowe - Wyjątkowe Kopanie Studni Sokołów Podlaski

Wyjątkowe Kopanie Studni Sokołów Podlaski

Zleć zadanie kopania studni fachowcom z miejscowości Sokołów Podlaski. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Sokołowa Podlaskiego nie mają sobie równych. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Najnowsze z 31 zleceń na prace ziemne w Sokołowie Podlaskim

Prace Ziemne Sokołów Podlaski

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1550m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Borzychy

2022-07-17 do 2022-07-25

Profesjonalne Kopanie Sokołów Podlaski

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1500m²) Informacje dodatkowe: wyrównanie terenu pod zasiew trawy Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Borzychy

2022-09-03 do 2022-09-11

Perfekcyjne Roboty Ziemne Sokołów Podlaski

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 50mb) Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-17...

 • Borzychy

2022-10-06 do 2022-10-14

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 75mb, Wyszków

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 75mb) Informacje dodatkowe: głębokość wykopu pod kabel 70 cm Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wyszków

2022-08-22 do 2022-08-30

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 35m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Węgrów

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 12m², Ludwinów

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 12m²) Informacje dodatkowe: Głębokość 190cm, wykop pod sxambo, Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-22...

 • Ludwinów

2022-10-09 do 2022-10-17

Pierwszorzędne Kopanie

Rodzaj prac: Odkopanie szamba 10 m3 i przeniesienie o około 3 metry. Informacje dodatkowe: Mam niewłaściwie umiejscowione betonowe szambo. Potrzebuję przenieść je o około 3 metry oraz doprowadzenie instalacji do 2 budynków. Term...

 • Wola suchożebrska

2023-01-01 do 2023-01-09

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Ciechanowiec

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od robót ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Ciechanowiec

2022-09-22 do 2022-09-30

Szukam firmy na wykopanie stawu pow. 30m², Kiełczew

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 30m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kiełczew

2022-08-28 do 2022-09-05

Wykop Sokołów Podlaski

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Małkinia

2022-07-17 do 2022-07-25

Porządne Wykop

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Stara studnia kregi się krusza Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Małkinia

2022-08-28 do 2022-09-09

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Nowe Iganie

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Mazowieckiego i okolic. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Nowe iganie

2022-10-25 do 2022-11-02

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 1000m², Szulborze Wielkie

Zrealizowanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 1000m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Szulborze Wielkie

2022-07-28 do 2022-08-05

Rewelacyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Siedlce

2022-11-03 do 2022-11-11

Rewelacyjne Wykop

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Siedlce

2022-12-28 do 2023-01-05

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Siedlce

Rodzaj prac: Ogólne roboty koparką Informacje dodatkowe: Witam, jako Generalny Wykonawca budowy Myjni automatycznej na terenie stacji Paliw Shell zlecimy prace koparką . Prosimy o kontakt chętne firmy od zaraz . Termin rozpoczęc...

 • Siedlce

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 31mb, Siedlce

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 31mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Siedlce

2022-09-02 do 2022-09-10

Wyrównanie terenu o pow. 60m², Siedlce

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista z zakresu doskonałego kopania z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Siedlce

2022-11-10 do 2022-11-18

Wyjątkowe Kopanie

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 9800mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Siedlce

2022-11-23 do 2022-11-23

Rewelacyjne Prace Ziemne

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Siedlce

2022-11-03 do 2022-11-11

Profesjonalne Kopanie

Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania o treści "Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 31mb", jako specjalista z miejscowości Siedlce. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Siedlec jesteś w ścisłej czołówce. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Siedlce

2022-12-13 do 2022-12-21

Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 700m², Kotuń

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na solidne kopanie w rejonie Mazowieckiego i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 700m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Kotuń

2022-11-18 do 2022-11-26

Znakomite Roboty Ziemne

Zapytanie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 40m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Mazowieckie i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Sadowne

2022-11-19 do 2022-11-27

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 50m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Sadowne

2022-11-27 do 2022-12-05

Świetne Roboty Ziemne

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

 • Sadowne

2022-11-19 do 2022-11-27

Zapytanie o prace ziemne, Czyżew

Rodzaj prac: Wiadukty drogowe 9 szt; 60000m3 Informacje dodatkowe: 9 szt. obiektów inżynierskich - wiadukty drogowe na inwestycji E75 Czyżew-Białystok 1) Wykopy mechaniczne pod ławy w gruncie kat III - 24 000m3 2) Zasypanie ław f...

 • Czyżew

2022-08-01 do 2022-08-01

Kopanie

Szukasz zlecenia do wykonania jako warty uwagi profesjonalista z zakresu wyjątkowego kopania z Mazowieckiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Brok

2022-09-10 do 2022-09-18

Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 10m, Łosice

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 10m". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Pokaż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Łosice

2022-08-23 do 2022-08-31

Świetne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 90m²) Informacje dodatkowe: Zasypanie fundamentu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sulejów

2022-10-09 do 2022-10-09

Rewelacyjne Wykop

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 100mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ostrów Mazowiecka

2022-08-04 do 2022-08-12

Wykonanie studni abisyńskiej, 12m, Ostrów Mazowiecka

Zleceniodawca napisał "Wykonanie studni abisyńskiej, 12m". Wykonaj zlecenie rewelacyjnego kopania jako fachowiec w tej branży. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Ostrowi Mazowieckiej i przyległych powiatów. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Ostrów Mazowiecka

2022-09-11 do 2022-09-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych