Roboty ziemne w Łobzie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 861 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 534 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Łobzie

Roboty ziemne Łobez

Rewelacyjne Wiercenie Studni Łobez

1 opinia

Starasz się odnaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu rewelacyjnego wiercenia studni z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Przedsiębiorstwo Budowy i Konserwacji Urządzeń Wodno-Melioracyjnych Ryszard Ostrycharz jest do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

P.P.U.H. POL-MAR MAREK NIEDŹWIEDZKI - Dobre Usługi Minikoparką Łobez

P.P.U.H. POL-MAR MAREK NIEDŹWIEDZKI

12 opinii

Dzięki dbałości o szczegóły usługi minikoparką P.P.U.H. POL-MAR MAREK NIEDŹWIEDZKI prześciga konkurentów. Sławę oddają rekomendacje zachwyconych zleceniodawców. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

BOTWINA Usługi Budowlane - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Łobez

BOTWINA Usługi Budowlane

3 opinie

Oferuje usługi koparko ładowarką od lat, szczególnie na obszarze Łobza, ale także okolicznych powiatów. Nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Usługi remontowo-budowlane NORBERT MAJEWSKI - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Łobez

Usługi remontowo-budowlane NORBERT MAJEWSKI

2 opinie

Usługi minikoparką to dla firmy Usługi remontowo-budowlane NORBERT MAJEWSKI pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Jeśli chcesz uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Ceramika Dekor Mirosław Wrona - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Łobez

Ceramika Dekor Mirosław Wrona

1 opinia

Wciąż potrzebujesz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z doświadczenia Ceramika Dekor Mirosław Wrona. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Szado-dach - Fantastyczne Kopanie Stawów Łobez

Szado-dach

1 opinia

Wybierz firmę Szado-dach jeśli szukasz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Łobza. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Wyburzenia i roboty ziemne - Profesjonalne Kopanie Stawów Łobez

Profesjonalne Kopanie Stawów Łobez

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu profesjonalnego kopania stawów z Łobza, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Wyburzenia i roboty ziemne jest Twoim rozwiązaniem. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

Remondi.pl - Profesjonalne Roboty Ziemne w Łobzie

Profesjonalne Roboty Ziemne w Łobzie

Zrealizowanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Remondi.pl ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Kamil Przyborowski - Staranne Roboty Ziemne Łobez

Staranne Roboty Ziemne

W przypadku, gdy potrzebujesz starannej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

PIT-BUD Piotr Kudliński - Pierwszorzędne Usługi Koparko Ładowarką Łobez

PIT-BUD Piotr Kudliński

Klient, który planuje zakup usługi koparko ładowarką winien niezwłocznie zgłosić się do tych specjalistów i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Najnowsze z 27 zleceń na prace ziemne w Łobzie

Zlecę prace ziemne, Węgorzyno

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zlecę prace ziemne", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Węgorzyno

2022-12-01 do 2022-12-09

Najlepsze Wykop Łobez

Przygotowanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecę prace ziemne. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Węgorzyno

2022-10-03 do 2022-10-11

Prace Ziemne Łobez

Ten Klient w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 100m², chcąc trafić w dobre miejsce. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Łobez

2022-08-26 do 2022-09-03

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 70mb, Łobez

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje specjalisty od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 70mb, chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

 • Łobez

2022-07-16 do 2022-07-24

Zlecę wykonanie studni, Pogorzelica

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Do podlewania Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Pogorzelica

2022-11-13 do 2022-11-21

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Pogorzelica

Przygotowanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Pogorzelica

2022-07-16 do 2022-07-24

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: Studnia drenarska Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Połchowo

2022-09-01 do 2022-09-01

Wysokiej Klasy Kopanie Łobez

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 600m²) Informacje dodatkowe: Slonowice działka Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Słonowice

2022-11-01 do 2022-11-09

Najlepsze Prace Ziemne

Zlecający napisał zlecenie o treści "Potrzebne wykonanie wykopu pod fundament 130m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Świdwin

2022-07-18 do 2022-07-26

Roboty Ziemne Łobez

Rodzaj prac: zagęszczenie terenu Informacje dodatkowe: poszukuję pomocy w nawiezieniu ziemi i zagęszczeniu terenu pod płytę 5x7m można też wykonać szalunki, uzbroić i zalać betonem Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wyko...

 • Świdwin

2022-08-07 do 2022-08-15

Pierwszorzędne Kopanie

Klient napisał "Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 20mb". Zrealizuj zlecenie pierwszorzędnego kopania jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z okolic Świdwina i przyległych miast. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

 • Świdwin

2022-07-19 do 2022-07-27

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 1500m², Nowogard

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1500m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nowogard

2022-10-21 do 2022-10-29

Pierwszorzędne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 150m²) Informacje dodatkowe: Korytowanie pod kostkę Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Nowogard

2022-08-08 do 2022-08-16

Zapytanie o prace ziemne, Drawsko Pomorskie

Rodzaj prac: Roboty ziemne Informacje dodatkowe: Wykonanie robót ziemnych w okolicy miejscowości Drawsko Pomorskie (województwo zachodniopomorskie) Zakres robót: I ROBOTY ZIEMNE 1) usunięcie warstwy nasypów niekontrolowanych o gr...

 • Drawsko Pomorskie

2022-11-14 do 2022-11-22

Roboty Ziemne

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 6000m²) Informacje dodatkowe: Praca polega na zniwelowaniu terenu pagórkowatego. Kształt powierzchni terenu jest mocno zróżnicowany po...

 • Drawsko Pomorskie

2022-09-28 do 2022-10-06

Znakomite Roboty Ziemne

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od robót ziemnych. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Drawsko Pomorskie

2022-07-28 do 2022-08-05

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Zrealizowanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Potrzebuję wykopać studnię. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Sławoborze

2022-08-26 do 2022-09-03

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 35m², Sławoborze

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 35m²) Informacje dodatkowe: Nawiezienie ziemi i zagęszczenie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sławoborze

2022-08-08 do 2022-08-16

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Rymań

Klient napisał "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1000m²". Przyjmij usługę rewelacyjnego kopania jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z Zachodniopomorskiego i sąsiednich miast. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Rymań

2022-11-17 do 2022-11-25

Szukam ekipy do prac ziemnych, Dołgie

Rodzaj prac: wykop pod płytę Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-30...

 • Dołgie

2023-01-01 do 2023-01-09

Wykonanie drenażu dł. 150mb, Maszewo

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 150mb) Informacje dodatkowe: Drenaż działki z odprowadzeniem do rowu melioracyjnego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Maszewo

2022-09-19 do 2022-09-27

Znakomite Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 80mb) Informacje dodatkowe: wykop pod kabel , długość około 70 m 80 m , głębokość 70 cm Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Przemocze

2022-07-16 do 2022-07-16

Rewelacyjne Prace Ziemne

Klient chce wynająć: minikoparkę, koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje:...

 • Gryfice

2022-08-08 do 2022-08-16

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Gryfice

2022-09-12 do 2022-09-20

Perfekcyjne Kopanie

Jeśli interesuje Cię zlecenie na perfekcyjne kopanie w rejonie Gryfic i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 50m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Gryfice

2023-01-05 do 2023-01-13

Wykop

Klient chce wynająć: koparkę dużą, koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 2 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2-4 tygodnie Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

 • Gryfice

2022-07-14 do 2022-07-22

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2-4 tygodnie Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Gryfice

2022-08-05 do 2022-08-13

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych