Roboty ziemne w Kamieniu Pomorskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 457 428 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 521 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Kamieniu Pomorskim

Roboty ziemne Kamień Pomorski

Certus Emilia Kwiatkowska

6 opinii

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę od dobrych usług koparko ładowarką, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Certus Emilia Kwiatkowska jest gotowa Ci pomóc. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Firma Usługowa Aleksandra Latawiec - Solidne Roboty Ziemne Kamień Pomorski

Solidne Roboty Ziemne Kamień Pomorski

2 opinie

Firma Usługowa Aleksandra Latawiec oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Kamienia Pomorskiego oraz przyległych powiatów. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Emka Elektromont - Wyjątkowe Kopanie Studni Kamień Pomorski

Wyjątkowe Kopanie Studni

2 opinie

Zleć zadanie kopania studni fachowcom z miejscowości Kamień Pomorski. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Kamienia Pomorskiego nie mają sobie równych. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

GOLD-BRUK - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Kamień Pomorski

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Kamień Pomorski

17 opinii

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? GOLD-BRUK z Kamienia Pomorskiego jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

MM-Group Mateusz Małachowski - Świetne Prace Ziemne Kamień Pomorski

MM-Group Mateusz Małachowski

1 opinia

Zrealizowanie prac ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. MM-Group Mateusz Małachowski ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

FHU "PAWTER" - Staranne Wykopy Kamień Pomorski

FHU "PAWTER"

2 opinie

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od wykopów? Skorzystaj z kwalifikacji FHU PAWTER. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby poznać dopasowaną ofertę.

AM-BUD Arkadiusz Bednarek - Porządne Prace Ziemne w Kamieniu Pomorskim

Porządne Prace Ziemne w Kamieniu Pomorskim

1 opinia

Zrealizowanie prac ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. AM-BUD Arkadiusz Bednarek ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Krystian Rydzewski PLAD INTER - Perfekcyjne Wykopy Kamień Pomorski

Krystian Rydzewski PLAD INTER

7 opinii

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od wykopów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Krystian Rydzewski PLAD INTER. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Dobry i pewny dach - Znakomite Prace Ziemne Kamień Pomorski

Znakomite Prace Ziemne

2 opinie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie prac ziemnych i zatrudnij Dobry i pewny dach. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

GTS InstalBud - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Kamień Pomorski

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

12 opinii

Jeśli wciąż szukasz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje GTS InstalBud. Kamień Pomorski i okolice to główny obszar ich działania. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 26 zleceń na prace ziemne w Kamieniu Pomorskim

Świetne Roboty Ziemne Kamień Pomorski

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 24mb) Informacje dodatkowe: Wykop pod zbiornik retencyjny dł. 23 m, szer. 9.9 m, gł. 4,20 m, V= 960 m 3 około z transportem do 1km. Ter...

 • Runowo pomorskie

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 5 dni temu

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Karnocice

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Jako zaufany specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Karnocice

2023-01-30 do 2023-02-07

Porządne Prace Ziemne Kamień Pomorski

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1000m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Karnocice

2023-01-30 do 2023-02-07

Wyjątkowe Kopanie Kamień Pomorski

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Zastań

2023-01-30 do 2023-02-07

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Wolin

Przygotowanie robót ziemnych dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Wolin

2023-01-26 do 2023-02-03

Fantastyczne Kopanie

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 300m²". Przyjmij usługę fantastycznego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z okolic Kamienia Pomorskiego i sąsiednich miast. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Kamień Pomorski

2022-11-10 do 2022-11-18

Pierwszorzędne Kopanie

Klient napisał "Potrzebne wykonanie wykopu pod fundament 60m²". Zrealizuj zlecenie pierwszorzędnego kopania jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z okolic Kamienia Pomorskiego i przyległych miast. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

 • Kamień Pomorski

2022-10-23 do 2022-10-31

Wyrównanie terenu o pow. 140m², Golczewo

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zapraszamy do kontaktu.

 • Golczewo

2022-10-02 do 2022-10-10

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 25m², Kamień Pomorski

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 25m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kamień Pomorski

2022-10-01 do 2022-10-09

Zlecenie na prace ziemne, Łukęcin

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zlecenie Klienta jako specjalista od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Łukęcin

2022-09-27 do 2022-10-05

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Wykonanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Połchowo

2022-09-01 do 2022-09-01

Wysokiej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: rekultywacja starego trawnika Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Radawka

2022-08-25 do 2022-09-02

Profesjonalne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Zlecenie na prace ziemne". Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z Zachodniopomorskiego i przyległych powiatów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Golczewo

2022-08-25 do 2022-09-02

Najlepsze Prace Ziemne

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zlecającego jako profesjonalista od prac ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Kamień Pomorski

2022-08-25 do 2022-09-02

Zlecę prace ziemne, Kamień Pomorski

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Kamień Pomorski

2022-08-22 do 2022-08-30

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 30mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kamień Pomorski

2022-07-27 do 2022-08-04

Szukam ekipy do prac ziemnych, Cerkwica

Rodzaj prac: przyłącze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Cerkwica

2023-01-19 do 2023-01-27

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 100m², Budzieszewice

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Do wykonania wykop pod płytę fundamentową dla budynku podpiwniczonego. Głębokość wykopu ok 3m. Utrudnienie: Woda gruntowa na głębokości 1,4m. Konieczność...

 • Budzieszewice

2023-01-09 do 2023-01-17

Pierwszorzędne Wykop Kamień Pomorski

Ten Klient myśli, że pierwszorzędne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zapytanie o prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Trzęsacz

2022-11-16 do 2022-11-24

Kopanie

Szukasz Klienta jako godny zaufania profesjonalista z zakresu perfekcyjnego kopania z Gryfic? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Gryfice

2022-08-08 do 2022-08-16

Staranne Roboty Ziemne

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę prace ziemne, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Gryfice

2022-09-12 do 2022-09-20

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 50m², Gryfice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 50m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Gryfice

2023-01-05 do 2023-01-13

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Gryfice

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Gryfice

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano wczoraj o 16:44

Wyjątkowe Kopanie

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje główne cechy jako specjalisty od kopania to zrealizuj zlecenie - Zapytanie o prace ziemne. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Gryfice

2022-08-05 do 2022-08-13

Pierwszorzędne Wykop

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Wyrównanie terenu o pow. 677m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Konarzewo

2022-07-29 do 2022-08-06

Doskonałe Wykop

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 1680m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Niechorze

2022-09-04 do 2022-09-12

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych