Wyburzenia w Strzelinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 635 126 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Strzelinie

Wyburzenia Strzelin

Najwyższej Klasy Wyburzanie Ścian

6 opinii

Uniknij problemów i zleć twoje zadanie tym fachowcom od wyburzania ścian z miejscowości Strzelin. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Prace zmiene, rozbiórki,drogi z kruszywa, transport Nizioł Daniel - Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu Strzelin

Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu Strzelin

3 opinie

Zleć prace dotyczące usuwania azbestu specjalistom z miejscowości Strzelin. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Strzelina nie mają sobie równych. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

HEROS Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Przemysław Janusz - Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Strzelin

HEROS Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Przemysław Janusz

3 opinie

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z HEROS Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Przemysław Janusz są dla Ciebie stworzeni. Zarezerwuj termin!

23UNITED Andrzej Autuch - Najlepsze Wyburzenia Strzelin

Najlepsze Wyburzenia

2 opinie

Przygotowanie wyburzeń będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. 23UNITED Andrzej Autuch ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Ażeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Lizak Piotr Mati Roboty Ziemne - Profesjonalne Wyburzenia Strzelin

Lizak Piotr Mati Roboty Ziemne

1 opinia

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Lizak Piotr Mati Roboty Ziemne. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

P.H.U Waldemar Ginter - Rewelacyjne Kucie Betonu w Strzelinie

Rewelacyjne Kucie Betonu w Strzelinie

1 opinia

Powierz zadanie rewelacyjnego kucia betonu ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Strzelina i sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Jakub Piątek Usługi Ładowarką Teleskopową - Perfekcyjne Wyburzanie Budynków Strzelin

Perfekcyjne Wyburzanie Budynków Strzelin

1 opinia

Poszukujesz dobrej firmy od wyburzania budynków? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Jakub Piątek Usługi Ładowarką Teleskopową. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Gigant - Solidne Kruszenie Betonu Strzelin

Gigant

5 opinii

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne zalety firmy Gigant, której specjalnością jest kruszenie betonu. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

MACTERM Termoizolacje tel. 505 503 125 - Rzetelna Firma Wyburzeniowa Strzelin

MACTERM Termoizolacje tel. 505 503 125

4 opinie

Myślisz, że najlepsze wyburzenia to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z MACTERM Termoizolacje tel. 505 503 125 posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

RAL-BUD Rafał Lesień-Kozica - Porządne Rozbiórki Strzelin

Porządne Rozbiórki

5 opinii

Podekscytuje Cię fachowe działanie RAL-BUD Rafał Lesień-Kozica w okolicach Strzelina. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają z należytą uwagą. Zachęcamy do kontaktu.

Najnowsze z 25 zleceń na wyburzenia w Strzelinie

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 301-500m², Gościęcice

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 301-500m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Gościęcice

2023-07-17 do 2023-07-25

Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m², Strzelin

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Strzelin

2023-06-14 do 2023-06-22

Porządne Wyburzania Budynków Strzelin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Strzelin

2023-04-16 do 2023-04-24

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Strzelin

2023-03-24 do 2023-04-01

Wyburzenia, Rozbiórki Strzelin

Ten Klient jeszcze poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 30m², chcąc trafić w dobre miejsce. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Wadochowice

2023-05-16 do 2023-05-24

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 201-300m², Słupice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Do rozebrania budynek stodoły, wysokość ścian tył/p...

 • Słupice

2023-08-19 do 2023-08-27

Znakomite Wyburzenia Strzelin

Jeśli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Dolnośląskie z pewnością pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Jordanów Śląski

2023-04-29 do 2023-05-07

Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Dolnośląskie. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie zakończona błyskawicznie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Ziębice

2023-03-20 do 2023-03-28

Rozbiórka Budynków Strzelin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: 180 m2, cegła, 1 piertro Termin rozpoczęcia prac: do uzgodni...

 • Ziębice

2023-07-17 do 2023-07-25

Solidne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Stoszowice

2023-05-29 do 2023-06-06

Zlecę rozbiórkę obiektu, 50m², Żórawina

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Garaż ceglany ok 10x5 m, wys. 2,20-2,40 m. 4 drewniame b...

 • Żórawina

2023-07-27 do 2023-08-04

Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m², Żórawina

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i prześlij ofertę.

 • Żórawina

2023-09-18 do 2023-09-26

Rozbiórki Strzelin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: blacha do odzysku Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Grodków

2023-04-19 do 2023-04-27

Wyburzania Budynków

Zachwyć Zleceniodawcę fachowym działaniem w okolicach Oławy. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 301-500m²" i zapewnij, że realizacja wyburzań budynków zostanie zakończona szybko. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Oława

2023-04-03 do 2023-04-21

Prace rozbiórkowe, do 100m², Oława

Rodzaj prac: Wyburzenie komina Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Odsloniety strop, sciany z cegly 20cm grubosci, komin do wyburze...

 • Oława

2023-05-12 do 2023-05-20

Dam zlecenie na kruszenie materiałów, 4000m², Pustków Żurawski

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: gruz luzem Powierzchnia obiektu: 4000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Pustków żurawski

2023-06-22 do 2023-06-30

Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki

Przygotowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na rozbiórkę fundamentu, 201-300m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Pełczyce

2023-09-16 do 2023-09-24

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 52m², Tyniec Nad Ślęzą

Dla Klienta namierzenie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Dolnośląskiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Żeby poznać Klienta skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Tyniec nad ślęzą

2023-08-10 do 2023-08-18

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 201-300m², Pełczyce

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: budynek murowany, PZ: 253 m2 budynek w trakcie budowy - ma tylko jedną ko...

 • Pełczyce

2023-09-14 do 2023-09-22

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 80m², Ząbkowice Śląskie

Zlecający szuka doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 80m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Ząbkowice Śląskie

2023-08-05 do 2023-08-13

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 650m², Sobótka

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 650m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sobótka

2023-05-03 do 2023-05-11

Doskonałe Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Skuwanie tynków, zrywanie ocieplenia ze styropianu, demontaż sufitu ...

 • Sobótka

2023-08-20 do 2023-08-28

Zlecę rozbiórkę obiektu, 50m², Sobótka

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: domek letniskowy Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sobótka

2023-05-24 do 2023-06-01

Doskonałej Jakości Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rogów Sobócki

2023-04-22 do 2023-04-30

Dam zlecenie na rozbiórkę stropodachu, 201-300m², Żerniki Wrocławskie

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: obiekt częściowo się zawalił, konieczne położenie reszty b...

 • Żerniki wrocławskie

2023-08-01 do 2023-08-09

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek