Instalacje sanitarne w Zgierzu

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 156 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 155 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Zgierzu

Instalacje sanitarne Zgierz

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna

6 opinii

Ten monter instalacji sanitarnych działa na obszarze Zgierza i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe ALEX - Najlepsze Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków w Zgierzu

Najlepsze Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków w Zgierzu

4 opinie

Jeżeli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od przydomowych oczyszczalni ścieków to powierz tę kwestię specjalistom z Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe ALEX. Zgierz - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aqua-Therm Andrzej Darowski - Solidna Instalacja Sanitarna Zgierz

Aqua-Therm Andrzej Darowski

4 opinie

Perfekcyjny monter instalacji sanitarnych z wieloletnią praktyką z zakresu instalacji sanitarnej nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Już nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Seeco Heating Solutions - Staranne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Zgierz

Staranne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Zgierz

4 opinie

Ten monter instalacji sanitarnych działa na terenie województwa i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

PHU Budmatek Szymon Zwoliński - Świetne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Zgierz

PHU Budmatek Szymon Zwoliński

3 opinie

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od instalacji wodno-kanalizacyjnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom PHU Budmatek Szymon Zwoliński. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

DOMI - Rewelacyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Zgierz

Rewelacyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Zgierz

1 opinia

Zaufaj fachowcom w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnych i zatrudnij DOMI. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Eko-Bio Przydomowe Oczyszczalnie - Doskonała Instalacja Sanitarna Zgierz

Doskonała Instalacja Sanitarna

62 opinie

Instalacja sanitarna w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę.

Volta Mirosław Kaskiewicz - Profesjonalne Instalacje Wod-kan Zgierz

Profesjonalne Instalacje Wod-kan

1 opinia

Potrzebujesz dobrej firmy od instalacji wod-kan? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Volta Mirosław Kaskiewicz. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

P.H.U, "ZetkaZgierz" - Porządne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Zgierz

P.H.U, "ZetkaZgierz"

3 opinie

Osoby z P.H.U ZetkaZgierz to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od instalacji sanitarnej. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Krzysztof Różycki Wykończenia Wnętrz - Porządne Instalacje Wod-kan Zgierz

Porządne Instalacje Wod-kan

23 opinie

Krzysztof Różycki Wykończenia Wnętrz oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Zgierza oraz przyległych powiatów. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 28 zleceń na instlacje sanitarne w Zgierzu

Zrobienie instalacji w bud. 15m², wod.-kan., Aleksandrów Łódzki

Będąc w gronie monterów instalacji sanitarnych z tak bogatym doświadczeniem pracujesz na terenie miejscowości Łódzkie i w okolicy? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego ogłoszenia. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Aleksandrów Łódzki

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano wczoraj o 22:53

Instalacja Sanitarna Zgierz

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 10mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodz...

 • Zgierz

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 2 dni temu

Solidne Instalacje Wod-kan Zgierz

W dalszym ciągu jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od instalacji wod-kan. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Zgierz

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 3 dni temu

Sumienni Monterzy Instalacji Sanitarnych Zgierz

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Zrobienie przyłącza o dł. 200mb, wod.-kan.. To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Głowno

2023-01-13 do 2023-01-21

Profesjonalna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Zgierz

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 14mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, ja...

 • Zgierz

2023-01-10 do 2023-01-18

Wykonanie sieci zewn. i inst. sanitarnych wewn., Głowno i okolice

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Wykonanie sieci zewn. i inst. sanitarnych wewn.". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Głowno

2022-12-19 do 2022-12-27

Ekipa do prac wod.-kan., Michałówek

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Ekipa do prac wod.-kan.", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Nie trać czasu - zadzwoń do niego.

 • Michałówek

2022-12-13 do 2022-12-21

Firma do wykonania instalacji w bud. 210m², wod.-kan., Zelgoszcz

Jeżeli jako dobra firma od instalacji wod-kan poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Firma do wykonania instalacji w bud. 210m², wod.-kan.. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Łódzkiego na pewno uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Zelgoszcz

2022-12-03 do 2022-12-03

Świetne Instalacje Wod-kan

Wykonanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Potrzebne wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, przyłącza o dł. 15mb, wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin!

 • Zgierz

2022-11-30 do 2022-12-08

Wykonanie prac wod.-kan., Swędów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Wykonanie projektu wod.-kan. + c.o. + charakterystyki energetycznej do projektu budowlanego, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 145m²) Za...

 • Swędów

2022-11-23 do 2022-11-23

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 8mb, wod.-kan., Zgierz

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 8mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy z...

 • Zgierz

2022-11-23 do 2022-12-01

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 185m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Zelgoszcz

2022-11-18 do 2022-11-26

Staranna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 130m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą mat...

 • Aleksandrów Łódzki

2022-11-13 do 2022-11-21

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 8mb, woda, Antoniew

Ten Klient uważa, że staranne instalacje wod-kan to nieproste zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 8mb, woda". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Przedłóż dobrą propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Antoniew

2022-10-24 do 2022-11-01

Ekipa do prac wod.-kan., Łagiewniki Nowe

Ten Klient jest zdania, że najlepsza instalacja sanitarna to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Ekipa do prac wod.-kan.". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Łagiewniki nowe

2022-09-28 do 2022-10-06

Zlecę prace wod.-kan., Aleksandrów Łódzki

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Diagnoza nieszczelności instalacji łączącej studnię głębinową z domem (problem szybkiego zużywania się filtra mechanicznego do wody) Zakres zlecenia: kompleksowa usług...

 • Aleksandrów Łódzki

2022-09-19 do 2022-09-27

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Będąc w gronie monterów instalacji sanitarnych z tak bogatym dorobkiem zawodowym pracujesz w miejscowości Łódzkie i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zlecenia. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Aleksandrów Łódzki

2022-09-15 do 2022-09-23

Szukam firmy do prac wod.-kan., Ustronie Gm Zgierz

Przygotowanie instalacji wod-kan dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy do prac wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Ustronie gm Zgierz

2022-09-09 do 2022-09-17

Szukam firmy do prac wod.-kan., Grotniki

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 94m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 23mb) Zakres zlec...

 • Grotniki

2022-09-06 do 2022-09-14

Szukam firmy do prac wod.-kan., Aleksandrów Łódzki

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: podłączenie studni i budowa kotłowni, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 150m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 15mb) Zakres zlecen...

 • Aleksandrów Łódzki

2022-09-04 do 2022-09-12

Profesjonalna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 180mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, j...

 • Zgierz

2022-08-30 do 2022-09-07

Znakomici Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyc...

 • Zgierz-Dąbrówka Strumiany

2022-08-29 do 2022-08-30

Doskonałej Jakości Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Awaria studzienki Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudow...

 • Zgierz

2022-08-23 do 2022-08-31

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyc...

 • Aleksandrów Łódzki

2022-08-21 do 2022-08-29

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 12m², wod.-kan., Ozorków

Jako najwyższej klasy monter instalacji sanitarnych z tak dużym doświadczeniem pracujesz na terenie miejscowości Łódzkie i w całym powiecie? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Ozorków

2022-08-19 do 2022-08-27

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 90m², wod.-kan., Aleksandrów Łódzki-Bełdów

Ten Klient wciąż potrzebuje profesjonalistów od instalacji wod-kan. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wykonanie instalacji w bud. 90m², wod.-kan., chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

 • Aleksandrów Łódzki-Bełdów

2022-08-06 do 2022-08-14

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 50m², woda, Zgierz

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 50m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecen...

 • Zgierz

2022-07-30 do 2022-08-07

Wykonanie prac wod.-kan., Rąbień Ab

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: naprawa pompy do studni głębinowe Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie je...

 • Rąbień ab

2022-07-26 do 2022-08-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych