Instalacje sanitarne w Brzezinach

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 428 994 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 149 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Brzezinach

Instalacje sanitarne Brzeziny

Therm-System

1 opinia

Wciąż szukasz dobrej firmy od instalacji wodno-kanalizacyjnych? Skorzystaj z doświadczenia Therm-System. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

INSTAL-TECH - Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Brzeziny

Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Brzeziny

2 opinie

INSTAL-TECH oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Brzezin i okolic. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

DA-GO Dariusz Góralczyk - Solidna Instalacja Sanitarna Brzeziny

Solidna Instalacja Sanitarna

1 opinia

Pracownicy DA-GO Dariusz Góralczyk to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od solidnej instalacji sanitarnej. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

SCOP Iwona Borysiewicz - Najlepsze Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Brzeziny

SCOP Iwona Borysiewicz

1 opinia

Właśnie wybierasz godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? SCOP Iwona Borysiewicz z Brzezin jest na to skuteczną metodą. Ażeby otrzymać ofertę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

SEBACO - Najlepsze Instalacje Wodno-kanalizacyjne Brzeziny

SEBACO

Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. SEBACO ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Ustal pasujący termin od razu!

SOLARNET-automatyka,elektroinstalacje,rolety,solarium,serwis24h7 - Doskonałe Przyłącza Wodociągowe Brzeziny

Doskonałe Przyłącza Wodociągowe Brzeziny

Uważasz, że doskonałe przyłącza wodociągowe to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą dopasowne rozwiązanie. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Kontrast - Solidne Przyłącza Wodociągowe Brzeziny

Kontrast

Jeszcze szukasz profesjonalistów od przyłączy wodociągowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Kontrast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

HYDRAULIK - Świetne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Brzeziny

HYDRAULIK

Zrealizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. HYDRAULIK ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Solarnet - Sumienny Monter Instalacji Sanitarnych Brzeziny

Sumienny Monter Instalacji Sanitarnych

Ten monter instalacji sanitarnych realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą zawsze gotowym do pracy - Solarnet to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

INSTAL-TECH - Dobry Monter Instalacji Sanitarnych w Brzezinach

Dobry Monter Instalacji Sanitarnych w Brzezinach

Chcesz znaleźć wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? INSTAL-TECH jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Najnowsze z 28 zleceń na instlacje sanitarne w Brzezinach

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych Brzeziny

Jako firma zatrudniająca dobrych monterów instalacji sanitarnych i cechująca się wyjątkowym zaangażowaniem, zapytanie o treści - Zrobienie przydomowej oczyszczalni ścieków, instalacji w bud. 220m², wod.-kan. jest idealne do Ciebie. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Brzeziny

2023-01-18 do 2023-01-26

Znakomici Monterzy Instalacji Sanitarnych

Klient szuka znakomitego montera instalacji sanitarnych i napisał - Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 60mb, kanalizacja. Jeśli wykonujesz wszechstronne spektrum usług w atrakcyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Jeżów

2023-01-17 do 2023-01-25

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 30mb, woda, Brzeziny

Jako sprawdzony wykonawca i solidny monter instalacji sanitarnych oferujesz swoje usługi w miejscowości Brzeziny oraz w okolicy? Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Brzeziny

2022-11-22 do 2022-11-30

Szukam firmy do prac wod.-kan., Brzeziny

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza wodociągowego Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem...

 • Brzeziny

2022-11-21 do 2022-11-29

Wykwalifikowani Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 200m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinn...

 • Brzeziny

2022-11-03 do 2022-11-11

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 10mb, kanalizacja, Brzeziny

Klient szuka kompetentnego montera instalacji sanitarnych dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 10mb, kanalizacja. Jeśli realizujesz całe spektrum usług w dobrych cenach odpowiedz na to zapytanie. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Brzeziny

2022-09-06 do 2022-09-14

Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 30mb, woda, Brzeziny

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 30mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, ja...

 • Brzeziny

2022-08-16 do 2022-08-24

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan., Koluszki

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan.", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Koluszki

2023-01-11 do 2023-01-19

Porządna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Brzeziny

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 9mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jak...

 • Koluszki

2022-08-07 do 2022-08-15

Rewelacyjna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zlecający szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 10mb, kanalizacja. To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Koluszki

2022-08-25 do 2022-09-02

Najlepsze Instalacje Wod-kan Brzeziny

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budyn...

 • Gałków mały

2022-10-14 do 2022-10-22

Staranne Instalacje Wod-kan

Ten Zlecający wciąż poszukuje specjalisty od instalacji wod-kan. Napisał zlecenie o treści - Ekipa do wykonania instalacji w bud. 80m², wod.-kan., chcąc trafić w dobre miejsce. Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Borowa

2022-11-15 do 2022-11-23

Ekipa do wykonania szamba, kanalizacja, Gałkówek

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Łódzkiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Gałkówek

2022-10-14 do 2022-10-22

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 25mb, kanalizacja, Kalonka

Jako monter instalacji sanitarnych pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista przygotowany do współpracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 25mb, kanalizacja". Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - warto.

 • Kalonka

2023-01-09 do 2023-01-17

Ekipa do prac wod.-kan., Michałówek

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: przyłącze wodociagowe do działek budowlanych Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: działki budowlane Projekt: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuj...

 • Michałówek

2022-12-13 do 2022-12-21

Najlepsza Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 185m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Zelgoszcz

2022-11-18 do 2022-11-26

Firma do wykonania instalacji w bud. 210m², wod.-kan., Zelgoszcz

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 210m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Zelgoszcz

2022-12-03 do 2022-12-03

Wykonanie prac wod.-kan., Swędów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Wykonanie projektu wod.-kan. + c.o. + charakterystyki energetycznej do projektu budowlanego, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 145m²) Za...

 • Swędów

2022-11-23 do 2022-11-23

Wykonanie sieci zewn. i inst. sanitarnych wewn., Głowno i okolice

Zrealizowanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Wykonanie sieci zewn. i inst. sanitarnych wewn.. Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Głowno

2022-12-19 do 2022-12-27

Zrobienie przyłącza o dł. 200mb, wod.-kan., Głowno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 200mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: Szatnia spor...

 • Głowno

2023-01-13 do 2023-01-21

Instalacje Wod-kan

Ten Klient myśli, że pierwszorzędne instalacje wod-kan to trudny temat. Wysłał zlecenie o treści "Zlecę prace wod.-kan.". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako monter instalacji sanitarnych udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Bukowiec

2022-08-09 do 2022-08-17

Ekipa do prac wod.-kan., Łagiewniki Nowe

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 10mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: do...

 • Łagiewniki nowe

2022-09-28 do 2022-10-06

Najlepsza Instalacja Sanitarna Brzeziny

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Czyszczenie szamba z mułu Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: Działka Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub stars...

 • Łódź

2022-07-31 do 2022-08-08

Zlecę prace wod.-kan., Łódź

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Podlaczenie do sieci miejskiej Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowa...

 • Łódź

2022-08-04 do 2022-08-12

Doświadczeni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako doświadczony monter instalacji sanitarnych pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista zawsze przygotowany do pracy odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca napisał "Szukam firmy do prac wod.-kan.". Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Łódź

2022-08-04 do 2022-08-12

Znakomita Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Ekipa do prac wod.-kan.", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Łódź

2022-08-02 do 2022-08-10

Porządna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 3mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub ...

 • Łódź

2022-10-11 do 2022-10-19

Zlecę prace wod.-kan., Łódź

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Naprawa toalety Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Pr...

 • Łódź

2022-09-13 do 2022-09-21

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych