Instalacje sanitarne w Łowiczu

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 439 034 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 666 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Łowiczu

Instalacje sanitarne Łowicz

Doskonałe Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Łowicz

3 opinie

Firma PHU Budmatek Szymon Zwoliński oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z Łowicza oraz przyległych powiatów. Aby otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

PUHP Eko-Garden - Fenomenalny Monter Instalacji Sanitarnych Łowicz

Fenomenalny Monter Instalacji Sanitarnych

10 opinii

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze fenomenalnego montera instalacji sanitarnych dla siebie, to zerknij na firmę PUHP Eko-Garden. Oferuje szerokie spektrum usług w atrakcyjnych cenach. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - sprawdź!

Bogart - Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Łowicz

Bogart

9 opinii

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Bogart jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Hydro-Spaw s.c. - Profesjonalna Instalacja Sanitarna w Łowiczu

Profesjonalna Instalacja Sanitarna w Łowiczu

1 opinia

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Hydro-Spaw s.c. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Radosław Kobierecki - Staranne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Łowicz

Staranne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Łowicz

16 opinii

Jeśli nadal szukasz ekspertów od przydomowych oczyszczalni ścieków to skorzystaj z kwalifikacji Radosław Kobierecki. Łowicz - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Moskal - Porządne Instalacje Wod-kan Łowicz

Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Moskal

17 opinii

Jesteś zdania, że porządne instalacje wod-kan to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Ażeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - warto.

Hydrobud Ewel Raf Rafał Pudłowski - Znakomity Monter Instalacji Sanitarnych Łowicz

Znakomity Monter Instalacji Sanitarnych

1 opinia

Ten monter instalacji sanitarnych proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Łowicz oraz w rejonie powiatu. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Invest Bud Tanie usługi koparkami i koparko - ładowarkami Paweł Tomanik - Staranne Przyłącza Wodociągowe Łowicz

Staranne Przyłącza Wodociągowe

1 opinia

Jesteś zdania, że staranne przyłącza wodociągowe to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - monterzy instalacji sanitarnych z tej firmy doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

SPPH "FEST" - Doskonałe Instalacje Wodno-kanalizacyjne Łowicz

Doskonałe Instalacje Wodno-kanalizacyjne

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? SPPH FEST jest na to najlepszym rozwiązaniem. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Zakład Instalacyjno-Budowlany "WODIMEX" Sławomir Konikowski - Solidne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Łowicz

Solidne Instalacje Wodno-kanalizacyjne

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od instalacji wodno-kanalizacyjnych? Wykorzystaj kompetencje Zakład Instalacyjno-Budowlany WODIMEX Sławomir Konikowski. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Najnowsze z 24 zleceń na instlacje sanitarne w Łowiczu

Firma do wykonania przyłącza o dł. 100mb, woda, Michałówek

To zapytanie o treści - Firma do wykonania przyłącza o dł. 100mb, woda jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Łódzkiego i okolic. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Michałówek

2022-12-13 do 2022-12-13

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 2m², kanalizacja, Łowicz

Zrealizowanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Ekipa do wykonania instalacji w bud. 2m², kanalizacja. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Łowicz

2022-09-09 do 2022-09-17

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 1mb, kanalizacja, Łowicz

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 1mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obi...

 • Łowicz

2022-09-08 do 2022-09-16

Porządna Instalacja Sanitarna Łowicz

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 180m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą mat...

 • Łowicz

2022-08-07 do 2022-08-15

Najwyższej Klasy Monterzy Instalacji Sanitarnych Łowicz

Należąc do monterów instalacji sanitarnych z tak dużym doświadczeniem działasz w miejscowości Łódzkie i w okolicy? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego ogłoszenia. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę.

 • Głowno

2022-12-19 do 2022-12-27

Zrobienie przyłącza o dł. 200mb, wod.-kan., Głowno

Klient szuka kompetentnego montera instalacji sanitarnych i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zrobienie przyłącza o dł. 200mb, wod.-kan.. Jeśli świadczysz całe spektrum usług w konkurencyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Głowno

2023-01-13 do 2023-01-21

Zrobienie przyłącza o dł. 10mb, kanalizacja, Bolimów

Należąc do monterów instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym działasz na terenie miejscowości Łódzkie i w okolicy? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Bolimów

2023-01-10 do 2023-01-18

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Należąc do monterów instalacji sanitarnych z tak bogatym doświadczeniem realizujesz prace na terenie miejscowości Mazowieckie i w okolicy? Jesteś idealnym kandydatem do tego zapytania. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Iłów

2022-12-07 do 2022-12-07

Zlecę prace wod.-kan., Iłów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba, przyłącze do sieci wodociągowej, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 60mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz ...

 • Iłów

2022-12-07 do 2022-12-15

Zlecę wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, szamba, kanalizacja, Paski Nowe

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie szamba Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obi...

 • Paski Nowe

2022-12-31 do 2023-01-08

Wykonanie prac wod.-kan., Tułowice Pow. Sochaczew

Ten Klient potrzebuje profesjonalistów od instalacji wod-kan. Napisał zlecenie o treści - Wykonanie prac wod.-kan., chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Pokaż wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Tułowice pow. Sochaczew

2022-10-27 do 2022-11-04

Wykonanie przyłącza o dł. 30mb, wod.-kan., Skierniewice

Wykonanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Wykonanie przyłącza o dł. 30mb, wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Skierniewice

2022-10-01 do 2022-10-09

Ekipa do prac wod.-kan., Skierniewice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Wymiana zaworów w kaloryferach Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlece...

 • Skierniewice

2022-11-06 do 2022-11-14

Instalacja Wodno-kanalizacyjna Łowicz

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: stacja uzdatniania wody Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlec...

 • Skierniewice

2022-11-22 do 2022-11-30

Zlecę prace wod.-kan., Skierniewice

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa sieci wodnych, kanalizacyjnych Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budyn...

 • Skierniewice

2022-09-30 do 2022-10-08

Porządna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Schowanie rur i wymiana sedesu ,kranow i zamiana wanny na kabine prysznicowa Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obie...

 • Skierniewice

2022-09-24 do 2022-10-02

Pierwszorzędna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 15mb, kanalizacja". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin od razu!

 • Skierniewice

2022-09-05 do 2022-09-13

Ekipa do prac wod.-kan., Michałówek

Ten Zlecający jeszcze poszukuje specjalisty od instalacji wod-kan. Napisał zlecenie o treści - Ekipa do prac wod.-kan., chcąc doświadczonych specjalistów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Michałówek

2022-12-13 do 2022-12-21

Zrobienie instalacji w bud. 185m², wod.-kan., Zelgoszcz

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje profesjonalistów od instalacji wod-kan. Napisał zlecenie o treści - Zrobienie instalacji w bud. 185m², wod.-kan., chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

 • Zelgoszcz

2022-11-18 do 2022-11-26

Rewelacyjna Instalacja Sanitarna

Wykonanie instalacji sanitarnej dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Firma do wykonania instalacji w bud. 210m², wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Zelgoszcz

2022-12-03 do 2022-12-03

Profesjonalni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Wykonanie projektu wod.-kan. + c.o. + charakterystyki energetycznej do projektu budowlanego, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 145m²) Za...

 • Swędów

2022-11-23 do 2022-11-23

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan Łowicz

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 6mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: no...

 • Ługi

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano wczoraj o 18:12

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zakres zlecenia: wykonanie inst. sanitarnych (węzeł cieplny,  inst. wody zimnej i ciepłej, inst. grzewcze) Klient składa zapytanie jako: generalny wykonawca Powierzchnia użytkowa: 900m2 Terminy: - skorzystanie z ofert...

 • Sochaczew

2022-08-19 do 2022-09-02

Firma do wykonania instalacji w bud. 18490m², wod.-kan., Sochaczew

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 18490m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy z...

 • Sochaczew

2022-10-10 do 2022-10-10

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych