Instalacje sanitarne w Pajęcznie

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 139 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 400 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Pajęcznie

Instalacje sanitarne Pajęczno

Firma Handlowo-Usługowa Orina Marek Fit

3 opinie

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Firma Handlowo-Usługowa Orina Marek Fit jest na to najlepszym rozwiązaniem. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

RADMAR Roboty Ziemne - Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Pajęczno

RADMAR Roboty Ziemne

1 opinia

Instalacja sanitarna w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego chętnie podejmą się zlecenia dla Ciebie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi.

Tomasz Ciężki-Hydro-Tom - Rewelacyjne Instalacje Wod-kan Pajęczno

Tomasz Ciężki-Hydro-Tom

1 opinia

Planujesz wybrać wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Tomasz Ciężki-Hydro-Tom jest na to skuteczną metodą. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Remontada - Profesjonalna Instalacja Sanitarna Pajęczno

Profesjonalna Instalacja Sanitarna Pajęczno

1 opinia

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Remontada jest na to najlepszym rozwiązaniem. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

PHU ELMAX - Doskonałej Jakości Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Pajęczno

Doskonałej Jakości Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

Wykonanie przydomowych oczyszczalni ścieków będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. PHU ELMAX ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Żeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Hydro-Instal - Dariusz Melak - Doskonałe Instalacje Wod-kan Pajęczno

Hydro-Instal - Dariusz Melak

Na wypadek jeśli szukasz dobrej firmy od instalacji wod-kan to powierz tę kwestię specjalistom z Hydro-Instal - Dariusz Melak. Pajęczno i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Marbud - Najlepsze Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków w Pajęcznie

Najlepsze Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków w Pajęcznie

Jesteś zdania, że najlepsze przydomowe oczyszczalnie ścieków to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - monterzy instalacji sanitarnych z Marbud poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Hydro-raf Rafał Boroń - Fantastyczny Monter Instalacji Sanitarnych Pajęczno

Hydro-raf Rafał Boroń

Jeśli jeszcze szukasz fantastycznego montera instalacji sanitarnych dla siebie, to zwróć uwagę na firmę Hydro-raf Rafał Boroń. Realizuje szerokie spektrum usług w dobrych cenach. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi.

"BUD-MAR" - Solidne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Pajęczno

Solidne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Pajęczno

Jeśli wciąż poszukujesz dobrej firmy od przydomowych oczyszczalni ścieków to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom BUD-MAR. Pajęczno i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Już teraz określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Demar - Rewelacyjny Monter Instalacji Sanitarnych Pajęczno

Demar

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie przydomowych oczyszczalni ścieków i zatrudnij Demar. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 24 zleceń na instlacje sanitarne w Pajęcznie

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 100m², przyłącza o dł. 1mb, wod.-kan., Rząśnia

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Rząśnia

2023-01-10 do 2023-01-18

Wyjątkowi Monterzy Instalacji Sanitarnych Pajęczno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: zaślepienie kranu ogrodowego pod ziemią Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: działka na powierzchni Obiekt, jakiego dotyczy ...

 • Prusicko

2022-11-26 do 2022-12-04

Potrzebne wykonanie szamba, kanalizacja, Pajęczno

Zrealizowanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Potrzebne wykonanie szamba, kanalizacja. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu!

 • Pajęczno

2022-07-26 do 2022-08-03

Porządna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Pajęczno

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 15mb, wod.-kan.", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Zawady

2022-08-29 do 2022-09-06

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 130m², przyłącza o dł. 40mb, woda, Osjaków

Klient szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 130m², przyłącza o dł. 40mb, woda. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • Osjaków

2023-01-22 do 2023-01-30

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 40mb, woda, Rybna

Będąc w gronie monterów instalacji sanitarnych z tak bogatym doświadczeniem pracujesz na terenie miejscowości Śląskie i w okolicy? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego ogłoszenia. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Rybna

2023-01-25 do 2023-02-02

Profesjonalni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 160m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zle...

 • Rybna

2022-09-19 do 2022-09-27

Zrobienie instalacji w bud. 12m², wod.-kan., Wolica ,-Kleszczów

Wykonanie instalacji sanitarnej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zrobienie instalacji w bud. 12m², wod.-kan., Wolica . Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Wolica ,-Kleszczów

2022-09-22 do 2022-09-30

Wykonanie prac wod.-kan., Kłobuck

Na wypadek jeśli jeszcze jako ekspert od instalacji wodno-kanalizacyjnej szukasz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Wykonanie prac wod.-kan.. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Kłobucka z pewnością dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Kłobuck

2023-01-10 do 2023-01-18

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 110m², wod.-kan., Kłobuck

Klient szuka solidnego montera instalacji sanitarnych i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Ekipa do wykonania instalacji w bud. 110m², wod.-kan.. Jeśli wykonujesz bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Kłobuck

2023-01-16 do 2023-01-24

Wykonanie przyłącza o dł. 5mb, woda, Kłobuck

Próbujesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Kłobuck

2022-08-01 do 2022-08-09

Zlecę prace wod.-kan., Dobrzelów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Przyłącze wody do działki z wodociągu Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: Działka bez budynków Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym bu...

 • Dobrzelów

2022-11-15 do 2022-11-23

Świetna Instalacja Sanitarna Pajęczno

Ten Klient myśli, że świetna instalacja sanitarna to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Firma do wykonania przyłącza o dł. 26mb, woda". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako monter instalacji sanitarnych pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Wieluń

2022-09-12 do 2022-09-20

Solidna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zrobienie przyłącza o dł. 20mb, kanalizacja. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Wybierz numer jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

 • Wieluń

2022-10-10 do 2022-10-18

Najlepsza Instalacja Sanitarna

Jeśli jeszcze jako ekspert od instalacji sanitarnej potrzebujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Wykonanie szamba, przyłącza o dł. 30mb, wod.-kan.. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Wielunia na pewno dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

 • Wieluń

2023-01-06 do 2023-01-14

Zlecę prace wod.-kan., Wieluń

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, wodociąg, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 10mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rod...

 • Wieluń

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 3 dni temu

Instalacja Sanitarna

Ten Klient myśli, że świetna instalacja sanitarna to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 50mb, wod.-kan.". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Wieluń

2022-07-28 do 2022-08-05

Wykwalifikowani Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 30mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Obiekt, jakiego d...

 • Wieluń

2022-09-05 do 2022-09-13

Rewelacyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budyn...

 • Wieluń

2022-09-05 do 2022-09-13

Zrobienie przyłącza o dł. 40mb, wod.-kan., Wieluń

Pragniesz znaleźć Klienta jako dobry profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Wielunia. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Złóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń niezwłocznie.

 • Wieluń

2022-11-27 do 2022-12-05

Firma do wykonania przyłącza o dł. 22mb, woda, Wieluń

Ten Klient uważa, że profesjonalne instalacje wod-kan to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Firma do wykonania przyłącza o dł. 22mb, woda". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako monter instalacji sanitarnych doradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Już nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

 • Wieluń

2022-09-11 do 2022-09-19

Firma do wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków, instalacji w bud. 200m², wod.-kan., Kamieńsk

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 200m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu:...

 • Kamieńsk

2022-08-23 do 2022-08-31

Solidna Instalacja Sanitarna

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Łódzkiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Kamieńsk

2022-09-19 do 2022-09-27

Zrobienie instalacji w bud. 79m², przyłącza o dł. 8mb, wod.-kan., Bełchatów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 79m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 8mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodz...

 • Bełchatów

2022-10-02 do 2022-10-10

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych