Roboty ziemne w Szydłowcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 354 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 484 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Szydłowcu

Roboty ziemne Szydłowiec

Profesjonalne Kopanie Stawów Szydłowiec

3 opinie

Ta firma świadczy profesjonalne usługi minikoparką i kopanie stawów na terenie miejscowości Szydłowiec oraz okolicznych miast. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

P.P.U.H. "AMARmix" - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Szydłowiec

P.P.U.H. "AMARmix"

8 opinii

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji P.P.U.H. AMARmix. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

P.P.H.U "M.M. DEPO" - Najlepsze Roboty Ziemne Szydłowiec

P.P.H.U "M.M. DEPO"

6 opinii

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? P.P.H.U M.M. DEPO z Szydłowca będzie najszybszą drogą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Bau-Tech - Staranne Studnie Głębinowe Szydłowiec

Bau-Tech

Gdy szukasz ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Bau-Tech są dla Ciebie idealni. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

PRB REFEX RAFAŁ MAŃKO - Rewelacyjne Roboty Ziemne w Szydłowcu

Rewelacyjne Roboty Ziemne w Szydłowcu

Gdy poszukujesz rewelacyjnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma PRB REFEX RAFAŁ MAŃKO jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny robót ziemnych. Zapraszamy do kontaktu.

Maj-Bud-Pol - Najlepsza Melioracja Szydłowiec

Najlepsza Melioracja Szydłowiec

Jeżeli poszukujesz świetnej współpracy to profesjonaliści z Maj-Bud-Pol są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

FS POL - Profesjonalne Roboty Ziemne Szydłowiec

FS POL

Jeśli poszukujesz jakości wykonywanych usług to eksperci z FS POL są dla Ciebie stworzeni. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Maks-Kop - Fantastyczne Kopanie Stawów Szydłowiec

Maks-Kop

Wybierz firmę Maks-Kop jeśli szukasz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Szydłowca. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Sewertrans - Znakomite Usługi Minikoparką Szydłowiec

Znakomite Usługi Minikoparką

Usługi minikoparką nie mają dla firmy Sewertrans żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Katarzyna Sosnowska - Solidny Drenaż Opaskowy Szydłowiec

Solidny Drenaż Opaskowy

Jeśli nadal poszukujesz ekspertów od drenażu opaskowego to trafiłeś w dobre miejsce - Katarzyna Sosnowska jest do Twoich usług. Szydłowiec i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 28 zleceń na prace ziemne w Szydłowcu

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 2000m², Szydłowiec

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2000m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Szydłowiec

2022-11-13 do 2022-11-21

Roboty Ziemne Szydłowiec

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Witam interesuje nas wyrownanie podworka ziemia lepszej jakosci pod trawnik oraz wysypanie opaski wokol podworka zakwaszona ziemia aby mozna bylo posadzic...

 • Szydłowiec

2022-10-14 do 2022-10-22

Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 95mb, Szydłowiec

Na wypadek jeśli jako ekspert od wykopu potrzebujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 95mb. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Szydłowca bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dlatego, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Szydłowiec

2022-09-05 do 2022-09-13

Porządne Prace Ziemne Szydłowiec

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapytanie o wykopanie studni", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Jastrząb

2022-08-26 do 2022-09-03

Zlecę wykopanie stawu pow. 500m², Ryków

To zlecenie o treści - Zlecę wykopanie stawu pow. 500m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Ryków

2022-09-12 do 2022-09-20

Rewelacyjne Kopanie Szydłowiec

Chcesz przyjąć zlecenie na kopanie, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 24m² to świetny wybór. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

 • Wilkonice

2022-09-28 do 2022-09-28

Profesjonalne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 24m²". Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z Mazowieckiego i przyległych powiatów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Wilkonice

2022-09-28 do 2022-09-28

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 9mb, Borzęcin

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 9mb) Informacje dodatkowe: Adres prac: Borzecin Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Borzęcin

2022-11-07 do 2022-11-07

Świetne Roboty Ziemne

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Skarżysko-Kamienna

2022-10-14 do 2022-10-22

Znakomite Roboty Ziemne

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Skarżyska-Kamiennej. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Skarżysko-Kamienna

2022-08-26 do 2022-09-03

Prace Ziemne

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Teren piaszczysty Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Mirzec

2023-01-30 do 2023-02-07

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Bliżyn

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1000m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Bliżyn

2022-07-25 do 2022-08-02

Znakomite Roboty Ziemne

Nadal możesz odpowiedzieć na zlecenie Zlecającego jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Przysucha

2022-09-09 do 2022-09-17

Wykop Szydłowiec

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 500m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Jakubów

2022-09-13 do 2022-09-21

Znakomite Roboty Ziemne

Zapytanie o treści - Zapytanie o wykopanie stawu pow. 10m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Mazowieckie i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Jakubów

2022-09-11 do 2022-09-19

Profesjonalne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 350m²) Informacje dodatkowe: Równanie terenu Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Suchedniów

2022-09-19 do 2022-09-27

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: ułożenie Chodnika Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Radom

2022-08-17 do 2022-08-25

Doskonałe Wykop

Klient poszukuje rewelacyjnej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na prace ziemne. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę.

 • Radom

2022-09-23 do 2022-10-01

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 100m², Radom

To zapytanie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 100m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Radomia i z sąsiednich miast. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Radom

2022-08-28 do 2022-09-05

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 3500m², Radom

Ten Klient myśli, że solidne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 3500m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Radom

2022-07-25 do 2022-07-26

Porządne Wykop

Klient chce wynająć: ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Przewóz ziemi...

 • Radom

2022-07-25 do 2022-08-02

Dam zlecenie na wykonanie studni abisyńskiej, 7m, Radom

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie studni abisyńskiej, 7m". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Radom

2022-07-27 do 2022-08-04

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1200m²) Informacje dodatkowe: Zlecę wyrównanie terenu około 1200m2 potrzebna koparka Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Radom

2023-01-17 do 2023-01-25

Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 265mb, Radom

Zlecenie o treści - Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 265mb jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Radomia i okolic. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Radom

2022-07-27 do 2022-08-04

Potrzebne wykonanie wykopu pod fundament 35m², Radom

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 35m²) Informacje dodatkowe: powierzchnia 35 m2 pod ulozenue az\urow betonowych , glebokosc 25 cm , mini koparka antoniowka k radomia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykona...

 • Radom

2022-09-26 do 2022-10-04

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 10mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Radom

2022-08-31 do 2022-09-08

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 200m², Radom

Jeżeli nadal jako dobra firma od prac ziemnych poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 200m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Radomia z pewnością udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Radom

2022-10-25 do 2022-11-02

Profesjonalne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 80m²". Zrealizuj zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z okolic Radomia i przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Radom

2022-10-14 do 2022-10-22

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych