Roboty ziemne w Słupcy

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 065 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 152 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Słupcy

Roboty ziemne Słupca

JK KopForm

1 opinia

Jesteś zdania, że profesjonalne roboty ziemne to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z JK KopForm dadzą wskazówki i znajdą najlepsze rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Bruk-Mat Mateusz Górniak - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Słupca

Wyjątkowe Usługi Minikoparką Słupca

1 opinia

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi minikoparką Bruk-Mat Mateusz Górniak przewyższa konkurentów. Renomę oddają opinie spełnionych zleceniodawców. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

AQUA KAN P.B. MACIEJ WLAZIK - Doskonałe Prace Ziemne Słupca

Doskonałe Prace Ziemne Słupca

2 opinie

Jeśli szukasz profesjonalistów od prac ziemnych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom AQUA KAN P.B. MACIEJ WLAZIK. Słupca i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Firma Damian Koronkowski - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Słupca

Firma Damian Koronkowski

3 opinie

Firma Damian Koronkowski oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Słupcy oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Car-Serwis - Pierwszorzędna Melioracja Słupca

Car-Serwis

1 opinia

Uważasz, że pierwszorzędna melioracja to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Car-Serwis posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

JAVO - BRUK Mateusz Witek - Staranne Usługi Koparko Ładowarką w Słupcy

Staranne Usługi Koparko Ładowarką w Słupcy

2 opinie

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? JAVO - BRUK Mateusz Witek będzie najszybszą drogą. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Usługi Minikoparką Ja-Kop - Znakomite Roboty Ziemne Słupca

Znakomite Roboty Ziemne

3 opinie

Myślisz, że znakomite roboty ziemne to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Usługi Minikoparką Ja-Kop dadzą wskazówki i znajdą najlepsze rozwiązanie. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Adrian Kubicki - Staranne Roboty Ziemne Słupca

Adrian Kubicki

1 opinia

Wciąż szukasz dobrej firmy od melioracji? Wykorzystaj doświadczenie Adrian Kubicki. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Posadzki Maszynowe Robaszkiewicz Michał - Rewelacyjna Niwelacja Terenu Słupca

Rewelacyjna Niwelacja Terenu

1 opinia

Wciąż potrzebujesz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z doświadczenia Posadzki Maszynowe Robaszkiewicz Michał. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

P.U.B. A.Putz - Najlepsze Kopanie Stawów Słupca

P.U.B. A.Putz

1 opinia

Szukasz specjalistów od najlepszego kopania stawów w miejscowości Słupca lub w pobliskich powiatach? Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 24 zleceń na prace ziemne w Słupcy

Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 7mb, Słupca

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 7mb. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Słupca

2023-01-09 do 2023-01-17

Potrzebuję firmy do umocnienia dna rowu odwodnieniowego, Strzałkowo

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebuję firmy do umocnienia dna rowu odwodnieniowego", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Strzałkowo

2022-11-18 do 2022-11-26

Szukam firmy do wykonania studni abisyńskiej, 20m, Ostrówek Gmina Orchowo

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: 2023-04-28...

 • ostrówek gmina orchowo

2022-11-10 do 2022-11-18

Roboty Ziemne Słupca

Zakres prac: umocnienia dna rowu odwodnieniowego przy użyciu korytek betonowych płaskich na podsypce cementowo-piaskowej o grubości 10cm Dodatkowo: - korytka betonowe po stronie Zleceniodawcy, - podsypka cementowo-piaskowa po...

 • Powidz

2022-10-24 do 2022-11-08

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 35m², Świętno

Klient szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 35m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Świętno

2022-10-03 do 2022-10-11

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Zrealizowanie robót ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na umocnienie dna rowu odwodnieniowego na linii kolejowej. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedzwoń i prześlij ofertę.

 • Powidz

2022-09-20 do 2022-09-28

Szukam ekipy do prac ziemnych, Słupca

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Słupca

2022-08-25 do 2022-09-02

Prace Ziemne Słupca

Zakres prac: umocnienie dna rowu odwodnieniowego przy użyciu korytek betonowych płaskich na podsypce cementowo-piaskowej o grubości 10cm Ilość: praca na linii kolejowej Powidz - Strzałkowo Rozpoczęcie robót: koniec 08.2022r....

 • Powidz

2022-08-24 do 2022-09-01

Zapytanie o wykopanie studni, Przecław

Zleceniodawca napisał "Zapytanie o wykopanie studni". Wykonaj usługę wysokiej klasy kopania jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji zleceń z Wielkopolskiego i pobliskich powiatów. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Przecław

2022-07-29 do 2022-08-06

Solidne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 700m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Pamiątkowo

2022-07-25 do 2022-08-02

Szukam firmy do wykonania studni abisyńskiej, 3m, Strzałkowo

Jeżeli nadal jako ekspert od robót ziemnych poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy do wykonania studni abisyńskiej, 3m. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Strzałkowo

2022-07-21 do 2022-07-29

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Bierzglinek

2022-08-26 do 2022-09-03

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1400m², Psary Małe

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1400m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Psary małe

2022-10-25 do 2022-10-26

Zlecenie na prace ziemne, Kołaczkowo

Ten Zleceniodawca potrzebuje profesjonalistów od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na prace ziemne, chcąc trafić w dobre miejsce. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Kołaczkowo

2022-08-08 do 2022-08-16

Doskonałe Wykop Słupca

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 25mb. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Września

2022-09-11 do 2022-09-19

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 25mb, Września

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 25mb) Informacje dodatkowe: odprowaczenie wody z dachu glebokosc 50 cm Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-14...

 • Września

2022-09-11 do 2022-09-19

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb, Września

Ten Zlecający nadal szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Września

2022-09-26 do 2022-10-04

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Września

Zrealizowanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Września

2022-08-17 do 2022-08-25

Fantastyczne Kopanie Słupca

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 4 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Września

2022-11-16 do 2022-11-24

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 5000m², Września

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 5000m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Września

2022-10-16 do 2022-10-24

Zlecenie na prace ziemne, Dobrosołowo

Rodzaj prac: Wyrównanie 43a Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Dobrosołowo

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 3 dni temu

Zapytanie o prace ziemne, Barczyzna-Nekla, Powiat Wrzesiński, Wielkopolska

Jeśli wciąż jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o prace ziemne, Barczyzna-Nekla, Powiat Wrzesiński. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Wielkopolskiego z pewnością pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Barczyzna-Nekla, Powiat Wrzesiński, Wielkopolska

2022-08-16 do 2022-08-24

Zlecę prace ziemne, Konin

Rodzaj prac: wykonanie p[odbitki dachowej Informacje dodatkowe: wykonanie podbitki dachowej Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Konin

2022-10-23 do 2022-10-31

Najlepsze Prace Ziemne

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 7000m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Konin

2022-10-27 do 2022-11-04

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych