Roboty ziemne w Przysusze

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 170 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 155 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Przysusze

Roboty ziemne Przysucha

MIR-BUD

3 opinie

Firma MIR-BUD świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Przysuchy oraz przyległych powiatów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Zakład Usługowo- Handlowy "MARKOP" Marek Niewadzisz - Rewelacyjna Melioracja Przysucha

Zakład Usługowo- Handlowy "MARKOP" Marek Niewadzisz

W przypadku, gdy potrzebujesz rewelacyjnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny melioracji. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

fhu bykowski witod - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Przysucha

Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Przysucha

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką fhu bykowski witod wybija się w branży. Renomę budują polecenia szczęśliwych Klientów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

FHU Piecyk Rafal - Znakomite Wykopy Przysucha

Znakomite Wykopy Przysucha

Wykonanie wykopów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. FHU Piecyk Rafal ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

ZUH A. Lewandowski - Doskonałe Prace Ziemne w Przysusze

Doskonałe Prace Ziemne w Przysusze

Jeśli szukasz profesjonalistów od prac ziemnych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom ZUH A. Lewandowski. Przysucha i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

grzegorz mirecki - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Przysucha

grzegorz mirecki

Po prostu zleć prace dotyczące niwelacji terenu fachowcom firmy grzegorz mirecki z miejscowości Przysucha. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Przysuchy nie mają sobie równych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

LukBud - Najlepsza Niwelacja Terenu Przysucha

LukBud

Od wielu lat pracownicy firmy LukBud oferują usługi z zakresu najlepszej niwelacji terenu, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usług koparko ładowarką. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zobacz!

Zakład Robót Budowlanych Dariusz Wojtunik - Wyjątkowa Niwelacja Terenu Przysucha

Zakład Robót Budowlanych Dariusz Wojtunik

Już od kilku lat pracownicy firmy Zakład Robót Budowlanych Dariusz Wojtunik wykonują usługi z zakresu wyjątkowej niwelacji terenu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących usługi minikoparką. Już teraz zadzwoń do nich, aby poznać dopasowaną ofertę.

Kobi - Staranne Wykopy Przysucha

Kobi

Gdy poszukujesz starannej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma Kobi jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny wykopów. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - warto.

KMIECIAK - Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką Przysucha

KMIECIAK

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką KMIECIAK wybija się w branży. Reputację oddają rekomendacje zachwyconych Klientów. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 25 zleceń na prace ziemne w Przysusze

Porządne Wykop Przysucha

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: Staw maksymalnie głęboki na 3m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Ryków

2022-09-12 do 2022-09-20

Zlecenie na prace ziemne, Przysucha

Klient chce wynająć: Dźwig Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Przysucha

2022-09-09 do 2022-09-17

Wyjątkowe Kopanie Przysucha

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje główne cechy jako specjalisty od kopania to zrealizuj zlecenie - Szukam ekipy do wykopania studni. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Kłudno

2022-07-22 do 2022-07-30

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 500m², Jakubów

Ten Zlecający potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 500m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Jakubów

2022-09-13 do 2022-09-21

Rewelacyjne Roboty Ziemne Przysucha

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zapytanie o wykopanie stawu pow. 10m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Skontaktuj się i prześlij ofertę.

 • Jakubów

2022-09-11 do 2022-09-19

Perfekcyjne Prace Ziemne Przysucha

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Radzanów

2022-10-22 do 2022-10-30

Potrzebne wykonanie drenażu dł. 20mb, Opacz-Kolonia

Ten Klient uważa, że rewelacyjne roboty ziemne to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Potrzebne wykonanie drenażu dł. 20mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Opacz-Kolonia

2022-07-19 do 2022-07-27

Rewelacyjne Wykop

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Wykopan...

 • Michałowice

2022-10-01 do 2022-10-09

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 20mb, Opacz-Kolonia

Chcesz znaleźć zlecenia jako solidny fachowiec z zakresu pierwszorzędnego kopania z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Opacz-Kolonia

2022-07-25 do 2022-08-02

Porządne Prace Ziemne

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 300m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Michałowice

2022-09-07 do 2022-09-15

Profesjonalne Wykop

Ten Zleceniodawca wciąż potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Opoczno

2022-08-04 do 2022-08-12

Zapytanie o prace ziemne, Opoczno

Rodzaj prac: Wykop pod szambo Informacje dodatkowe: Wykop szamba 6m3 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Opoczno

2022-08-20 do 2022-08-28

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2000m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Szydłowiec

2022-11-13 do 2022-11-21

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Szydłowiec

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Witam interesuje nas wyrownanie podworka ziemia lepszej jakosci pod trawnik oraz wysypanie opaski wokol podworka zakwaszona ziemia aby mozna bylo posadzic...

 • Szydłowiec

2022-10-14 do 2022-10-22

Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 95mb, Szydłowiec

Ten Klient myśli, że solidne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 95mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Szydłowiec

2022-09-05 do 2022-09-13

Znakomite Roboty Ziemne

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 100m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Łódzkie z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Ossa

2022-09-15 do 2022-09-23

Wynajem koparki gąsienicowej ok. 14t wraz z operatorem, Nowe Miasto nad Pilicą

Wykonaj zlecenie dotyczące wyjątkowego kopania od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Mazowieckie lub okolicy. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Nowe Miasto nad Pilicą

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 8 dni temu

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 126mb, Domaniewice

Zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 126mb jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Mazowieckiego i okolic. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Domaniewice

2022-09-13 do 2022-09-21

Doskonałe Wykop

Klient poszukuje rewelacyjnej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na prace ziemne. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę.

 • Wodziczna

2022-07-19 do 2022-07-27

Roboty Ziemne

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Jastrząb

2022-08-26 do 2022-09-03

Staranne Wykop

Ten Klient myśli, że staranne wykop to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Spała

2022-11-21 do 2022-11-29

Najlepsze Prace Ziemne

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 15m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: 2023-01-31...

 • Kadłubek-Mazowieckie

2022-12-12 do 2022-12-20

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 5m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Podłoże gliniaste studnia jest Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Nowy sokołów

2022-12-30 do 2022-12-30

Kopanie

Wykonaj zlecenie najwyższej klasy kopania o treści "Potrzebuję wykopać studnię", jako fachowiec z miejscowości Końskie. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Końskich jesteś jednym z najlepszych. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Końskie

2022-11-29 do 2022-12-07

Solidne Prace Ziemne

Rodzaj prac: Równanie terenu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Brody

2022-08-11 do 2022-08-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych