Roboty ziemne w Oleśnicy

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 450 572 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 180 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Oleśnicy

Roboty ziemne Oleśnica

Marek Ślązak Marurent

2 opinie

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od wykopów? Skorzystaj z kwalifikacji Marek Ślązak Marurent. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby poznać dopasowaną ofertę.

Magiczne Ogrody Łukasz Kozacki - Pierwszorzędne Usługi Minikoparką Oleśnica

Magiczne Ogrody Łukasz Kozacki

1 opinia

Poprzez dbałość o jakość usługi minikoparką Magiczne Ogrody Łukasz Kozacki wybija się w branży. Renomę oddają polecenia szczęśliwych odbiorców. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Montaż Kolektorów Słonecznych i Instalacji CO Andrzej Żmuda - Znakomita Melioracja Oleśnica

Montaż Kolektorów Słonecznych i Instalacji CO Andrzej Żmuda

24 opinie

Jeżeli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od melioracji to trafiłeś w dobre miejsce - Montaż Kolektorów Słonecznych i Instalacji CO Andrzej Żmuda jest do Twoich usług. Oleśnica to główny obszar ich działania. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

TOM TRANS TOMASZ WALCZAK - Doskonałe Roboty Ziemne Oleśnica

TOM TRANS TOMASZ WALCZAK

1 opinia

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? TOM TRANS TOMASZ WALCZAK z Oleśnicy jest na to skuteczną metodą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

SOLID SYSTEM Marcin Zalega - Staranne Roboty Ziemne Oleśnica

SOLID SYSTEM Marcin Zalega

8 opinii

Jeśli szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z SOLID SYSTEM Marcin Zalega są dla Ciebie idealni. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

TOP-GEO Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Melioracja Oleśnica

TOP-GEO Sp. z o.o.

1 opinia

Właśnie wybierasz godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? TOP-GEO Sp. z o.o. z Oleśnicy będzie najszybszą drogą. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - warto.

Pro-Instal Michał Klin - Profesjonalny Drenaż Oleśnica

Profesjonalny Drenaż Oleśnica

1 opinia

Gdy poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Pro-Instal Michał Klin perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Vehicon - Najlepsze Usługi Minikoparką w Oleśnicy

Najlepsze Usługi Minikoparką w Oleśnicy

2 opinie

Od wielu lat pracownicy firmy Vehicon wykonują usługi z zakresu najlepszego kopania stawów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących usług minikoparką. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

BET brukarstwo maszynowe - przemysłowe - Solidne Roboty Ziemne Oleśnica

BET brukarstwo maszynowe - przemysłowe

1 opinia

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje BET brukarstwo maszynowe - przemysłowe. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Krzysztof Leśniak - Fantastyczna Niwelacja Terenu Oleśnica

Fantastyczna Niwelacja Terenu Oleśnica

1 opinia

Już od kilku lat pracownicy firmy Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Krzysztof Leśniak oferują usługi z zakresu niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najnowsze z 23 zleceń na prace ziemne w Oleśnicy

Perfekcyjne Roboty Ziemne Oleśnica

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ostrowina

2023-01-29 do 2023-02-06

Profesjonalne Wykop Oleśnica

Jeżeli jako ekspert od wykopu potrzebujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 1500m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Twardogóra

2023-01-25 do 2023-02-02

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 250m², Dobroszyce

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 250m²) Informacje dodatkowe: głębokość wykopu 15 cm Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Dobroszyce

2023-01-10 do 2023-01-18

Świetne Roboty Ziemne

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

 • Międzybórz

2023-01-04 do 2023-01-12

Najlepsze Prace Ziemne Oleśnica

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 760m²) Informacje dodatkowe: Ściągnięcie humusu, 30cm. 1m odległość od granic działki z każdej strony. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Zimnica

2023-01-01 do 2023-01-09

Najlepsze Prace Ziemne

Ten Klient jest zdania, że najlepsze prace ziemne to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Oleśnica

2022-12-16 do 2022-12-24

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 200m², Nowosiedlice

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 200m²) Informacje dodatkowe: zdjęcie humusu, wyrównanie działki wykop fundamentów Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nowosiedlice

2022-11-29 do 2022-12-07

Zlecenie na prace ziemne, Bierutów

Rodzaj prac: wywóz darni z ziemią Informacje dodatkowe: Do wywiezienia darń z ziemią ok 8 m3. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Bierutów

2022-11-20 do 2022-11-28

Świetne Prace Ziemne

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Syców

2022-11-06 do 2022-11-14

Znakomite Roboty Ziemne

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Dolnośląskie z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Bierutów

2022-11-01 do 2022-11-09

Rewelacyjne Roboty Ziemne

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Potrzebne wykonanie wykopu pod fundament 120m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

 • Piszkawa

2022-10-30 do 2022-11-07

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 130m², Piszkawa

Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 130m²". Przyjmij zlecenie najlepszego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z okolic Dolnośląskiego i pobliskich miast. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Piszkawa

2022-10-29 do 2022-11-06

Dam zlecenie na wykonanie studni abisyńskiej, 7m, Nowosiedlice

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 7m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Zlecę wykonanie studni, woda znajduje się na głębokości 5-7 metrów. Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Nowosiedlice

2022-10-28 do 2022-11-05

Wyrównanie terenu o pow. 200m², Sątok

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 200m²) Informacje dodatkowe: Usunięcie gruzu i korzeni drzew ok 25cm średnicy Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sątok

2022-10-10 do 2022-10-18

Perfekcyjne Kopanie Oleśnica

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na perfekcyjne kopanie w rejonie Oleśnicy i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 150m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Oleśnica

2022-10-03 do 2022-10-11

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: Zasypanie dziury i utwardzenie ziemi przy grobie na cmentarzu Informacje dodatkowe: Tuż przed grobem "w nogach" zapadła się ziemia o około 20cm i uwidoczniła się szczelina pod nagrobkiem. Nagrobek stoi nienaruszony. ...

 • Oleśnica

2022-10-03 do 2022-10-11

Staranne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2500m²) Informacje dodatkowe: Niwelacja terenu do głębokości max 40 cm Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Oleśnica

2022-09-15 do 2022-09-15

Profesjonalne Kopanie

Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania o treści "Zlecę prace ziemne", jako specjalista z miejscowości Dolnośląskie. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Dolnośląskiego jesteś w ścisłej czołówce. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Syców

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 7m², Syców

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 7m²) Informacje dodatkowe: Czy można poprosic o jakąś wycenę odkopania drzew korzeni tuja ok 6 korzeni srednich wielkości Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Syców

2022-08-04 do 2022-08-12

Wyrównanie terenu o pow. 800m², Ostrowina

Wykonaj zadanie fantastycznego kopania o treści "Wyrównanie terenu o pow. 800m²", jako specjalista z miejscowości Dolnośląskie. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Dolnośląskiego jesteś w ścisłej czołówce. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Ostrowina

2022-08-02 do 2022-08-10

Prace Ziemne

Rodzaj prac: zasypywanie piasku Informacje dodatkowe: zasypywanie piasku w fundamencie - 100 m3 Termin rozpoczęcia prac: 2022-08-03...

 • Drogoszowice

2022-07-31 do 2022-08-08

Doskonałe Prace Ziemne

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Chełstów gm.Twardogóra Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Chełstów

2022-07-27 do 2022-08-04

Zlecę prace ziemne, Zbytowa

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zlecę prace ziemne", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Zbytowa

2022-07-24 do 2022-08-01

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych