Roboty ziemne w Nowym Sączu

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 445 054 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 953 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Nowym Sączu

Roboty ziemne Nowy Sącz

"MAAT" Tomasz Gondek

37 opinii

Wybierz tych specjalistów jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do rewelacyjnego kopania studni w miejscowości Nowy Sącz lub sąsiednim mieście. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

XC - Najlepsze Roboty Ziemne Nowy Sącz

XC

8 opinii

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? XC z Nowego Sącza będzie najszybszą drogą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

DIGGER-TRANS - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Nowy Sącz

DIGGER-TRANS

8 opinii

Po prostu zleć prace dotyczące niwelacji terenu fachowcom firmy DIGGER-TRANS z miejscowości Nowy Sącz. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Nowego Sącza nie mają sobie równych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Profesjonalne Wykopy Nowy Sącz

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

11 opinii

Na wypadek jeśli nadal poszukujesz dobrej firmy od wykopów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Dominik-KRAK-TRANS-BUD. Nowy Sącz to główny obszar ich działania. Już nie czekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Quicksett Dariusz Reszkiewicz - Fantastyczne Kopanie Stawów Nowy Sącz

Quicksett Dariusz Reszkiewicz

5 opinii

Wybierz firmę Quicksett Dariusz Reszkiewicz jeśli szukasz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Nowego Sącza. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Krzysztof Wadas WADAS - Doskonały Drenaż Nowy Sącz

Doskonały Drenaż Nowy Sącz

1 opinia

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Krzysztof Wadas WADAS są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

mgorczowski - Profesjonalne Roboty Ziemne Nowy Sącz

mgorczowski

2 opinie

Firma mgorczowski świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Nowego Sącza oraz przyległych powiatów. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

SPECKOP - Świetne Prace Ziemne Nowy Sącz

SPECKOP

2 opinie

SPECKOP oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Nowego Sącza i okolic. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Rolka, Wykopy, Przyłącza, Transport - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Nowy Sącz

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Nowy Sącz

2 opinie

Gdy poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Rolka Wykopy Przyłącza Transport są dla Ciebie stworzeni. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Usługi Drogowo Budowlane Zygmunt Jurczak - Znakomite Roboty Ziemne w Nowym Sączu

Znakomite Roboty Ziemne w Nowym Sączu

1 opinia

Wykonanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Usługi Drogowo Budowlane Zygmunt Jurczak ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zobacz!

Najnowsze z 24 zleceń na prace ziemne w Nowym Sączu

Świetne Roboty Ziemne Nowy Sącz

Ten Klient myśli, że świetne roboty ziemne to trudny temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Nowy Sącz

2022-11-27 do 2022-12-05

Szukam ekipy do prac ziemnych, Nowy Sącz

Starasz się odnaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Nowy Sącz

2022-11-17 do 2022-11-25

Wykop Nowy Sącz

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 200mb) Informacje dodatkowe: Przewiert sterowany Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-22...

 • Nowy Sącz

2022-11-16 do 2022-11-24

Profesjonalne Prace Ziemne Nowy Sącz

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Umów się na konkretny termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Nowy Sącz

2022-11-05 do 2022-11-13

Solidne Wykop

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Nowy Sącz

2022-10-16 do 2022-10-24

Zlecenie na wykopanie stawu pow. 1000m², Nowy Sącz

Zapytanie o treści - Zlecenie na wykopanie stawu pow. 1000m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Nowego Sącza oraz przyległych powiatów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Nowy Sącz

2022-09-11 do 2022-09-19

Fantastyczne Kopanie Nowy Sącz

Zrealizuj zlecenie fantastycznego kopania o treści "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 300m²", jako ekspert z miejscowości Nowy Sącz. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Nowego Sącza nie masz sobie równych. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Nowy Sącz

2022-08-23 do 2022-08-31

Staranne Prace Ziemne

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Nowy Sącz

2022-08-19 do 2022-08-27

Profesjonalne Kopanie

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Nowy Sącz

2022-08-12 do 2022-08-20

Pierwszorzędne Wykop

Klient chce wynająć: Dźwig Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca Dodatkowe informacje: Potrzebuje wynająć dź...

 • Nowy Sącz

2022-07-31 do 2022-08-08

Solidne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 150m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Trzetrzewina

2022-08-29 do 2022-09-06

Potrzebuję wykopać studnię, Chełmiec

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Chełmiec

2022-09-07 do 2022-09-15

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 400m², Nawojowa

Ten Klient myśli, że porządne wykop to niełatwy temat. Napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 400m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Nawojowa

2022-10-31 do 2022-11-08

Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 1600m², Nawojowa

Jeśli interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne kopanie w rejonie Małopolskiego i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 1600m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Nawojowa

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 7 dni temu

Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 900m², Barcice Górne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi, szer. 5mb, dł. 180mb Powierzchnia: 900m² Zakres prac: - korytowanie - ułożenie geowłókniny, - warstwa piasku grubszego i cieńszego tłucznia. - zagęszczanie. Termin rozpoczęcia prac: w c...

 • Barcice Górne

2022-11-03 do 2022-11-11

Fantastyczne Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 250m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kamionka Wielka

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1600m², Kamionka Wielka

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1600m²) Informacje dodatkowe: Zebranie warstwy starej łąki na całej działce, wykonanie małej półki na działce. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kamionka Wielka

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 8 dni temu

Utwardzenie drogi o pow. 240m², Kamionka Wielka

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 240m²) Informacje dodatkowe: Wykonanie drogi: - korytowanie ~ 30cm - wysypanie tłucznia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kamionka Wielka

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 8 dni temu

Zlecę prace ziemne, Stary Sącz

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: Zlecę ułożenie korytek betonowych oraz umocnienie przy nich skarp kratą ażurową na odcinku 600 MB. Informacje dodatkowe: Stary Sącz Termin rozpoczęcia prac: w ciągu ...

 • Stary Sącz

2022-11-06 do 2022-11-14

Zlecę wykonanie drenażu dł. 80mb, Pisarzowa

Ten Klient myśli, że znakomite prace ziemne to nieprosty temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie drenażu dł. 80mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Pisarzowa

2022-08-08 do 2022-08-16

Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 20mb, Pisarzowa

Rodzaj prac: wykonanie drenażu Wielkość: 20mb Termin rozpoczęcia prac: 01.05.2023r....

 • Pisarzowa

2023-01-10 do 2023-01-18

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 50m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Przydonica

2022-10-27 do 2022-11-04

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 300m², Grybów

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 300m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Grybów

2022-08-28 do 2022-09-05

Dam zlecenie na wykonanie studni kopanej, 7m, Grybów

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 7m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Szukam fachowca do wykonania studni tradycyjnej oraz niwelacji działki. Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Grybów

2022-08-07 do 2022-08-15

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych